Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
како се преместува редоследот на контакти за чат на фб дали знаете да ми помогнете на пример редоследот на контактите кои се онлајн на фб на чатот да си ги подредам кој сакам прв да биде кој втор и така натаму.. ако може ова да се направи и ако знаете може ли да ми помогнете ако неможе да се направи сепак фала ви :)
Мислам дека може треба во чатот да побуричкаш кој да си ги ставиш ти

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
11
Поени од реакции
0
да нели има да го исклучиш разговорот за одреден личности ама нема кој да ти се подредени значи цело време една личност ми беше на почетокот односно прва во листата на чат а сега наеднашка почна други личности што ке ми пишат да ги преместува на првото место незнам зашто што е работата и дали некој знае што да направам и како ја сама да си ги наместам контактите
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки, .. вчера ми го хакнаа фб профилот и пишea глупости демек сум во брак со лажен профил..ок тоа али сеа пишуват други глупости пракат разговори, измислуваат нови приказниво мое име на пријателите што ги имам.. уште ми е чудно зошто нее блокнат профилот кога испративме повеќе од 10 пријави.. каде да се обратам надруго место ? ...

Фала мн
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Не си требал воопшто да го чепкаш,зашто и со самото симнување има шанси да се закачи вирусот.
Од што зависи тоа?
Од правецот на ветрот?
Држи се до теми за кои имаш познавања.
Здраво дечки, .. вчера ми го хакнаа фб профилот и пишea глупости демек сум во брак со лажен профил..ок тоа али сеа пишуват други глупости пракат разговори, измислуваат нови приказниво мое име на пријателите што ги имам.. уште ми е чудно зошто нее блокнат профилот кога испративме повеќе од 10 пријави.. каде да се обратам надруго место ? ...

Фала мн
Мораш да ги разбереш... ти завидуваат на твојата убавина, и од љубомора и завист ти го прават ова...
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Од што зависи тоа?
Од правецот на ветрот?
Држи се до теми за кои имаш познавања.

.
Незнам од што зависи,али ова го пишав зашто сум имал ваков проблем,односно не јас туку мој другар и не зборам конкретно за фб.. поентата ми беше дека ако некоја програма или нешто слично се зафатени со вирус,доволно е само да се симне тоа и дури и без да се инсталира има шанси да се зафати вирусот... а за овој вирус на фб не знам како е.. го имав и јас истиот проблем ми беше испратена таква порака.. односно вирус,али не го ни отворив тоа знаејќи дека е вирус... и затоа не можам со сигурност да тврдам дека со самото симнување може да се зафати вирусот,само кажав дека има шанси за такво нешто.. али не и да тврдам со сигурност.. Поздрав
 
G

garthok

Гостин
Аха, тогаш оди на истиот линк и во првиот дел
Who can add things to my timeline?
избери Review posts friends tag you in before they appear on your timeline? -----> Enable
Не е ова за слики туку општо за тагнување башка вика Note: This only controls what's allowed on your timeline. Posts you're tagged in still appear in search, news feed and other places on Facebook. Знам myspace имаше опција конкретно за слики, фејсбуков е дно.
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Не е ова за слики туку општо за тагнување башка вика Note: This only controls what's allowed on your timeline. Posts you're tagged in still appear in search, news feed and other places on Facebook. Знам myspace имаше опција конкретно за слики, фејсбуков е дно.
Епа не знам, кај мене се вака селектирани и секогаш кога некој ќе ме тагира на слика кај него ми бара одобрување дали да се појави сликата или не.
Плус тоа што пишува е норамално, сликата ќе ја има кај некогоа,ама кај тебе ќе ја нема на времепловот:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
да нели има да го исклучиш разговорот за одреден личности ама нема кој да ти се подредени значи цело време една личност ми беше на почетокот односно прва во листата на чат а сега наеднашка почна други личности што ке ми пишат да ги преместува на првото место незнам зашто што е работата и дали некој знае што да направам и како ја сама да си ги наместам контактите
Па контактите со кои најмногу контактираш ти ги дава најгоре. Дел од нив се новододадени пријатели. Не можеш на друг начин да ги подредиш.
 
Член од
4 август 2011
Мислења
178
Поени од реакции
517
Дали може да се вратат избришаните пораки од FB? Значи не оние што се во Архива, туку оние на кои си кликнал Delete conversation?
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Ме интересира како може сите лајкови што ке ги дадам дали на слики или на страни на фб да ги скријам од некој кој ме има во блиски пријатели т.е сакам да не се појавува на никој тоа што јас ке лајкнам некоја слика или страна.
 
G

garthok

Гостин
Koристи некој апликацијата flixster и кога давам рејтинг на филм како да исклучам автоматски да ми се постира на тајмлајнот
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
185
Поени од реакции
222
дечки едно прашање
постои ли некаков начин за да се одблокира фб, кој е блокиран од министерство за образование?
досега го одблокирав преку програмка VPN client mаnager ама сега незнам зошто не сака да се конектира на ниту една држава.
не се разбирам мн од информатика, ако некој знај како че го замолам да ми објасни поопширно за да се разбериме;)
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
:facepalm:од 12 јуни пак нов дизајн,аман до кога
 

Kajgana Shop

На врв Bottom