Facesitting

The Masc

Somebody Stop Me
Член од
3 јануари 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
Што мислите за Facesitting т.е орално задоволување на девојка, додека таа буквално му седи или клечи на лицето од машкото (а богами и од девојката). Го практикувате ли таквиот начин на орален секс?
Значи не станува збор за 69, туку еднострано задоволување на девојката, филингот е друг, бар така мислам, да ве чујам вас...

Мене лично ми се допаѓа тоа и често го практикувам, ми се допаѓа дека девојката ја има контролата и темпото на ситуацијата, а може да стане и многу перверзно...

 

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
хахахах Јас не коментирам за ова само ке кажам дека поубаво е коа орално ке се задоволат и двете страни а вакви егзибиции не фала :)
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Интересно ... нема да ми смета тоа да го правам .... т.е да му седам на саканиот ... така .... :back:
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Не дај боже да ти прдни девојка ти :)
Што,жените прдат? :)

Него на темата.Ова не би го практицирал од проста причина-Оваа поза е повеќе наменета(поприродна) за орално задоволување на анусот(далеку е клитот).Ова можи да се види само на порниќи :). Инаку е скроз ок друг начин на вагинално задоволување само во граници на нормалното.

Поз
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Focus On The Subjesct
Имал/а ли некој/а воопшто такво искуство?
:O зошто толку наивно прашуваш? Како да e нешто табу позава или слично.
Баш ми е интересна позава as in foreplay. Првиот пат се случи спонтано, во добро синхронизиран секс. Мада имам и барано. :)
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Да е женската обратно свртена од таа на сликата, е многу по функционално, и поубаво. Ист термин сепак. :)
 

The Masc

Somebody Stop Me
Член од
3 јануари 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
Што,жените прдат? :)

Него на темата.Ова не би го практицирал од проста причина-Оваа поза е повеќе наменета(поприродна) за орално задоволување на анусот(далеку е клитот).Ова можи да се види само на порниќи :). Инаку е скроз ок друг начин на вагинално задоволување само во граници на нормалното.

Поз
Ако е девојката свртена накај тебе, клиторисот ти е точно на уста, а анусниот отвор дури е невозможно да го достигнеш со јазик така, пробај ке видиш:smeshko:
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
131
Поени од реакции
105
Epa iskreno ke si kazam deka ova e toa sto najmnogu me vozbuduva, no obicno go praktikuvame so toa sto jas sum svrtena obratno od devojkata na slikata. Najcesto kako predigra... i nezamenlivo e cuvstvoto. :vozbud:
 
F

FARANG

Гостин
ОК е. Не ми смета, ако она ужива нема ништо лошо или страшно. Јас верувам дека за сексот да биде супер и двајцата партенери треба да уживаат. Сум пробал и доста интересно е поготово кога свршува и кога се тресе нежно над мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom