Ford доктор за Ford прашања

NumberGuy

Supreme Сasual Dating - Legitimate Girls
Член од
23 декември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
4
50+ евра на ден прават мајстори у сервиси што плаќаат данок и изадваат фискална сметка.
 

NumberGuy

Supreme Сasual Dating - Legitimate Girls
Член од
23 декември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
4
Cek da ne me razbere nekoj pogresno kako Boni i Kljad, ako nekoj od vas majstorite ovde sakat 50+ evra rabotna raka za grejacite, dajte i fiskalna, ako ne ondak uopste ne se ni trudete so mene.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Cek da ne me razbere nekoj pogresno kako Boni i Kljad, ako nekoj od vas majstorite ovde sakat 50+ evra rabotna raka za grejacite, dajte i fiskalna, ako ne ondak uopste ne se ni trudete so mene.
Ја да сум на твое место све сам ќе мењам.
 
Член од
11 декември 2017
Мислења
17
Поени од реакции
17
Zdravo,
sakam nesto da prasam moze nekoj drug go imal istiot problem.
imam Ford Fokus 2005 1,6 TDCI 80KW. Zabelezav deka nivoto na uljeto mi e pokacemo za 1sm, prasav tuka eden majstor mi rece deka ima nafta vo uljeto i ne e siguren od sto moze da bide.
dokolku imal nekoj slicen problem neka ili znae od sto moze da bide neka mi pise.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Не заебавај, ако пали колата, кој би одел да ги провери од чиста мира?
Toj sto znae deka mozi da mu se skinat i da mu napravat eden kup zaebancii posle toa. Znaci kako sto pred zima proveruvas antifriz, kako sto proveruvas maslo i tamu random raboti, fino lepo ke si proveris i greaci. Ne e kvantna fizika toa, najcesto i sam mozes, ali ako ne znaes, bilo koj elektricar ke ti gi proveri :toe: .
 

NumberGuy

Supreme Сasual Dating - Legitimate Girls
Член од
23 декември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
4
Zdravo,
sakam nesto da prasam moze nekoj drug go imal istiot problem.
imam Ford Fokus 2005 1,6 TDCI 80KW. Zabelezav deka nivoto na uljeto mi e pokacemo za 1sm, prasav tuka eden majstor mi rece deka ima nafta vo uljeto i ne e siguren od sto moze da bide.
dokolku imal nekoj slicen problem neka ili znae od sto moze da bide neka mi pise.
Mislis na sipkata sto se izvlekuva, taka? Ja koa ja parkiram kaj mene ima malku vdlabnatina na ulica od vodovod sto kopaa za nekoj defekt, i tuka uljeto mi e ispod sredina, ama ako ja pomrdnam kolata, uljeto e tamam. Taka da vidi i ti kaj si merel prvo, a kaj si merel potoa.
Автоматски споено мислење:

Mislis na sipkata sto se izvlekuva, taka? Ja koa ja parkiram kaj mene ima malku vdlabnatina na ulica od vodovod sto kopaa za nekoj defekt, i tuka uljeto mi e ispod sredina, ama ako ja pomrdnam kolata, uljeto e tamam. Taka da vidi i ti kaj si merel prvo, a kaj si merel potoa, pa moze ti izgleda deka imas poveke od prethodno.
 
Последно уредено:

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
Гледам докторот одамна не е активен, па кој друг има искуство или познавање може да нафрли некоја информација.

Ford S-MAX 2.0 TDCI Automatic 140ks 2012god.

Ви благодарам.

Поздрав.
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Здраво на сите. Ми светна жолта ламба пред неколку дена и потоа ја изгаснав и по некој 2 часа прилично повторно ја запалив и повеке не е светнала. Што проблем би можело да биде, инаку на борд комп. пишуваше мислам дефект на моторот. Се работи за Форд б-мах 2012 дизел
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom