Facebook vs Google+ vs Twitter

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Facebook.
Твитер ми е глупо само пишуваш што правиш или што ќе правиш, а на никој не му е гајле. Тоа ми е повеќе за познатите, нив бар ги читаат.
 
Z

zlaki

Гостин
Кои од овие социјални мрежи ги користите, ваши импресии и несогласувања во врска со нив и нивните опции.
Јас користам само фејсбук и на размислување сум да пробам и гугле+ и твитер.Некако фејсбукот ми станува преку глава па ајде овде на оваа тема да отвориме дискусија за кој што користи како и предности и слабости на истите.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
FB само. Twitter имав стигнав до 1.800 следачи и 24.000 твитови па избришав затоа што здосади и поради други причини. Google+ е нешто најлошо... MySpace новиот е закон само да си знаете, ама штета. :)
 
Член од
31 декември 2013
Мислења
101
Поени од реакции
192
Фејсбук не користам веќе еден месец и му препорачувам на секој што е навлечен на скролање на хоумпејџ да си го избрише профилот. Времето го трошам многу попродуктивно, а сепак не изгубив контакт со никој, сепак постојат скајп, телефон и вистински живот се разбира. Инаку, се логирам на Гугл+ и Твитер еднаш дневно да видам што има.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Фејсбук не користам веќе еден месец и му препорачувам на секој што е навлечен на скролање на хоумпејџ да си го избрише профилот. Времето го трошам многу попродуктивно, а сепак не изгубив контакт со никој, сепак постојат скајп, телефон и вистински живот се разбира. Инаку, се логирам на Гугл+ и Твитер еднаш дневно да видам што има.
Јас имав избришано се, само форумов го оставив затоа што што ми треба ќе си прашам овде. За FB ме натераа другари, затоа што по им здосадуваше по 1h секој на мобилен да го држам. А SKYPE не знам зошто, ама цело време имав проблеми со него.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Имам Фејсбук. Поглупо нешто од Фејсбук, Твитер........ НЕМА!!!
 
Z

zlaki

Гостин
FB само. Twitter имав стигнав до 1.800 следачи и 24.000 твитови па избришав затоа што здосади и поради други причини. Google+ е нешто најлошо... MySpace новиот е закон само да си знаете, ама штета. :)
Користиш MySpace..што е поразлично од другите?Ги има ли истите опции како и фејсот?Кажи нешто повеке..
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Користиш MySpace..што е поразлично од другите?Ги има ли истите опции како и фејсот?Кажи нешто повеке..
Чат, супер модерен дизајн, прегледен итн.. https://myspace.com/ Само штета нема многу луѓе, по ПП ќе ти пуштам профилот. Иначе на MySpace e сведено како на Twitter со следачи/следење.
 
Z

zlaki

Гостин
Фејсбук не користам веќе еден месец и му препорачувам на секој што е навлечен на скролање на хоумпејџ да си го избрише профилот. Времето го трошам многу попродуктивно, а сепак не изгубив контакт со никој, сепак постојат скајп, телефон и вистински живот се разбира. Инаку, се логирам на Гугл+ и Твитер еднаш дневно да видам што има.
тука сум некаде и јас со ова твоја препорака...затоа и ја отворив темата ...
 
Член од
31 декември 2013
Мислења
101
Поени од реакции
192
Јас имав избришано се, само форумов го оставив затоа што што ми треба ќе си прашам овде. За FB ме натераа другари, затоа што по им здосадуваше по 1h секој на мобилен да го држам. А SKYPE не знам зошто, ама цело време имав проблеми со него.

Немам ништо јас против користење Фејсбук, таму се сите и многу често мораш да го користиш за да добиеш/дадеш некоја информација, да се слушнеш со некој или да се запознаеш со некој/а можеби. Но, трошење на неколку часови за лутање по рандом профили за да знаеш што прават дури и луѓе што не ги познаваш ми е глупаво.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Немам ништо јас против користење Фејсбук, таму се сите и многу често мораш да го користиш за да добиеш/дадеш некоја информација, да се слушнеш со некој или да се запознаеш со некој/а можеби. Но, трошење на неколку часови за лутање по рандом профили за да знаеш што прават дури и луѓе што не ги познаваш ми е глупаво.
Има спасение и од тоа. Порано се идеше на тоа да се аднат што повеќе луѓе, сега секој брише што повеќе. :D Се што не требаше во еден ден прелистав и тргнав, избришав и роднини, некој во ограничени шо ќе се најдат и така.

Иако може пак да избришам... :coffee:
 
Член од
31 декември 2013
Мислења
101
Поени од реакции
192
тука сум некаде и јас со ова твоја препорака...затоа и ја отворив темата ...

Доколку одлучиш да го избришеш профилот имаш фора 14 дена ако се предомислиш и да го откажеш бришењето, по 14 дена ти се брише засекогаш. Пробај, па ако не ти одговара не губиш ништо.
--- надополнето: 14 јануари 2014 во 20:29 ---
Има спасение и од тоа. Порано се идеше на тоа да се аднат што повеќе луѓе, сега секој брише што повеќе. :D Се што не требаше во еден ден прелистав и тргнав, избришав и роднини, некој во ограничени шо ќе се најдат и така.

Иако може пак да избришам... :coffee:

Ете така. „Добро искористен Фејсбук“ > „без Фејсбук“.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
тука сум некаде и јас со ова твоја препорака...затоа и ја отворив темата ...
Доколку одлучиш да го избришеш профилот имаш фора 14 дена ако се предомислиш и да го откажеш бришењето, по 14 дена ти се брише засекогаш. Пробај, па ако не ти одговара не губиш ништо.
Има и опција да го ставиш во мирување. А ако сакаш можеш и цела дата да ја симнеш ZIP. Ќе се изненадиш што информации се чува... Кога симнав ми даде колку пати сум го избришаш, реактивирал, пријатели што сум избришал, од каде сё сум се логирал итн..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom