fakulteti vo stranstvo

Член од
6 февруари 2023
Мислења
7
Поени од реакции
0
Zdravo,
me interesira dali erasmus programata bi mi pomognala da mozam da rabotam vo Slovenija, bidejki diplomata sto ke ja dobijam od fakultet znam ne mi vazi za tamu.
Vi blagodaram.
 
Член од
25 ноември 2021
Мислења
27
Поени од реакции
0
Zdravo, dali nekoj znae kade mozam da proveram kade moze da se prodolzi na master so diploma od odreden smer od ekonomski? (Prasuvam za stranstvo)
 
Член од
24 јуни 2023
Мислења
16
Поени од реакции
37
Zdravo, dali nekoj znae kade mozam da proveram kade moze da se prodolzi na master so diploma od odreden smer od ekonomski? (Prasuvam za stranstvo)
Најдобро да провериш еден начин е студенски прашања или пак пак во студенската организација во рамки на факултетот кај што си
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.111
Поени од реакции
8.899
Zdravo, dali nekoj znae kade mozam da proveram kade moze da se prodolzi na master so diploma od odreden smer od ekonomski? (Prasuvam za stranstvo)
generalno, skoro sekade vo evropa. za drugi regioni / kontinenti ne znam.
studiite na ukim se po bolonjski ects sistem, i se priznaeni vo site evropski drzavi.

potencijalen problem ti e so bachelor, dodiplomski kaj nas se 4 godini, 240ects, a po eu zemji 3 godini ili 180 ects najcesto.
ako zapises master na strana, cesto baraat da odis 2 godini za 120 ects vkupno. kje ti ispadne da studiras 6 godini za master.

ako imas konkretni fakulteti ili programa za master, najdobro e da gi kontaktiras niv direktno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom