"FYROM" и на Poker Stars!

Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Zacuvani se. Koga ke mozes pisi mi PP i kako sevo ova moze da procesuira. Dali treba da bide moja licna privatna tuzba, na koj sud i tn ...
Pozdrav i dokolku mislite deka treba da odgovoram i na ovoj,posleden, mejl pratete mi vasi sugestii.
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Grckite agenti odrabotuvaat nasekade.Pred nekolku dena i "poker stars" odlucija da ja pocituvaat klasifikacijata od ON , sto ne bese slucaj pred toa, i ne narekoa FYROM. Eve go nivnoto objasnuvanje:

Hello Goran,

Thank you for your feedback.

Please understand that it is not our business to engage in political discussions. We are a poker site and we value all our players equally, regardless their origin. We respect the fact that there is some controversy surrounding the name "Macedonia" and this is why we just follow the U.N.'s
classification for this country's name, which is F.Y.R.O.M:


Regards,
.......

Dmitry V
PokerStars Support

Mene mi se cini deka pogore podpisaniot e grk.
Dobro bi dosla edna organizacija na peticija ili organizirano bombradiranje na nivnite mejlovi, so jasna poraka , DONT YOU FYROM ME.
Poiskusnite koi veke organizirale vakvi raboti bi mozelo da pomognat. Pozdrav :oeoeoe:

Bi apeliral do site onie koi go koristat ovoj sajt da ne se logiraat na nego se dodeka ne ja promenat odlukava.
браво за постот .
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
Samata ovaa drzava se soglasila daja narekuvaat fyrom i sea so? cacko e kriv
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Џабе ќе исправате кривини кога работата ја заебаа политичарите кога дозволија вака да не нарекуваат. Не си трошете време и нерви за џабе, политичарите наши не заебаа никој друг!
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Им пратив протестно писмo и ми вратија дури три пати со три демек различни, а исти пораки во кои со никакви факти ја "потврдуваат" нивната "правилна" одлука. Одговорив на сите писма и пробав да им ги побијам "фактите" и изгледа им снема од готовите шаблонски писма па прекинаа со допишувањето.

Не знам што едноставно не кажат "нејќеме да го смениме името бе, така ќе си стои и готово", а не тука замачкуваат очи со псевдодокази, зошто и како нивната одлука е правилна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom