Facebook - LOL Virus

  • Креатор на темата Carax
  • Време на започнување

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.694
Поени од реакции
18.336
Во ред, сепак за мене детактирал или не AVG е џанк.....ќе детектира 1 ќе пуушти 2 и така натакa :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.611
Поени од реакции
14.325
Абе јас му се смеев на сите ретарди шо отвараат вакви работи, ама најголема испаднав. :mad: Скенирам со АВГ сеа па ќе видиме, ако не дирек на формат.
Fixed :D
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.407
И мене ми стигна срањево али не го отворив, јасно е што може да биде... Пошто купувате од Али експрес ондак не е лошо да си го форматирате pc тие што се заразивте.


Sent from my C5303 using Tapatalk
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.528
Поени од реакции
9.961
Кај мене не работи, немам јава инсталирано на компјутерот :(
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
72
Поени од реакции
9
Луѓе ај малку помош ако може.

Ми стигна на фб порака со овој вирус, но не кликнав на фајлот, само ја избришав пораката целосно, значи не да ја ставам во архивирани пораки туку кликнав на Delete conversation. Дали постои можност со самото отварање на прозорецот, без да се кликне на .zip фајлот да се зарази профилот и компјутерот? Логички за да се зарази треба да се кликне/отвори фајлот. Но за секој случај прашувам ако знае некој. Пошто на нет барав има многу разни одговори.

Поздрав
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.638
Поени од реакции
23.433
Луѓе ај малку помош ако може.

Ми стигна на фб порака со овој вирус, но не кликнав на фајлот, само ја избришав пораката целосно, значи не да ја ставам во архивирани пораки туку кликнав на Delete conversation. Дали постои можност со самото отварање на прозорецот, без да се кликне на .zip фајлот да се зарази профилот и компјутерот? Логички за да се зарази треба да се кликне/отвори фајлот. Но за секој случај прашувам ако знае некој. Пошто на нет барав има многу разни одговори.

Поздрав
Ова ти е исто ко ми сврши на стомак, дали сум трудна. :facepalm:
Не, не си заразен немај гајле. ;)
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
72
Поени од реакции
9
Ова ти е исто ко ми сврши на стомак, дали сум трудна. :facepalm:
Не, не си заразен немај гајле. ;)
Затоа реков дека логички за да се зарази треба да се отвори фајлот. ;)
Ама на странски форуми гледам луѓе што пишувале дека секако се заразува затоа прашав за секој случај.
Иначе фала на одговорот. :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom