Football Manager 2010

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Нема скоро никакви информации за играта, очекувам повеќе во наредниве неколку недели али најдов скриншот од новиот изглед, случајно објавен од еден од креаторите на Фудбал менаџер на Твитер.

Изгледа добро иако не покажува многу од новата игра.

Играва обично излегува во Ноември, иако се надевам дека годинава ќе подрани.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.528
Поени од реакции
14.208
Сакам само да воведат опција да не ти се прикажуваат резултатите од другите натпревари кога ќе идеш на Continue. Другото мислам дека се си е во ред, може само мало подобрување на интерфејсот, ама тоа и не е толку потребно.

Еве и еден скриншот што го најдов на еден форум...

 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Сакам само да воведат опција да не ти се прикажуваат резултатите од другите натпревари кога ќе идеш на Continue. Другото мислам дека се си е во ред, може само мало подобрување на интерфејсот, ама тоа и не е толку потребно.

Еве и еден скриншот што го најдов на еден форум...

Го имав постирано истиот али нешто му се случило. Само тој скриншот го има од играта... Ваљда ќе има нешто повеќе во наредниве недели...
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ако има пак некој bloatware DRM или па е Steam exclusive, еден голем .!. оти ќе ја играм.
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Football Manager 2010 - Due out 30th October 2009
Ова го пишува на Фејсбук на Фудбал Менаџер 2009 а и би требало на таа дата да испадне едвај чекам.:vozbud::vozbud:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
  • Improved Match Engine – improved AI, over 100 new animations in 3D mode, new stadiums and crowds, improved pitch degradations and better lighting make for the most immersive pitch-side experience ever.
  • New User Interface – completely new vibrant look and feel to the game with a light and dark skin to choose from, plus a navigational overhaul. The side menu is replaced by an intuitive tab system which allows you to access all areas of FM 2010 quickly and easily.
  • Tactical Overhaul – a new tactics module makes it much easier to make your team play as you want them to. There are thousands of possible pre-set options and touchline “shout” instructions for making instant changes to your teams playing style. Don’t worry; the old system is still there for people who love their sliders.
  • Match Analysis – a new tool shows you where shots, passes, crosses, headers, tackles, fouls and interceptions have happened for both sides, so you can work out your, and your opponent’s, strengths and weaknesses.
  • New Data Editor – As well as being able to update squads, with the brand new and very easy to use Competition Editor you can now add cups and extra divisions for leagues currently in the game plus completely new competitions.
  • News Center – a subscription based newspaper. Get the news about the football world around you that you want, and not the news you don’t want.
  • Polish – a year of polish, making the game faster, more immersive, more realistic and easier to play with better in game feedback and more advice, delivered in a more user friendly way.
  • Football Manager Handheld 2010 New Features– A brand new skin for the game, improved match engine AI, new unlockable managerial abilities, assistant manager team reports and improved coach and scout reports amongst others.







Датата на која треба да искочи играта е 30 Октомври...
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Интересно изгледа! :vozbud:
Едвај чекам да искочи, ама прво ќе се изначекаме за крак да направат. :tapp:
И пак ќе ја нема нашата лига, затоа што никој не ја купува оригиналната верзија, нема ентузијасти како во нашето соседство кои што би направиле еден форум и би се грижеле околу тимовите, нивната историја, играчите и се останато, ама ај можеби за едно 5-10 години и ќе дочекаме да играме со некој наш клуб, а сега за сега ќе си играм со Вардар во екс-Ју лигата!
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Одлична вест за играчите на ФМ за изданието 2010. По огромниот број на поплаки од луѓе дека во верзијата од 2009 беше претешко да се смени лигата и да се направи нова лига, бидејќи СИ не планираат нови лиги барем во следните 5 години, сега тоа ќе биде премногу едноставно направено. Така да ќе може нашава лига многу лесно (се надевам) да се направи и КОНЕЧНО да заиграме со некои од нашите омилени тимови на ФМ.
Еве и еден ss:




 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.862
Поени од реакции
1.234
Се надевам дека ќе ги средат повредите,дека ги има премногу, особено во нападот.Исто би било интересно да можеш да контролираш и репрезентација и тим истовремено.

Тука има уште неколку слики. Добро е шо ќе ги вратат заоблените стрелки :) Исто ми се свиѓа и ова

 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Се надевам дека ќе ги средат повредите,дека ги има премногу, особено во нападот.Исто би било интересно да можеш да контролираш и репрезентација и тим истовремено.

Тука има уште неколку слики. Добро е шо ќе ги вратат заоблените стрелки :) Исто ми се свиѓа и ова

Друже, болдираното е одамна возможно :)
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Не знам дали смеам да пишам, ама ако не избришете ми го постот. На http://macedonianfootball.com/smf/index.php има подфорум за ФМ, па нека се приклучи кој сака да дискутираме за играчи, тактики и сл. и да помогне околу Scouting-от и собирањето на информации за играчите и клубовите од нашата лига за ФМ 2010.
Инаку, стапив во контакт со некои од дечките во СИ кои што се задолжени за "research" при изработка на новите изданија на ФМ и од нив добив информација за нашата лига, која што секогаш ја има во дата базата па ќе биде многу лесно нејзиното креирање. Ги прашував дали случајно ќе биде како и до сега, правењето да биде врз некоја постоечка, па да имаме ситуација два тима од Македонија да играат во квалификациите за Лига на шампиони и сл.
Нема да биде така, туку ќе може да се направи како посебна лига, исто така и националниот куп и супер куп ќе може да се направи, ќе може да се досредат и правилата за измени, жолти и црвени картони, секако ако не се совпаѓаат со официјалните правила. :vozbud:
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
за играва ќе треба некој јак пц или ... ? :nesum:
Па за 2010 уште нема која ќе биде оптималната конфигурација за играње, ама не би требало да е многу различна од 2009. Еве ти ја:

System Requirements
Internet Connection Required for Online Registration.
Windows XP/Vista
1.4GHz Processor for XP / 2.0GHz for Vista.
512MB RAM for XP / 1GB for Vista.
2GB Hard Disk Space
DVD-ROM Drive
128MB compatible Video Card - (NVIDIA GeForce FX 5900 / ATI Radeon 9800 / Intel 82915G/82910GL or greater)
Minimum Screen Resolution: 1024x768
Supports Parental controls for Windows Vista


Mac System Requirements
Processor: Intel Processor
MAC: OSX 10.5.5
Video Card: NVIDIA GeForce 7300 / ATI Radeon X1600
RAM: 1GB System RAM
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
штооо:vozbud::vozbud::vozbud: значи јас ќе можам да ја играм:)..не верувам фм 09 бараше 1 гб рам а 10 512?!?:nesvest:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.528
Поени од реакции
14.208
штооо:vozbud::vozbud::vozbud: значи јас ќе можам да ја играм:)..не верувам фм 09 бараше 1 гб рам а 10 512?!?:nesvest:
Тој постот над тебе, мислам дека е за ФМ 2009, а таа се игра и со 512 рам, само е малку поспора. За 2010 може само претпоставки да даваме каква конфигурација ќе бара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom