Ghost of Tshushima

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Ме интересира како би ја рангирал во споредба со другите ПС ексклузиви?
Мене ГоВ и Лест оф Ас 2 ми се најдобри, ништо не се споредува со нив. После следат Анчартед 4 и Спајдермен, Хорајзон и Гоуст оф Тсушима како доста слични игри по квалитет. Бладборн ја немам играно, а и не е мој тип на игра, секако не би ми се свиѓала. Ако морам да ги подредам некако, во моментов би одел вака:
  1. The Last of Us Part 2
  2. God of War
  3. Uncharted 4
  4. Spiderman
  5. Ghost of Tsushima
  6. Horizon Zero Dawn
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Мене ГоВ и Лест оф Ас 2 ми се најдобри, ништо не се споредува со нив. После следат Анчартед 4 и Спајдермен, Хорајзон и Гоуст оф Тсушима како доста слични игри по квалитет. Бладборн ја немам играно, а и не е мој тип на игра, секако не би ми се свиѓала. Ако морам да ги подредам некако, во моментов би одел вака:
  1. The Last of Us Part 2
  2. God of War
  3. Uncharted 4
  4. Spiderman
  5. Ghost of Tsushima
  6. Horizon Zero Dawn
Bloodborne
Tlou2
Horizon Zero
Uncharted 4
God of War
Spiderman
Ghost da padne pod 3k, bidejki mi mina hajpot pa ke vidime :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
@Донев vecer js pocnuvam.
Any tips za pocetnici, spoiler free? :D
Па не, доволно добро те води играта (или не ми текнува после два месеци нешто специфично :icon_mrgr: ). Дури и за ресурси немав некоја потреба посебно да грајндам, само собирај си тоа што ќе најдеш по пат и се собира доволно за апгрејди.
Се друго имам пишано мислам. Имаш два типа сајд мисии, рандом и за одреден битен лик. Вторите се во 8-9 делови. Тие е најдобро да ги завршиш пред да ја завршиш главната приказна.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom