Frasier

gad

Член од
10 мај 2006
Мислења
50
Поени од реакции
1
Ја гледам скоро секој ден, добро е што даваат повеќе епизоди одеднаш. Откако беше најавена на Канал 5 како ,, најдобрата хумористична серија на сите времиња‘‘ ме зачуди тоа како првпат слушам за вакво нешто. Ама ете маркетинг варка или не, серијата си е ок.
Ништо чудно што не си слушнала, бидејки се мери според нивни ( читај амерички ) стандарди. Ако некој се сеќава, на Грајфер ( ТВ Сител ) имаше во еден од каунтдауните <-- ( хихи ) топ 100 серии, каде што Фрејзер беше на 1во место, додека Friends на 6то. Исто како што тука на пример LOST има голема гледаност, додека никој не ни слушнал за Dexter, кој е каде-каде по гледан од Lost. Ама што е тука е. Гледаме што ке ни се сервира. А во врска со Фрејзер, не го гледам како јак хумор, туку како група ситни мали смешки, кои го прават тоа што е. :helou:
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Веќе ни почна седма сезона од Фрејзер... Серијата е заааакон!!!

Во врска со ова „НАЈ-добрата/гледаната“... секоја втора серија на нашите телевизии е така најавувана, а понекогаш е МНОГУ далеку од вистината... Заговор на канал 5 е најавувана како најгледаниот хрватски серијал, а се емитува прв пат, и тоа кај нас хахахах
 

The G-Man

Кепец
Член од
6 декември 2007
Мислења
501
Поени од реакции
12
Почнав да ја гледам од што не можев ништо поинтересно да најдам на ТВ негде после полноќ. Сосема случајно, последниве 2 - 3 епизоди ги загледав, пред тоа ни рекламите не ги рецкав.
Не е лоша. Али брат му на Фрејзер рулЗ. :je:
Стварно Најлс е закон ! ! !:pos2:
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.271
Поени од реакции
974
јас си ги гледам во недела сите 5 епизоди по ред и многу ми се онака топ,иначе нема реклами баш многу тој период и е топ си гледаш на раат.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
241
Поени од реакции
5
серијава е топ, се газам од смеење кога ја гледам
 

۷ﻪмρڎ я

ڐجںל۶
Член од
30 септември 2007
Мислења
43
Поени од реакции
2
Во недела после дванаесе ги имате сите епизоди од завршената недела....Иначе ептен закон е!Особено Најлс,а и Фрејзер не е лош,....хахах...Во петокот беше најбоље кога ги заебаваа на радио...
 

Катја

Journalist
Член од
18 декември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
3
не ја пропуштам , мислам дека сценариото го пишува актерот во серијата кој го толкува братму на фрејзер , најлс хе хе хе ЗАКОН СЕ.
 

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
Во почетокот најсмешен ми беше Фрејзер, брзо потоа Најлс го зема водството и долго време го држеше... али во последно време таткото Мартин е ненадминлив... ме убива од смеење :pos2:... како и да е... и тројцата ги обожавам... :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom