Football Manager 2012 - Општа дискусија

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Играчот што го донесов на 24 (ако не се лажам) години за 2,7 милиони што е скоро 80% од буџетот што го имам, што стана втор или трет најдобар стрелец во Чемпионшип уште во прва сезона, и играчот што за 8 сезони постигна преку 130 лигашки а севкупно и преку 150 погодоци кажа дека ќе се пензионира :(

Пред 2-3 сезони го ставив и капитен. :(
пробај премисли го :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
пробај премисли го :D
Чек и тоа е возможно ? Јас мислев сами се премислуваат.
едит:nvm

Торган Хазард ептен така ме заеба кажа дека ќе се пензионира и тоа на 32/3 години и после тоа пак изигра една сезона.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Чек и тоа е возможно ? Јас мислев сами се премислуваат.
едит:nvm

Торган Хазард ептен така ме заеба кажа дека ќе се пензионира и тоа на 32/3 години и после тоа пак изигра една сезона.
Да, мислам имаше една опција кога му го гледаш профилот, talk about retirement и да му речеш дека ќе може уште една сезона :D Затоа и пишува plans to retire а не to retire at некоја Х дата :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Да, мислам имаше една опција кога му го гледаш профилот, talk about retirement и да му речеш дека ќе може уште една сезона :D Затоа и пишува plans to retire а не to retire at некоја Х дата :)
Го најдов тоа ама не го разубедив :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Другари кој беше последниот пач за ФМ 12 ?

Не можам да најдам никако линк за да го симнам...
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Го земам лукас мура и на секоја ебана утакмица што е изигра досеа асистентот ми кажува дека Лукас игра со пониско темпо од тоа што се бара од него.Има чајре некое ?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Екипо се извинувам вака,може има пишувано поназад...Некој да ми каже од каде да симнам македонска лига иии кај да го ставам фајлот,ова-она?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Football Manager 2012 v12.0.4 Update-SKIDROW

Барај го по торенти.. :)


Најдов,фала
--- надополнето: 19 јули 2013 во 18:07 ---
Го земам лукас мура и на секоја ебана утакмица што е изигра досеа асистентот ми кажува дека Лукас игра со пониско темпо од тоа што се бара од него.Има чајре некое ?

Ок,што кур глеате сите во него бе ?
Па не е ништо посебно на менаџерот...
со кој тим играш и на која позиција го играш малиот и што пари го плати ?
 
N

Nicky Santoro

Гостин
катанија,Лево крило и го платив 30кк
Се заебав скрос.Се двоумев дали мура да го земам или гризман и се полакомив.Башка 10кк поскап беше црниов..Претходно го играв гомез значи од катанија левото крило и креираше повеќе шанси од овај :(Барем мвила д го земев за тие пари ќе знаев дека играч сум купил.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
катанија,Лево крило и го платив 30кк
Се заебав скрос.Се двоумев дали мура да го земам или гризман и се полакомив.Башка 10кк поскап беше црниов..Претходно го играв гомез значи од катанија левото крило и креираше повеќе шанси од овај :(Барем мвила д го земев за тие пари ќе знаев дека играч сум купил.

Друг пат прво пиши тука и очекувај одговор од некој што го имал во тим и Моура и Гризман и Мвила.
Моура брат ти е тоталка мувла во играта,ако има јаки атрибути.Крајстиг бе боље се развива од него од година у година и се појаки партии пружа од него.
Дефинитивно си погрешил,а да си го земел Гризман,немало да погрешиш,малиот си ора на лево крило,ем асистенции јаки знае да дели,ем знае да постигнува голови.
Земи го Ерик Торес од Чивас-Мексико и постепено давај му шанса,ќе видиш што се вика лудо развивање на еден млад играч што ќе го платиш за живо џабе,ако е сеуште во мексиканскиот клуб.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Друг пат прво пиши тука и очекувај одговор од некој што го имал во тим и Моура и Гризман и Мвила.
Моура брат ти е тоталка мувла во играта,ако има јаки атрибути.Крајстиг бе боље се развива од него од година у година и се појаки партии пружа од него.
Дефинитивно си погрешил,а да си го земел Гризман,немало да погрешиш,малиот си ора на лево крило,ем асистенции јаки знае да дели,ем знае да постигнува голови.
Земи го Ерик Торес од Чивас-Мексико и постепено давај му шанса,ќе видиш што се вика лудо развивање на еден млад играч што ќе го платиш за живо џабе,ако е сеуште во мексиканскиот клуб.

