FPL Draft 2019/20

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
Претходно го најавија, но од денес официјално е пуштен во употреба и ФПЛ драфт
https://draft.premierleague.com

Правила
https://draft.premierleague.com/help

Код за лига нема сеуште бидејќи ќе треба да се договориме како оптимално да се поделиме и одбереме термин кој на секого би ни одговарал.
Максимум во една лига е 16 тимови, но подобро е со помалку (барем до 10 тима по лига)

Со еден акаунт можете да играте во 10 приватни и 3 јавни лиги.

Пријавувајте се во темава сите што сакате да сте дел и од Кајгана драфт лига.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.745
Поени од реакции
73.610
Дап, рачунајте ме и мене (y)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.414
Поени од реакции
20.129

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.127
Поени од реакции
52.892
ај пошто е драфт/нба-стилл ќе се обидам и јас :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.916
Поени од реакции
35.175
@DaniBMW јас викам да се делат лигите како што се пријавуваме. Еве ако одлучиме по 10 души во една лига, првите 10 заедно, па следните 10... и така :P
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
@DaniBMW јас викам да се делат лигите како што се пријавуваме. Еве ако одлучиме по 10 души во една лига, првите 10 заедно, па следните 10... и така :P
Најдобро ќе е по драфт термини. Пошто не на сите од овие 10 им одговара ист термин.

Пријавувајте се до крајот на месецот да видиме колкава бројка ќе имаме па ќе дискутираме после за тоа.
 
На врв Bottom