Fantasy Football Games

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
@Зајче Кедира е повреден, некаде 2 месеци ќе отсуствува

За Ла Лига, каде се играчите од Реал ? :D
Само Арбелоа ? 3ца имаме на таа позиција сега. Карвахал, Данило и Арбелоа :D
Не сум знаела, сеа ќе го сменам :) Фала
Реал не ги обожавам баш затоа и ги нема тука :D Според тебе кој би бил најдобар на таа позиција?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
Не сум знаела, сеа ќе го сменам :) Фала
Реал не ги обожавам баш затоа и ги нема тука :D Според тебе кој би бил најдобар на таа позиција?
Не знaм искренo. Спoред мене Кaрвaхaл е пред сите, нo сигурнo и Дaнилo ќе игрa редoвнo. Скaпo беше плaтен, зa нa клупa дa седи.

Инaку ни јaс не ги сaкaм Бaрсa, пa пaк дoдекa не стaвaм трoјцa oд нив не пoчнувaм сезoнa :D
Реaл и Бaрсa, Рoнaлдo и Меси се тие штo дoминирaaт.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Абре Арда Туран не смее да игра во Јануари, вади го таму од тимот. :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Вие што играте Сериа А правите место за Салах и Џеко.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
Акo гo стaвaт пaк Сaлaх нaпaд, тешкo декa ќе гo земaм.
Акo е сo сoлиднa ценa вo срединa, oбaвезнo се земa вo тим.

Oвaa гoдинa тежoк е избoрoт зa нaпaѓaчи.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ти ќе треба да мењаш изгледа, Татарушану нема да брани прва за Виола исто и Алонсо нема да им игра. Шакири нема да игра у Интер.

Некако многу лесно се склопува добар тим. Еве го мојот. На крај ми останаа многу пари па морав Буфон да го купам а не го планирав. :D И Бака исто.

fsa.jpg
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
Ти ќе треба да мењаш изгледа, Татарушану нема да брани прва за Виола исто и Алонсо нема да им игра. Шакири нема да игра у Интер.
Реков да почекам официјално да видам што ќе биде со Шаќири и каква ќе би крајнатата состојба со играчи во Интер.

Татарашану лани им беше прва измена. Сега ги напушти Нето, па очекував тој да им биде стартер.
Алонсо лани го имав, па си го купив и сега. Колку игра, толку :D Ваљда нема да дојдам до тоа да останам без 3ца дефанзивци


Тимот ми е уште од 26ти јули. До почетокот има уште доста. Нека падне уште некој трансфер во Италија, па ќе има промени. Си зачував и пари, не се сите потрошени :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Реков да почекам официјално да видам што ќе биде со Шаќири и каква ќе би крајнатата состојба со играчи во Интер.

Татарашану лани им беше прва измена. Сега ги напушти Нето, па очекував тој да им биде стартер.
Алонсо лани го имав, па си го купив и сега. Колку игра, толку :D Ваљда нема да дојдам до тоа да останам без 3ца дефанзивци


Тимот ми е уште од 26ти јули. До почетокот има уште доста. Нека падне уште некој трансфер во Италија, па ќе има промени. Си зачував и пари, не се сите потрошени :D
Сепе ќе брани прва постава најверојатно. Го земаа од Наполи лани бранеше за Емполи. Алонсо им е ептен тиња, читам на никој од Виола не му се свиѓа како игра а и резерва беше лани.
Ако сакаш евтин одбранбен земи го Муриљо од Интер, 4.7 вреди мислам, а ќе игра сезонава, барем така се очекува.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
Сепе ќе брани прва постава најверојатно. Го земаа од Наполи лани бранеше за Емполи. Алонсо им е ептен тиња, читам на никој од Виола не му се свиѓа како игра а и резерва беше лани.
Ако сакаш евтин одбранбен земи го Муриљо од Интер, 4.7 вреди мислам, а ќе игра сезонава, барем така се очекува.
Ете го на клупа Муриљо :D
Алонсо со Пасквал мислам дека се конкуренти за таа позиција. Лани имаше мааалку поголема минутажа од Пасквал.
Го земав пошто важи за доста офанзивен бек. Знаеше да асистира па и да погоди, а јас такви ги барам во играва :D Пошто е ефтин, се решив да ризикувам, иако не е стартер. Пошто како што пишав, и да не игра би требало во секое време да има некој од клупа што ќе го замени :)
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924

click image upload


немав шо да правам па трансфери си правев :D
[DOUBLEPOST=1438858830][/DOUBLEPOST]
free image hosting
[DOUBLEPOST=1438859100][/DOUBLEPOST]мислам дека одличен тим направив и резерви и прв тим
нападот треба да е страшен а и средината ми е многу офанзивна
размислувам дали да го заменам де вриј со миранда :)
[DOUBLEPOST=1439259180][/DOUBLEPOST]
click image upload


немав шо да правам па трансфери си правев :D
[DOUBLEPOST=1438858830][/DOUBLEPOST]
free image hosting
[DOUBLEPOST=1438859100][/DOUBLEPOST]мислам дека одличен тим направив и резерви и прв тим
нападот треба да е страшен а и средината ми е многу офанзивна
размислувам дали да го заменам де вриј со миранда :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
@DaniBMW ја има француската Лига 1 ? Дај линк ако има да се пробам и таму. Или ако има официјален фантази на Лига 1 од нивниот сајт како што е на ПЛ давај.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
@DaniBMW ја има француската Лига 1 ? Дај линк ако има да се пробам и таму. Или ако има официјален фантази на Лига 1 од нивниот сајт како што е на ПЛ давај.
Имаше лани на Јаху и таму играв. Годинава не.
Можда ќе се најдат и некои други, но не испробани :D А и веќе им почна сезоната нив, па отпосле не ми се влегува.

Инаку интересна лига е и француската за играње.
Ако ти се игра, побарај на гугл нешто може ќе најдеш. Па ако е интересно од следна сезона влегувам и таму :D


Мислам дека има МЛС официјална, но пошто ја Јаху со истиот профил можев да играм и таму, не се зачленив на официјалната.
Е сега на Јаху пропаднаа, па останав без ниедна :( Памет за март-април таму, кога им почнува сезоната :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom