GOLF 4 TDI

  • Креатор на темата gice
  • Време на започнување
Член од
22 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
89
Стисни го и држи го десното копче,додека држиш дади контакт(егзебиција е малку), и додека е на контакт левото сврти го на десно како стрелките на саатот. Десното копче држи го цело време.
фала успеав[DOUBLEPOST=1466066772][/DOUBLEPOST]Да не знаете колку кошта ладилник за клима за голф 4 (mislam deka e ova http://www.4tuning.ro/images/intercooler-vw-golf-4-1-9-tdi-asv-110-cai/intercooler-vw-golf-4-1-9-tdi-asv-110-cai-1b6df140ae0d84fb47-0-0-0-0-0.jpg) и кај може да се најде во скопје или источна македонија?

И отприлика за работна рака колку зимаат.

фала :)
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.333
Поени од реакции
1.211
фала успеав[DOUBLEPOST=1466066772][/DOUBLEPOST]Да не знаете колку кошта ладилник за клима за голф 4 (mislam deka e ova http://www.4tuning.ro/images/intercooler-vw-golf-4-1-9-tdi-asv-110-cai/intercooler-vw-golf-4-1-9-tdi-asv-110-cai-1b6df140ae0d84fb47-0-0-0-0-0.jpg) и кај може да се најде во скопје или источна македонија?

И отприлика за работна рака колку зимаат.

фала :)
Ова не е ладилник за клима,ова е ладилник или за маслото од турбината,или за воздухот..Ти пишува и на сликата,Интеркулер се вика..
 
Член од
22 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
89
Здраво

Имам голф 4, кога го возам подолго и кога кезастанам некое време ми тече од средината на автомобилот, после 10 мин престане, што може да е? некој да не знае, дали е од горивото или од може да е од климата? Дали климата има црева или цефки под колата?

Фала :)
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.333
Поени од реакции
1.211
Здраво

Имам голф 4, кога го возам подолго и кога кезастанам некое време ми тече од средината на автомобилот, после 10 мин престане, што може да е? некој да не знае, дали е од горивото или од може да е од климата? Дали климата има црева или цефки под колата?

Фала :)
Што ти тече?Антифриз,гориво,вода,глицерин,матик?Чим нешто тече,значи мора да ти фали,дали масло,матик,глицерин..Види што е..Климата има две алумински цевки,има компресор..
 
Член од
22 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
89
Што ти тече?Антифриз,гориво,вода,глицерин,матик?Чим нешто тече,значи мора да ти фали,дали масло,матик,глицерин..Види што е..Климата има две алумински цевки,има компресор..
Како може да проверам што тече, не е многу лесно да се провере од самата флека на асфалтот. Инаку не тече на средината под хаубата, туку капе од средината на автомобилот, некако ке му дојде на средината од четирите седишта, сега некаде може да подлиза.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Како може да проверам што тече, не е многу лесно да се провере од самата флека на асфалтот. Инаку не тече на средината под хаубата, туку капе од средината на автомобилот, некако ке му дојде на средината од четирите седишта, сега некаде може да подлиза.
Кога работи климата ти тече или и кога не работи?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.333
Поени од реакции
1.211
Како може да проверам што тече, не е многу лесно да се провере од самата флека на асфалтот. Инаку не тече на средината под хаубата, туку капе од средината на автомобилот, некако ке му дојде на средината од четирите седишта, сега некаде може да подлиза.
Ako e ulje e crno, ako e nafta dopri so prsteto i namirisaj, naftata ima specificen miris, antifrizot e zelen, rozov, zolt ili plav, matikot e crven,valjda boite gi razbiras.Za obicnata voda da ne se macam da pisuvam svojstva.
 
Член од
22 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
89
Кога работи климата ти тече или и кога не работи?
Тоа планирам да проверам денес.[DOUBLEPOST=1466483039][/DOUBLEPOST]
Ako e ulje e crno, ako e nafta dopri so prsteto i namirisaj, naftata ima specificen miris, antifrizot e zelen, rozov, zolt ili plav, matikot e crven,valjda boite gi razbiras.Za obicnata voda da ne se macam da pisuvam svojstva.
Мислам дека после неколку саати флеката од асвалтот исчезнува. И дали знаеш каква боја ина фреонот?
 
Последно уредено:

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.333
Поени од реакции
1.211
Тоа планирам да проверам денес.[DOUBLEPOST=1466483039][/DOUBLEPOST]
Мислам дека после неколку саати флеката од асвалтот исчезнува. И дали знаеш каква боја ина фреонот?

Freonot e gas, toj moze da izdisi ako imas puknato cevka.
 
Член од
19 февруари 2014
Мислења
130
Поени од реакции
18
Здраво вака сега сум многу сум заинтересиран за Фолксваген Голф 4 или 3 кабриолет 1999
ДАЛИ НЕКОЈ ЗНАЕ ДАЛИ ИМА ПРОБЛЕМИ СО МОТОРОТ ДАЛИ НЕКОЈ ИМАЛ ВАКОВ АВТОМОБИЛ ДА МИ ГО КАЖЕ НЕГОВОТО ИСКУСТВО ЗА ВАКОВ АВТОМОБИЛ АКО НЕМА ДА МИ КАЖЕТЕ ВИЕ ПОВЕЌЕ ШТО СЕ РАЗБИРАТЕ ШТО МИСЛИТЕ ФАЛА !
 
Член од
16 ноември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
0
Кога ја чистев колата го најдов овај кабел па ме интересира ако знае некој да ми каже за што служи. 20170325_160953-1.jpg А колата е Golf 4
 
Член од
12 декември 2017
Мислења
21
Поени од реакции
26
Здраво

Имам голф 4, кога го возам подолго и кога кезастанам некое време ми тече од средината на автомобилот, после 10 мин престане, што може да е? некој да не знае, дали е од горивото или од може да е од климата? Дали климата има црева или цефки под колата?

Фала :)
Здраво, истиот проблем го имам и јас и што откри во што е проблемот?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.333
Поени од реакции
1.211
Здраво, истиот проблем го имам и јас и што откри во што е проблемот?
Го возиш по дожд или си погодил некој вир со вода, и затоа ти тече.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom