Fantasy Premier League 2018/2019

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Captain Picks за утре?

Sent from my Huawei Mate 20 using Tapatalk
Салах е safe option, Стерлинг не е лоша опција исто ќе ги товарат Лестер гарант. Исто некој од Марсијал или Погба не е лоша опција.
Лаказет, Оба па и Митровиќ се ризични опции, еден од нив ќе го ставам ја, уште незнам кој
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Сигурно игра од прва минута Салах? Дане реши Клоп да го одмара за со Сити и Арсенал? Ако игра, без сомнение најдобра опција за капитен со Кејн заедно.

И Оба некако не ми е сигурен дека ќе стартува, ништо чудно Лаказет да е од прва минута у тимот.

За овие од Манчестер страв ме фаќа малце, сите некако се залетаа за Марсиал, Лингард, Погба, Рашфорд... Дане тепаат 1-0 со гол на Фелаини од пола метар... :icon_lol:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Сигурно игра од прва минута Салах? Дане реши Клоп да го одмара за со Сити и Арсенал? Ако игра, без сомнение најдобра опција за капитен со Кејн заедно.

И Оба некако не ми е сигурен дека ќе стартува, ништо чудно Лаказет да е од прва минута у тимот.

За овие од Манчестер страв ме фаќа малце, сите некако се залетаа за Марсиал, Лингард, Погба, Рашфорд... Дане тепаат 1-0 со гол на Фелаини од пола метар... :icon_lol:
Абе играат дома и имаат мотивација, и пак играат против скапана екипа реално е да паднат голови.
Оба че игеа прва нема кој друг, е сеа дали ќе паднат голови незнам, Брајтон дома се црврсти.
Митровиќ ми е мене пик ова коло, мидлам дека ќе им даде гол или два на Волвс
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Минатото коло го продавам Лукас Моура, 11 поени вади
Сега го продавам Фирмино, 2 гола дава

Пред 3-4 кола исто Ловрен го продавам, 2 клин шита и 1 гол од тогаш.

Крш! Полоша сезона сум немал :mad:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Камара прв тим, -1 поен
Дохерти на клупа, 6 поени.

Ај, кога гледам постов на @Dani за нијанса подобро се осеќам. (btw, Фирмињо 3 гола, Ловрен асистенција :icon_lol:)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Ги имам Мане и Едерсон денес.

DwA1dQLV4AELgxS.jpeg

Е волку фалеше потенцијалните 5 поени од Мане да станеа -2 од автогол на Едерсон :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.164
Ги ставаат новиве у лигава? Еве официјално го преставија Игуаин во Челзи, и сеа сакам да го земам, али го нема нигде :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom