Facebook vs Google+ vs Twitter

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Доколку одлучиш да го избришеш профилот имаш фора 14 дена ако се предомислиш и да го откажеш бришењето, по 14 дена ти се брише засекогаш. Пробај, па ако не ти одговара не губиш ништо.
--- надополнето: 14 јануари 2014 во 20:29 ---Ете така. „Добро искористен Фејсбук“ > „без Фејсбук“.
Нема везе јас го имав декативирано профилот повеќе од 2 години, и кога го вратив си стоеше се исто.
Инаку твитер го користам за giveaways од youtube, а google+ многу ретко. Facebook најчесто за комуникација со колешкиве и за известувањата на факс, и да си објавувам песни на секое. ^_^
Сеа напраив myspace, па да видиме како ќе оди...
 
Z

zlaki

Гостин
мислам дека по популарноста фејсот е далеку пред гугле+ и твитерот..но ете некако се навлеков на него и постојано висам ..
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Сеа напраив myspace, па да видиме како ќе оди...
Пушти по ПП да се ф'ф-неме.. :D

мислам дека по популарноста фејсот е далеку пред гугле+ и твитерот..но ете некако се навлеков на него и постојано висам ..
Види у зима и јас седам пред нет повеќе од што треба. А како ми се погоди кога правев операции и бев дома неподвижен со месеци топ. :D
 
Член од
31 декември 2013
Мислења
101
Поени од реакции
192
Нема везе јас го имав декативирано профилот повеќе од 2 години, и кога го вратив си стоеше се исто.
Инаку твитер го користам за giveaways од youtube, а google+ многу ретко. Facebook најчесто за комуникација со колешкиве и за известувањата на факс, и да си објавувам песни на секое. ^_^
Сеа напраив myspace, па да видиме како ќе оди...

Точно, ама ти си го деактивирал. Јас зборев за опцијата Permanently delete.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Фејсбук ретко, Твитер и Г+ секојдневно.
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Фејсбук не користам. На Твитер и Г+ имам акаунти, но не дремам многу често на нив (никој од тие што ги познавам и се дружам не користи Г+ или Твитер)...:)
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Имам Фејсбук. Поглупо нешто од Фејсбук, Твитер........ НЕМА!!!
стави линкови од фб и твитер во потпис да те адниме сите во случај да не си достапен на форумов ;)
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Фејсбук најчесто користам.Твитер имам акаунт но не се оклучувам.А и гугл+ сакам да пробам.Но според мене најпопуларен е фејсбук. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom