FIFA World Cup Brazil 2014 - Panini Online Sticker Album

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.207
Поени од реакции
57.838
Со по 5 пакетчиња во денот да отвараш, околу 20-25 дена ќе ни треба да го собереме албумов?
Или јас и математикава сме ептен трупци?
424 сликички се. Ако секој ден отвараш по 25 и ги мењаш дупликатите, за 17 дена ќе го собереш. На 20 да заокружиме ете.
Трупци сте сите.
Албумот има 424 сликички, од кои 32 се фан, а 392 останати.
Ако се оди според планот, да ви се паѓаат и дупликати кои ќе си замените и за фан сликичка, албумот може да се собере и за 16 дена :D
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
imav 9 duplikati,za saat vreme gi smeniv site.

Nego,dajte nekoja grupa kade sto ste zacleneti vie od forum,bolje so vas ke se menjam,nego so nekoj od Burundi ili Nigerija :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
imav 9 duplikati,za saat vreme gi smeniv site.

Nego,dajte nekoja grupa kade sto ste zacleneti vie od forum,bolje so vas ke se menjam,nego so nekoj od Burundi ili Nigerija :D
Што ти сметаат луѓето од Бурунди и Нигерија? И тие се луѓе.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.207
Поени од реакции
57.838
o_O



Инаку Џерард, Буфон, Дрогба, Јебда, Фернандез, Паласиос, Јошида... ги давам за играч на Бразил, Шпанија, Колумбија, Португалија, Аргентина, Кореа и Хондурас
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Дупликати ми се

Бразил Лого
Германија Лого
Висен Абоубакар (Камерун)
Маркос Гонзалес (Чиле)
Грчкиот голман
Артур Бока (БСК)
Валентин Стокер (Швицарска)
Сако (Франција)
Ромеро (Аргентина)
Тејмоуриан (Иран)
Браун (Нигерија)

Не е можно у последните 5 пакетчиња повеќе дупликати ми се паднаа.

едит: не е можно за толку скоро да се собере албумот. Ја нон-стоп играм игрите се менам па само 127 слики имам залепено.
 
Последно уредено:

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Дечки, ај јас да прашам во врска со менувањето... имам 4 за смена, па ги ставив на offer. Прво, таму пишува дека You can finalize only one swap per day in the standard area. Ова значи дека само една сликичка можам да сменам дневно или еден offer само?

Исто за offer-ите... ако јас нудам 4 сликички и барам 4, некој треба да ги има тие 4 и да ми ги даде, за да се оствари размената, или може например ако јас имам една од тие 4, да си земам една од неговите? Или мора да оди целосно?
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Дечки, ај јас да прашам во врска со менувањето... имам 4 за смена, па ги ставив на offer. Прво, таму пишува дека You can finalize only one swap per day in the standard area. Ова значи дека само една сликичка можам да сменам дневно или еден offer само?

Исто за offer-ите... ако јас нудам 4 сликички и барам 4, некој треба да ги има тие 4 и да ми ги даде, за да се оствари размената, или може например ако јас имам една од тие 4, да си земам една од неговите? Или мора да оди целосно?
Mozes neogranicen broj na razmeni da naprais za eden den. Jas vcera so edna slikicka se zafrkavav cel den, edno 20 razmeni napraiv za da gi zemam tie slikickite od fanovite so se na kraj... :D
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Логото на Еквадор и Брешано никој за жива глава не го зима,2 дена го трампам :mad:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Логото на Еквадор и Брешано никој за жива глава не го зима,2 дена го трампам :mad:
Како логото на еквадор не го зимат бе, вчера еднаш ми се падна одма го сменив, сабајле за 3 минути одма понуда ми дојде за него.
инаку овие што го исполниле албумот гарант нашле некоја финта
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Го има ли некој Јелавич за смена ?
Уште тој ми фали за да ја соберам липа наша :icon_mrgr:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Озил и Подолски по едно 100ти пат ми се паѓаат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom