Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.660
Поени од реакции
6.855
Зошто на апликацијава горе на тоа икончето од Месинџер не ми ја отвара апликацијата Месинџер туку во самиот Фејсбук отвара?
Screenshot_20220519-232007_Facebook.jpg

Може да се намести да ми ја отвара кога ќе кликнам на тоа иконче Месинџер апликацијата?
 
Последно уредено:

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.660
Поени од реакции
6.855
Зошто на апликацијава горе на тоа икончето од Месинџер не ми ја отвара апликацијата Месинџер туку во самиот Фејсбук отвара?
Прегледај го приврзокот 332906

Може да се намести да ми ја отвара кога ќе кликнам на тоа иконче Месинџер апликацијата?
Зарем никој не знае што е проблемов? Го средив пред една недела и еве пак се врати. Ме нервира што кога одам на било кој профил или страна и кликам да пишам порака ми отвара директно во самата Facebook апликација а не Messenger апликацијата. Пробав со рестарт на телефонот, бришење data на Facebook.
Со бришење data се средува но извесен период пак отвара директно преку Facebook.

Ужасно ме нервира затоа што јас сум навикнат да ми ја отвара Messenger апликацијата.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.485
Поени од реакции
2.961
Зарем никој не знае што е проблемов? Го средив пред една недела и еве пак се врати. Ме нервира што кога одам на било кој профил или страна и кликам да пишам порака ми отвара директно во самата Facebook апликација а не Messenger апликацијата. Пробав со рестарт на телефонот, бришење data на Facebook.
Со бришење data се средува но извесен период пак отвара директно преку Facebook.

Ужасно ме нервира затоа што јас сум навикнат да ми ја отвара Messenger апликацијата.
Кај мене не е така, да не ти е до верзијата нешто на андроидот или верзијата на апликацијата?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.660
Поени од реакции
6.855
Кај мене не е така, да не ти е до верзијата нешто на андроидот или верзијата на апликацијата?
Ми даде и update на Facebook ама ништо не помогна тоа. Андроид верзијата ми е 11 и последно update e направено на 17 мај 2022.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.564
Поени од реакции
13.893
СЕГА ми доаѓа а за мој пост од 8.12.2021, сум пратил на ФБ ЛИНК од турска ТВ што даваше Ракомет Вардар во лига на шампиони
...........................................
Порака од тимот за поддршка
Денес во 02:09
За твојата објава
Никој не може да ја види твојата објава.


https://www.facebook.com/dimitar.....__cft__[0]=AZXZo3GvO3o2mmPEYH_Kky3CtS1hZit2qi9-msDK19Vkf-yWjRKmxw1TwxX8bCEjyX-Y1qLQOEWT2v_OMkkKYVR_DNyVryktcGLuI94qp2KXMMyvEwH4mYzM9cm4RBPSVwY&__tn__=%3C%2CP-R
Dimitar....
08 декември 2021 ·
Споделено со Само јас
Само јас

https://netsportv86.com/#
-----------------------------------


Не можеш да пристапиш до овој линк од Facebook
Линкот на кој се обиде да одиш не ги следи нашите Стандарди на заедницата.
..
:facepalm:
а да, СЕГА и не работи нетспорт ТВ, ама ТОГАШ гледав Неколку утакмици на РК Вардар
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
262
Поени од реакции
566
Каде можам да видам за што сум бил обвинет за restricted account?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.447
Поени од реакции
3.216
Дечки, сакам да се логирам во мојот ФБ акаунт што не сум го користел и не сум се логирал повеќе од 10 години. Кога се логирам прво ми искача оваа порака:
1659089010217.png

Па кога кликам на Continue оваа:
1659089056276.png

И сè така, не ми дава никакви други опции. Знае некој дали може нешто да се направи?
 
Член од
17 март 2014
Мислења
588
Поени од реакции
1.658
да земи живеј си го животот
, фејсбук да Бог да би се уништил комплет со сФе инста и whatsapp и сФе тоа рекламно шпиунско срајне од America
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.564
Поени од реакции
13.893
да земи живеј си го животот
, фејсбук да Бог да би се уништил комплет со сФе инста и whatsapp и сФе тоа рекламно шпиунско срајне од America
има мнооогу глупости, ништо не разбирам веќе... еве имаше напис
https://www.facebook.com/DiktiramoRitamGrada/posts/pfbid0MWizWcc9dtgifiHJokUp8JFb922xEmEkyVpBNYpNTsZH4ZU9AQ9F9LVRpE42kXZil
е сега еден пријател коментира, зошто ги затемниле таблиците на колата на сликата, го штитат виновникот за несреќата а кој избегал ????
јас му одговорив дека на сликата е удрената кола
Пази сега ОДМА ФБ ми го блокира мојот одговор на коментарот на пријателот ????
Имало Група за Подршка и Стандарди на заедницата ??????? :mad:
 
Член од
17 март 2014
Мислења
588
Поени од реакции
1.658
има мнооогу глупости, ништо не разбирам веќе... еве имаше напис
https://www.facebook.com/DiktiramoRitamGrada/posts/pfbid0MWizWcc9dtgifiHJokUp8JFb922xEmEkyVpBNYpNTsZH4ZU9AQ9F9LVRpE42kXZil
е сега еден пријател коментира, зошто ги затемниле таблиците на колата на сликата, го штитат виновникот за несреќата а кој избегал ????
јас му одговорив дека на сликата е удрената кола
Пази сега ОДМА ФБ ми го блокира мојот одговор на коментарот на пријателот ????
Имало Група за Подршка и Стандарди на заедницата ??????? :mad:
Брат , ми влегуваат хакери преку Chrome, зимаат све пасворди и остало со фб акаунти и страни ,
Гоогле БРАТЕ МИЛИ за 4 саата ресторе праат сФе као што си беше си вратив ,Ж
АМА
бураззот Фејсбук НЕМА ПОДРШКА !
Во меѓувреме хакерите пуштаат реклами преку моја Ads сметка ,
навремено ги известувам БОТОВИТЕ од ФБ дека има проблем со сметката - ми ја блокираат сметката ,
а профилот го вратив со лична карта сликана ,едино тоа ок беше брзо :D


и следно гледам страната ми ја НЕМА кај мене во Managed Pages , а oнака на ФБ ја има - 40 000 likes gone !

Среќа имам врзано Instagram со страната - постирам постови преку Insta ,

aj гледав дека може да се додаде инстаграм во тоа сер*ното Bussiness Manager ,
пробувам све ок таман да напраам ADD pages linked to this instagram акаунт

ОНАКА ЗАТЕМНЕТ ЕКРАН КАО ДА ИМА НЕКОЈА НОТИФИКАЦИЈА АМА НЕМА НИШТО И НЕ СЕ ДОДАВА :D
Смешка од компанија се - едвај чекам да праам журка коа ќе се заријат у земја од високо .

Никаква безбедност - никаква подршка за корисници , посебно за маркетери ,
страна имаш = сад је видиш сад је невидиш еве 6 месеци си играм со нив држ- дај

затоа баталив фејсбук и онака не го сакав многу ама после ова нит сакам да пуштам реклами нит да отворам страна , ако ја вратам ќе ја продадам на некој и така ако не здравје :D
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.564
Поени од реакции
13.893
Брат , ми влегуваат хакери преку Chrome, зимаат све пасворди и остало со фб акаунти и страни ,
Гоогле БРАТЕ МИЛИ за 4 саата ресторе праат сФе као што си беше си вратив ,Ж
АМА
бураззот Фејсбук НЕМА ПОДРШКА !
Во меѓувреме хакерите пуштаат реклами преку моја Ads сметка ,
навремено ги известувам БОТОВИТЕ од ФБ дека има проблем со сметката - ми ја блокираат сметката ,
а профилот го вратив со лична карта сликана ,едино тоа ок беше брзо :D


и следно гледам страната ми ја НЕМА кај мене во Managed Pages , а oнака на ФБ ја има - 40 000 likes gone !

Среќа имам врзано Instagram со страната - постирам постови преку Insta ,

aj гледав дека може да се додаде инстаграм во тоа сер*ното Bussiness Manager ,
пробувам све ок таман да напраам ADD pages linked to this instagram акаунт

ОНАКА ЗАТЕМНЕТ ЕКРАН КАО ДА ИМА НЕКОЈА НОТИФИКАЦИЈА АМА НЕМА НИШТО И НЕ СЕ ДОДАВА :D
Смешка од компанија се - едвај чекам да праам журка коа ќе се заријат у земја од високо .