5 сезона привршувам не верувам да е уште во мексико.Абе гризман го имав на др сејв и знаев дека е добар, само за овај се залетав и оценки јаки и се, и скаутиве ме докопаја уште толку.А што е уште почудно има 7,6 просек некаде Лукас и има 10тина гола сезонава и асистенции.Ама неможам да го сварам кога ќе фати топка едвај трча исе глупира од пред гол незнае да го закачи.Нека заврши сезонава и ќе му се пробам да го продадам.Исто и со витсел се исколив 27кк.Најскапите два трансфери а ич не чинат играчиве т.е не се вклопуваат...Кришетиг го зедов за 900к и добар ми е за замена.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
5 сезона привршувам не верувам да е уште во мексико.Абе гризман го имав на др сејв и знаев дека е добар, само за овај се залетав и оценки јаки и се, и скаутиве ме докопаја уште толку.А што е уште почудно има 7,6 просек некаде Лукас и има 10тина гола сезонава и асистенции.Ама неможам да го сварам кога ќе фати топка едвај трча исе глупира од пред гол незнае да го закачи.Нека заврши сезонава и ќе му се пробам да го продадам.Исто и со витсел се исколив 27кк.Најскапите два трансфери а ич не чинат играчиве т.е не се вклопуваат...Кришетиг го зедов за 900к и добар ми е за замена.


Штом ја привршуваш петтата сезона,барај од бордоt да ти ја појача младинската школа,да ти биде на excellent,односно да има пет звездички.Види во младинската школа,разгледај ги играчите,може имаш некое скриено богатство.
Појака младинска школа,повеќе таленти и појако и побрзо развивање на младите играчи.
Инаку Ерик Торес ај ако не ти е мрза побарај го и види во кој клуб е,дај ми ако можеш и СС од него.
Крајстиг играј го поредовно,некогаш и пред Витсел,уште подобро ќе се развива малиот.

Oд оние што јас сум ги имал на сејвови,најдобро ми поминале Camporese,Romario,Toro,M'vila,Strootman,Felipe Anderson(ovoj vo idnina ima i pojaki ocenki od Moura),Jali,Badelj,Ramirez,Konoplyanka,Marvin Martin,Rodriguez,Dzagoev,Willian,Kadlec,Destro,Sanogo,Fierro.
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Ромарио десниот бек да го земете,се развива ненормално,можеш и со Вардар да го земеш на почеток на позајмица:)
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Ромарио десниот бек да го земете,се развива ненормално,можеш и со Вардар да го земеш на почеток на позајмица:)

tore.png

Кај мене најдобро се развиваат на сејвов-
Хулу,Поли,Гаитан.Е овие тројцава ми го држат воглавно тимот.Гаитан има просек од над 8,1 по натпревар.Саного го играм шпиц но по се изгледа ќе го загуби местото.Зедов еден Кулибали од тотхам и како подобар ми се гледа.Досеа саного на вакво форсирање требаше незапирлив да биди.Ковачич го имам и Верати.Не се достигнати до својот максимум но напредуваат.Само левото крило ми прави проблем затоа што го играм Моура а не ми прави кеф.Исто и МЦ играм двајца, едниот е поли кој горе долу е добар и се развива добро а вториот е Витсел.Тој и мура веднаш ќе ги продадам па макар и сум изгубил доста пари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom