Gloomy Sunday

F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
и еве пак ја слушав и замисли жива сум. нешто челични нерви имам.:nesum:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
закон...би можел некој ремикс да пробам да напраам да ја напраам поише накај денс, трансе, со малку електро бит :D

иначе вака тапа е...
 
Член од
10 јули 2008
Мислења
23
Поени од реакции
2
ako me nema za dva dena znajte sum se samoubil:pos2: Sum se udael u govna ! ako verues u vakvi sranja moze stvarno da go jades kalapot!!!! ali to e to!
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Дали сте слушнале за песната Gloomy Sunday? Многу чуден факт поврзан со оваа песна е тоа што многу луѓе после слушање на оваа песна се самоубиле. Дури и самиот автор на оваа песна. После голем број на самоубиства поврзани со оваа песна, иако била голем хит, таа добила забрана за емитување на радио станиците. Па, кое е вашето мислење? Дали некоја песна може навистина да има ваков ефект на луѓето или ова се само некои случајности кои ја поттикнале фантазијата на луѓето? Во секој случај , морничаво. :nesvest: За авторот и песната (на англиски).

п.с. Кој сака повеќе инфо, нека си погугла. :helou:
.

Амм.. има ваков филм.. КУТИЈАТА НА КОВАК... еден многу познат автор напишал книга која се викала Тажната Недела.. и имало и песна.. и во филмот се самоубиваат одкако ќе им стаат еден чип во главата.. и додека им е чипот во главата ако ја слушнат песнава ќе се самоубијат..

Ај јас утре ќе ја слушам :)
 
Член од
10 јули 2008
Мислења
23
Поени од реакции
2
pesnava e top nema sto! ali do tolku nenormalni luge na svetov da ima to neznam, inace po profesija sum seriski samoubica taka da naviknat sum na toa!!!!
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Ар ју фрикинг кидинг? Што има самоубиствено во песнава? Свашта...
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
види...посуицидна ви е тероријата него песната....:smir:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Сигурно луѓето не се убиле зошто ја слушале песната, они од претходно си ја имале увртено во глава мислата да се самоубијат :toe:
Иначе ми се свиѓа песната, опушта некако :pipi:
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
хахахаахаха... им стил алајф! и кент билиф :S...! иначе оригиналот е малце крипи...
ОФ ТОПИК! - И на Child In Time од Deep Purple се има самоубиено чоек... и то на настап на дип во кина... дирекно се самоубил на концертот... НЕ ЈА СЛУШАЈТЕ :D
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
еј вчера глеав филм со Глуми Сандеј...група од околу 50 души влегоа во пештера со вода, некој им ја пушти песната и сите се испотепаа....сум се згазил од смеење....

бај д веј, на филмот Глуми Сандеј ја пееше женско:nesvest:
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
аман:pred:.....колку повеќе ја слушам толку повеќе ми станува омилена....песната е всушност многу убава....на рипит ми е веќе два дена:pop:...шуд ај мејк мај уил?!?!:raz:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
и што сеа? чекате да се самубијам? :ne_zboram
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.417
замисли чоек на некој емо му ја пуштиш песнава,и уште му кажиш ова дрндрндрн дека можит да се самоубијаш...:vozbud:

енивеј,ја слушнав и уште сум жива.Досеа ако не го фатив ножон,од сеа пак ич
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Хех, доволно е да навредиш емо за да се самоубие :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom