GOD'S CROOKED LINES (2022) - Тема за тие што гo гледале филмот! (SPOILERS!)

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.941
Поени од реакции
55.380
Buried so 127 nemat 2 dopirni tocki. Taman ke pomislish deka se one character oriented movies, ne se, vo 127 vremeto koe Franco sam go pominuva e mozebi samo polovina od filmot (ne se vazat scenite kade sto trca po kanjonot ili kade sto vozi kola/tocak) toa kako 1.
Освен што се работи за двајца луѓе кои се нашле во life&death ситуација и што се се врти околу нив во филмот, други допирни точки немаат.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.384
Поени од реакции
6.013
iosono има нешто против авантуристичкиот дух :pos:...
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.384
Поени од реакции
6.013
^
Добро ајде ...и против инспирирачки приказни :).бтњ
Болиглава фала за клипчето.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
127 Hours ми е еден обичен просек од филм, можеби затоа што очекував многу (а незнам по кој основ). Инаку, Into the Wild мене ми се свиде ептен, не го критикувајте ради тоа како размислувал главниот актер, туку од филмски аспект, јас го имам гледано пред некоја година, али чим сеуште имам добро мислење за него, значи дека ми се допаднал. Не го ставајте во иста реченица со 127 Hours, Into the Wild ми е многу подобар филм, посебно музиката е ѕверска, ofc Eddie Vedder FTW.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.115
Поени од реакции
18.092
Ме натеравте да го спуштам и да го гледам.Да видам какво чудо од филм е.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Jas ne znam sto ocekuvavte od filmot vie. Taa e prikaznata, ne ja modificiraa za da vi stane vam pointeresna :)

Sto sakavte vie? Unicorns and triple rainbows?
 
I

Intex

Гостин
Jas ne znam sto ocekuvavte od filmot vie. Taa e prikaznata, ne ja modificiraa za da vi stane vam pointeresna :)

Sto sakavte vie? Unicorns and triple rainbows?
Прееска го гледав.
Кој вика дека е просек филм, од интернет филмови да не може да симнува повеќе, ваква клетва му фрлам.:pos:

Одличен филм, предобро играње со камера, плус Џејмс Франко секоја емоција ја доволува до перфекција, и се поврзуваме со ликот.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
127, од целиот филм, најдоброто беше на крај 9 минути sigur ros. Мислам дека тоа го направи целиот филм. Како што Eddie Vedder направи за into the wild.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Прееска го гледав.
Кој вика дека е просек филм, од интернет филмови да не може да симнува повеќе, ваква клетва му фрлам.:pos:
Тебе хардот со цела колекција да ти цркне. :icon_lol:
Незнам, можеби вас ве импресионира тоа ,,играње'' со камерата, ама кај мене не предизвикува ништо освен главоболка, никад не сум преферирал некои такви движења со камерата, уште помалку делење на екранот на три различни слики. То е то :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom