Forever

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945

Forever е драма во која се работи за бесмртниот човек Хенри кој бара друга личност која е идентична како него, бесмртна. Хенри после „секоја смрт„ неговото тело го снемува од местото на убиството и тој излегува во реката на градот. За неговата тајна знае само една личност, личноста со која живее, неговиот најдобар пријател Ејб.

Секоја епизода започнува со ново убиство и низ целата епизода детективката Мартинез го истражува убиството а Хенри е задолжен за обдукција на телото, но тој често знае да се меша и во детективските работи.

Наскоро, за тајната на Хенри дознава уште една личност, која истотака е бесмртна, Хенри ќе добива повици, ќе разоговара со личноста преку телефон но тој нема да ја открие. Личноста која е иста како Хенри живее многу повеќе од него, Хенри живее веќе 200 години и се бори со бесмртноста, а другиот живее 2000 години. Последната епизода е врв..

Во некои епизоди бегаат од темата, но сепак последната епизода беше врвот на целата серија. Најдобрата епизода засега.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Фина серија за тепање време, потсеќа на менталистот, само се надевам дека нема негативецот да го снајди судбината на џонија.

И не му е најдобар пријател, туку му е син. :pipi:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.190
Поени од реакции
14.466
Сакав да отворам тема пред некое време ама гледам скоро никој не ја коментира по темиве и си викам дека само ја сум будала да ја гледам :D

Мене ми е сосема ок серија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom