FPL Draft 2019/20

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Ако има некој заинтересиран за драфт за вечер од 8 нека ми пише ПП. :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: S.L

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Кепа го земав место Фабри, гледам други тројца исто сте аплицирале за него, но кај мене дошол (y) :cool:

Јери Мина исто наместо Мозес
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Кепа го земав место Фабри, гледам други тројца исто сте аплицирале за него, но кај мене дошол (y) :cool:

Јери Мина исто наместо Мозес
Кај тој што е последен на табела оди секогаш.
Приоритет 2 тој што има, оди кај пред последниот и така натаму.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Како мислиш последен. Треба да го ставиш приоритет 1 за да имаш големи шанси да го земеш. Јас го имав ставено во број 1 и Мина го имав број 2, но никој друг за Мина не аплциирал и ги земав двајцата
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Како мислиш последен. Треба да го ставиш приоритет 1 за да имаш големи шанси да го земеш. Јас го имав ставено во број 1 и Мина го имав број 2, но никој друг за Мина не аплциирал и ги земав двајцата
Јас, ти, драгонскај и факе го имаме побарано. Факе го ставил приоритет 2, така да отпаѓа од старт.
Мене, тебе и на драгонскај ни е со приоритет 1. Од нас тројца се гледа кој е најслабо пласиран на табела (ти) и затоа тебе ти припадна Кепа.
Кај мене Моура е со приоритет 2. Доколку имаше уште некој со приоритет 2 (не ти) на Моура ќе се гледаше меѓу мене и него кој е послабо пласиран.

Муабетов ми е не е рандом распоредувањето, туку секогаш кај последно пласираниот ќе оди играчот. Знаев од старт дека нема да успеам да го земам Кепа и не се радував што си зад мене на табела :(
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Јас, ти, драгонскај и факе го имаме побарано. Факе го ставил приоритет 2, така да отпаѓа од старт.
Мене, тебе и на драгонскај ни е со приоритет 1. Од нас тројца се гледа кој е најслабо пласиран на табела (ти) и затоа тебе ти припадна Кепа.
Кај мене Моура е со приоритет 2. Доколку имаше уште некој со приоритет 2 (не ти) на Моура ќе се гледаше меѓу мене и него кој е послабо пласиран.

Муабетов ми е не е рандом распоредувањето, туку секогаш кај последно пласираниот ќе оди играчот. Знаев од старт дека нема да успеам да го земам Кепа и не се радував што си зад мене на табела :(
Мислев дека е рандом, не сум гледал детално дали секогаш е така али има логика пошо и Обамејанг зимото отиде кај Факе
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Тука пријавувајте се оние кои сакате да направиме драфт. Најдобро би било четврток вечер ден пред стартот на првиот натпревар
@Ilumious кога можеш смени ја годината во насловот на темата во 2019/20
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Тука пријавувајте се оние кои сакате да направиме драфт. Најдобро би било четврток вечер ден пред стартот на првиот натпревар
@Ilumious кога можеш смени ја годината во насловот на темата во 2019/20
Се пријавувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom