Fear The Walking Dead

H

HoT IcE

Гостин
Поинтересна од ТВД не е, да не се лажеме. Али воопшто не е лоша засега.
 
W

wicked_1

Гостин
Не ми се јасни критиките, ова засега е скроз добро изработено. Не гледам ни некоја лоша глума како што форсираат цело време, само има недостаток на ликови, најверојатно како идат епизодите се повеќе ќе ги има. Изгледа зомби драма концептот добро мине кај гледачите...

Незнам само до каде ќе иде серијата и која е поентата натаму, дали оваа е интродукција на ликови кои ќе се дел од некоја идна сезона на TWD, т.е ќе се поврзат со бандата на Рик Грајмс па двете серии да се поклопат а со тоа да заврши FTWD. Would be nice.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Владата ги утепуе сите, и инфицирани и здрави. Сега е се појасно
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Владата ги утепуе сите, и инфицирани и здрави. Сега е се појасно
А зашто?

Т.е ранети... повредени. .

Што не се каснати. .. на тие здрави мислиш така...
Има логика

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
А зашто?

Т.е ранети... повредени. .

Што не се каснати. .. на тие здрави мислиш така...
Има логика

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Да да, на локално население што не е каснато или инфицирано. Зошто ги убива? Немам идеи во моментов :)
 
W

wicked_1

Гостин
Да да, на локално население што не е каснато или инфицирано. Зошто ги убива? Немам идеи во моментов :)
Ги убиваат слабите карики на заедницата, тие на кои им е потребно лечење/нега, третмани и слично, дел поради недостаток на лекови, дел поради тоа што се "штетни" и терет на групата.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.755
Поени од реакции
39.002
А зашто?

Т.е ранети... повредени. .

Што не се каснати. .. на тие здрави мислиш така...
Има логика

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
toa se merki na pretpazlivost, isto i taa bolnata ja odnesoa da ja likvidiraat zaedno so drogasot ama ke im pobegne on
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
toa se merki na pretpazlivost, isto i taa bolnata ja odnesoa da ja likvidiraat zaedno so drogasot ama ke im pobegne on
Ке ги спасат... нели овој таткото на крајот виде од кровот дека таму нешто стварно светка... а тоа излеа е од рафалите дека таму ги убиваат

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
191
Поени од реакции
281
Ке ги спасат... нели овој таткото на крајот виде од кровот дека таму нешто стварно светка... а тоа излеа е од рафалите дека таму ги убиваат

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Целa епизoдa светкaше oд тaму нaјверoјaтнo зa пoмoш,дoдекa тaткoтo нa крaјoт јa виде ликвидaцијaтa нa тие штo сигнaлизирaa претхoднo,се слушaa рaфaли.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom