Game of Thrones

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Таке е, поинтересно е тролејбус да го цитирате и „дебатирате“ со него.
Јас само со @Raziel сакам да дебатирам бидејќи е вистински џентлмен кога се работи за дискусија на било која тема. За другиве кој со кој дебатира не знам и не ме интересира.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Сите прогнозираат дека некој ќе ја убие Дани, а никој не кажува што ќе се случи со Drogon во таа ситуација.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
Сите прогнозираат дека некој ќе ја убие Дани, а никој не кажува што ќе се случи со Drogon во таа ситуација.
Ќе го љетат Џон и Бран во слободно време.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Ќе има вечер или cancel му напраија една епизода пред крај?
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Ептен смешно ми дојде ова. Типичен пример за first world problems. LoTR неколку пати го имам гледано и за среќа нема глупи сцени со нагласок на последнава сезона на ГоТ.

До некаде ги разбирам, има луѓе што се емоционално инволвирани во приказната и реакциите се резултат на таа инвестиција.

Како аналогија земи коцкар што изгубил се и пак иде да се коцка. Или пак особа што е во токсична врска подолго време и одбива да се соочи со реалноста.
Ок е да се емоционално инвестирани. Нека критикуваат, нека твитаат колку се разочарани, нека прават мемиња, па и нека престанат да ја гледаат серијата. Ако сакаат да покажат револт, тоа е начинот. Јас немам против ниедна критика за серијата на темава. Ама да се однесуваат како некој да им должи entertainment кој е дизајниран за нивниот вкус, е инфантилно.
Многу одвратна онлајн култура се развива. Светот не е ничив родител.
Не ти се допаѓа нешто? На никој не му е гајле.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Ок е да се емоционално инвестирани. Нека критикуваат, нека твитаат колку се разочарани, нека прават мемиња, па и нека престанат да ја гледаат серијата. Ако сакаат да покажат револт, тоа е начинот. Јас немам против ниедна критика за серијата на темава. Ама да се однесуваат како некој да им должи entertainment кој е дизајниран за нивниот вкус, е инфантилно.
Многу одвратна онлајн култура се развива. Светот не е ничив родител.
Не ти се допаѓа нешто? На никој не му е гајле.
Не знам што не ти е јасно. Иди на разгалено дете објасни му дека не може по негово да биде.

П.С По интернетов има и доста тролови така да не е се црно или бело.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Знае ли некој со сигурност дали епизодата ја има во 3 часот на HBO Go или во 4.30 после прикажувањето на редовниот канал.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Ок е да се емоционално инвестирани. Нека критикуваат, нека твитаат колку се разочарани, нека прават мемиња, па и нека престанат да ја гледаат серијата. Ако сакаат да покажат револт, тоа е начинот. Јас немам против ниедна критика за серијата на темава. Ама да се однесуваат како некој да им должи entertainment кој е дизајниран за нивниот вкус, е инфантилно.
Многу одвратна онлајн култура се развива. Светот не е ничив родител.
Не ти се допаѓа нешто? На никој не му е гајле.
Малку оф топик (извини, бот) али ова ме потсетува на она кога Капетан Америка кажа „Hail Hydra" и фанови почнаа да му праќаат писма на Спенсер со закани за животот.
Тоа самоназначено право не е карактеристика на интернет културата туку датира од постоењето на човекот. Кога нешто станува дел од колективната култура, луѓето градат интимни односи со истото и имаат очекувања. :D
 
Последно уредено:
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Малку оф топик (извини, бот) али ова ме потсетува на она кога Капетан Америка кажа „Hail Hydra" и фанови почнаа да му праќаат писма на Спенсер со закани за животот.
Тоа самоназначено право не е карактеристика на интернет културата туку датира од постоењето на човекот. Кога нешто станува дел од колективната култура, луѓето градат интимни односи со истото и имаат очекувања. Порано тоа биле приказните на свештениците кои се приспособувале на моменталните стравови, надежи и очекувања. Ко шо кажуе Саган, тоа што се менува е опаковката на демонот :D
Веројатно си во право, сега само имаме медиум кој документирано ни ја расоблекува природата како вид. Порано се собирале по плоштади, анонимно урлале, фрлале, палеле еретици, сега го добиваш се ова од the comfort of your own home. Рандом тип по име Мајк, вработен во Walmart, кој позади јузерот @shitdumpsterxxxthegreatest на твитер, повикува на јавен линч на продуцентите.

(Ќе не набркаат на клоци од темава, кај и да е. :))
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Не знам дали прочитавте ама после петицијата ХБО ја откажале последната епизода. Ќе прават Римејк односно нови сезони од 5 па до 8, во 2028 ќе излезе 5-тата сезона а последната 8-ма се очекува на крај на 2047.

Целта била да ги издаде Мартин кинигите за подобро да се разработи плотот а осебено акцент ќе се ставело на монолозите и дијалозите.

Исто така на Стефнорд, Оксфорд и уште пар факултети ќе се отворел посебен одел за супер сценаристи и врајтери па така да би требало да излезе добро. Mада јас пак мислам дека ќе заебат пошто нигде не објаснија како функционира огнот кај змејот односно дали може да се потроши како го прозиведува итн а змејовите ги има и од 1 до 4 сезона така да хејт од мене thumbs down, #LETS REMAKE EVERYTHING!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom