Fallen`Angel се трансформираше во турбофолкер!!!

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
И ете вечерва нашиот драг Fallen`Angel стана Турбофолкер.. Истотака Нашиот драг Дани почна да слуша Children of Bodom, ете луѓе ова ви е типичен пример каде што највечи турбофолкер стануе Металац , а највечи металац се трансформира у турбофолкер! Сето тоа се дешава во нашето „драго“ место Вивенди по ново Мементо..


Нашиот металец од маало , звани Желевце стана највечи турбофолкер!!!!

Драги кофорумџии ова мора да се запише во сите книги на Гинис!!!!

Со почит Скаут!


p.s Специјална порака до Burn84 и Гижо: Заради задржување на смешното дејство на темава ги замолуваме да не применуваат физичка сила врз Fallen`Angel кај и да го видат низ град...
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
eaaaeeeeeeeee се разочарав ,значи не ни бил прав металец, :tapp: тоа да се биде металец ,рокер или панкер е дел од живот , тебе и твој опис:smir: :wink: :wink: :wink:

бедд.........:salut:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Така је Мавечко
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
eaaaeeeeeeeee се разочарав ,значи не ни бил прав металец, :tapp: тоа да се биде металец ,рокер или панкер е дел од живот , тебе и твој опис:smir: :wink: :wink: :wink:

бедд.........:salut:
:smir::smir::smir: Aј за многу години нека му е :D

...да не се вреЏамо , он си е металец , душата му е поставена на I и M (симболично за Iron Maiden со примеси на Metallica) али кога си пијан како дупе и на тф ќе повраќаш! хехехе:tapp::tapp:
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Скаут ке те убијам ... :pos:

а вие другите не му верувајте пошто темава ја отвори у 4-5 сабајле и беше дрво пијан така да незнаел шо пишуел тогаш ... :push:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Ти личи на годините (ко шо би рекол Sussaro)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Добро де сакал да искуси други девојки,доста му биле даркерки;)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Па и брн почнува да фаќа кривини од својот правец на музика :baeh: :pos: :smir:
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
пеер ај бе не е ваљда до толку страшно .. ке помине ... мада мислам дека и ти треба да пробаш со турбофолк:pos: ... а богами и брн84 ке треба пошто ако му кажам сеа дека вчера го пуштаа миле китич , сигурно ке му падне многу тешко на срце:pos:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Па и брн почнува да фаќа кривини од својот правец на музика :baeh: :pos: :smir:
Земчо некој што е искривен не може да фаќа кривини да се разбереме. До сега на пример два пати софорумџииве сум бил во кафана. Не знам дали знаете кој подготовки сепотребни за еден човек од мој каракер да отиде во кафана а му кажуваат за тоа пола саат пред идење.

За времето преостанато што ми било да се средам и да возам до таму јас интензивно слушав само тешки гитарски рифови и се дерев во кола сам со себе како изгубен француз во бангладеж-за да моам да издржам неколку часа во кафана а и воедно да се опуштам(затоа што не е убаво да дојдам и цело време да штрајкувам таму[гижо не се љути:pos:])
А тоа што слушам и квалитетно техно и транс или некоја добра хип хоп трака(ама мора ептен добра да е затоа што кон рапот сум ептен критички настроен) тоа е се дел од македонската"АНДЕРГРАУНД" култура(намерно е под наводници.

За случајот со паднатиот ангел. Вие не ја гледате позитивната страна на целата ситуација. мене у задње време(последни 3-4 години) "металциве" ептен ме нервираат и живцираат-да не објаснувам зошто тоа е за во друга тема. Затоа баш ми е мило што Марио дали случајно дали намерно почнал да се трга од тоа менталското клише(не зборам за музиката туку за начинот на кој се однесуваат). Е сега проблемот е што одбралпогрешно место и погрешен метод да го направи тоа...но луѓе сме грешиме, затоа нареден пат гарант ќе се поправи, зато му посакувам среѓа во неговата нова трансформација:pank:.



пи. ес: кољега ја кој ти зборев миле китиќ ти е у душа ти не признаваше, ама сега нема кај да бегаш-цела тема лупната е токму за тоа.:icon_mrgr
 

Kajgana Shop

На врв Bottom