Никаква безбедност - никаква подршка за корисници , посебно за маркетери ,
страна имаш = сад је видиш сад је невидиш еве 6 месеци си играм со нив држ- дај

затоа баталив фејсбук и онака не го сакав многу ама после ова нит сакам да пуштам реклами нит да отворам страна , ако ја вратам ќе ја продадам на некој и така ако не здравје :D
јас за друго мислев, не за профи користење... наводно хрватите имале строга цензура, не само како кај нас Вистиномер и блокади околу Ковид 19...
А се чув со пријателот на месингер, он си признава дека се изглупирал со коментарот, АМА не го избришале неговиот туку мојот што РАЗЈАСНУВА... а може на цензурата на властта и одговара да владее информативен ХАОС, па еве и кај нас написот за англичанецот кој бил натепан и прободен со нож, по неколку дена уште НЕ СЕ ЗНАЕ кој го натепал, наши, британци или непознати... а коментари дигаат прашина и магла, на власта секогаш и одговара ДА НЕ СЕ РАЗЈАСНИ И РАСЧИСТИ, било која работа, па еве и сега со блгарскиот Протокол имаше невидено матење и замајување...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.447
Поени од реакции
3.216
јас за друго мислев, не за профи користење... наводно хрватите имале строга цензура, не само како кај нас Вистиномер и блокади околу Ковид 19...
А се чув со пријателот на месингер, он си признава дека се изглупирал со коментарот, АМА не го избришале неговиот туку мојот што РАЗЈАСНУВА... а може на цензурата на властта и одговара да владее информативен ХАОС, па еве и кај нас написот за англичанецот кој бил натепан и прободен со нож, по неколку дена уште НЕ СЕ ЗНАЕ кој го натепал, наши, британци или непознати... а коментари дигаат прашина и магла, на власта секогаш и одговара ДА НЕ СЕ РАЗЈАСНИ И РАСЧИСТИ, било која работа, па еве и сега со блгарскиот Протокол имаше невидено матење и замајување...
Ако некој бришел коментари тогаш тоа бил сопственикот на страната или на објавата, дај не трескајте зелени во темава, си имате други теми за муабети околу цензури и теории на заговор.

Дечки, сакам да се логирам во мојот ФБ акаунт што не сум го користел и не сум се логирал повеќе од 10 години. Кога се логирам прво ми искача оваа порака:
Прегледај го приврзокот 340099

Па кога кликам на Continue оваа:
Прегледај го приврзокот 340100

И сè така, не ми дава никакви други опции. Знае некој дали може нешто да се направи?
Никој нема идеја дали може нешто да се направи?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.564
Поени од реакции
13.893
Ако некој бришел коментари тогаш тоа бил сопственикот на страната или на објавата, дај не трескајте зелени во темава, си имате други теми за муабети околу цензури и теории на заговор.


Никој нема идеја дали може нешто да се направи?
ако брише тој НЕМА да ти дојде писулче од тимот за подршка на ФБ.... праат на се и сешто цензура, аргумент Стандарди на заедницата...
Кога беше штрајкот нна наставниците, кај нас во мај месец, излезе напис дека наставниците имале плата како готвачи и келнери... пишав коментар дека не се споредува овие се приватен сектор, готвачи се дефицитарни поодамна а ова година и келнери, избегаа многу за Хрватска...
Одма го избришаа, се косел со Стандардите на заедницата..... а по месец дена ГО ВРАТИЈА коментарот, со порака, ама тогаш не беше веќе актуелно... има и други такви примери, а од друга страна одат на ФБ навреди и вулгарности, посебно лајнарско платенички портали на власта...
ете ти пример таков, а има многу, вулгарности а ФБ молчи
https://www.facebook.com/NarodenGlas2/posts/pfbid031wp4LWt6qNmJHNHbsDmh2xSdGLtPNr3qVk2J1JabWC1JHypD3uY3DCAHDQv28FrRl
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
19.257
Поени од реакции
30.171
не знам ни зашо постои платформава уште. Нема некоја иднина, ретко кој шерува ствари како порано, се претвори у некој ghost town каде што сите ги гледаш активни у чат само и тоа е све. Све што искача у фид е или реклама или некоја страна што ја следиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom