Football Manager и останати Manager игри!

Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
П

Паспарту

Гостин
Епа вака :)

Играм со Рома и штотуку ја завршив првата сезона :)
Во летниот преоден 2007-ма не земав ниту едно засилување, а имав негде 15мил за трансфери, кој ми беа додаени од одборот, не по мое барање :)
Во Серие А завршив на 4-то место, во купот изгубив од Милан уште рано, а во лига на Шампиони ми се падна Барса, и ги тепав 3-2 кај мене, ама изгубив 5-0 кај нив, јбг пресилни се :)
Летниов преоден 2008-ма како засилувања ги земав Макси Родригез, Вагнер Лав и Тиаго Мота како слободни играчи, а го продадов Вуќиниќ на Милан за 12мил

Моментално имам 55мил за трансфери, а трансфер периодот само што започна и сеа барам добар лев бек и добар голман :)

Тоа би било тоа :)
Benoit Costil од Caen!!! Голманчево има 20 години и на почеток се купува за 500 000 евра и многу добро се развива :helou:
 

drag43_sexy

вауууУ!
Член од
3 октомври 2007
Мислења
1.349
Поени од реакции
2
epa aj sea koj saka i znae kako se igra on-line neka pise na msn zoso si ja kupiv pa da se staime da pleskame :salut:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Еј а стварно бе тоа на почеток кога местиш "Past experience" е уствари бирање на потешко ниво на играта? Зашо стварно многу заебано ми, тешко ми иде ...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
ја не сум приметил местење на ниво

п.с. Уште 1 мецес и га завршувам сезоната дај кажите некој добар напад,и голман...(помлади од 25г. дека ја не сум Анчелоти 30+)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
пр. Р.Оливеира ми вреди 20м. а за него ми даваат само 900к. , играчите ги купуваш скупо а неможеш твојте да ги продадеш.

п.с. Пирло неможем да го продадем 50м. а Дренте неможев да го купим за под 50м. дај кажете дан се мести , стварно не га сваќам играва...
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Играта има еден малечок баг. Премногу поништени голови поради офсајд на еден натпревар! :)
 
П

Паспарту

Гостин
абе на гости се даваат повеќе од 2 гола? :pos2:

и од 8 поголема оценка добил некој?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom