Game of Thrones

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
pictures/links/videos or it didn't happen
"We all let that happen" - Peter Griffin

И во Carnivale имаше малку цициња и шарени сцени. Добро рече некој поназад - заштитен знак на HBO.
А и не гледам ништо лошо во тоа да уживам во ова

Можам да ја гледам со денови...
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
следен пат да гледаш со поголема концентрација :)
уствари ја ги глеам поквалитетниве 720п, ти од другите може глеаш и црнила од коле чашуле ти е
Не не, јааааак си. И јас гледам на 720п. Посочи ми ја сцената од одредена епизода да погледам и јас малце. Не знам шо се потресе олку. :)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Следна епизода 22 Мај значи 23 Мај насабајле ќе може да си ја гледаме епизодата :)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
И шо, ќе настане граѓанска војна во кралствата, Доктракијците од исток, оние блек металците ќе го поминат ѕидот на север...
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Ќе се случува ли понатаму нешто со тие мистериозните чудовиште ,the white walkers ,или само ќе ги споменуваат одвреме на време?Почнува да ме нервира 4 епизоди ,се споменуваат одвреме на време ,а нив ги нема.


Џуџето е опасно ,одлична глума.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ќе се случува ли понатаму нешто со тие мистериозните чудовиште ,the white walkers ,или само ќе ги споменуваат одвреме на време?Почнува да ме нервира 4 епизоди ,се споменуваат одвреме на време ,а нив ги нема.


Џуџето е опасно ,одлична глума.
Teasing се викa тоа, да ќе има сепак е епска серија (како стил а и многу добра) :)

П.С. И да џуџето (Peter Dinklage) е феноменален глумец, hes stealing the show!
 
Член од
14 февруари 2010
Мислења
264
Поени од реакции
52
Ќе се случува ли понатаму нешто со тие мистериозните чудовиште ,the white walkers ,или само ќе ги споменуваат одвреме на време?Почнува да ме нервира 4 епизоди ,се споменуваат одвреме на време ,а нив ги нема.


Џуџето е опасно ,одлична глума.
Како што е споменато во претходниот пост ова е епска серија, не се секирај the white walkers се појавуваат пак тек во третиот дел на големо само треба да чекаш 2 години за да тоа го прикажат тоа на серијалот на HBO.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Не не, јааааак си. И јас гледам на 720п. Посочи ми ја сцената од одредена епизода да погледам и јас малце. Не знам шо се потресе олку. :)
16:15
5та епизода
и прекини да преовеличуваш, не сум потресен, едноставно сум против прикажување полови органи.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
16:15
5та епизода
и прекини да преовеличуваш, не сум потресен, едноставно сум против прикажување полови органи.
Океј, what are you а girl or something? :)
Преведов го исцензурирал курот.. битно се разбравме. Ти си против, јас воздржан.. и така. :)
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Како што е споменато во претходниот пост ова е епска серија, не се секирај the white walkers се појавуваат пак тек во третиот дел на големо само треба да чекаш 2 години за да тоа го прикажат тоа на серијалот на HBO.
Ooo....на почетокот се појавуваат па мислев дека они ќе бидат главната тема.
 
Член од
14 февруари 2010
Мислења
264
Поени од реакции
52
Ooo....на почетокот се појавуваат па мислев дека они ќе бидат главната тема.
Па валјда ќе имаат значајна улога во серијата (нешто како една од главните закани зад Ѕидот) покрај останатите закани(across the narrow sea) останува да се види,
но во следните епизоди ќе се појави нешто слично на white walkers(да не издавам премногу)
Серијава е од епски размери, сеуште не се издадени сите книги, па нам ни останува само да чекаме.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Аххх ме копка дали да ја спуштам книгата или да си ги чекам епизодите.

--- надополнето ---

Серијата ми стана една од поомилените, иначе само 10 епизоди ли има од прва сезона ?
Втора ќе се снима ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom