Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.843
Поени од реакции
20.051
Има начин се што ми е лајкнато на фејсбук да го одлајкнам ? Имам над 3000 страни, и нема логика една по една.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.013
Поени од реакции
1.062
Има начин се што ми е лајкнато на фејсбук да го одлајкнам ? Имам над 3000 страни, и нема логика една по една.
Еве една екстензија за Chrome, која ја најдов преку Google:
https://chrome.google.com/webstore/detail/facebook-social-toolkit/fcachklhcihfinmagjnlomehfdhndhep

Колку е безбедна за употреба незнам, ама ја има опцијата што ја бараш.
Користи ја на сопствена одговорност.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.347
Поени од реакции
21.047
Имавме еден профил што веќе 4 години беше активен и мајка ми го користеше за рекламација за бутикот , но вчера беше деактивиран со објаснување дека сме прекршиле некои фејсбук правила. Знае некој зошто би можеле да не деактивират? Да е за рекламација на роба не верувам зошто си функционираше веќе цели 4 год , зошто баш сега?

Некој контакт од фејсбук има во Македонија? Шанса некоја да се поврати профилот бидејки има над 1000 слики на него?
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
34
Поени од реакции
77
Се продаваат фан страни со Македонски фанови (доколку има некој што работи со Фејсбук или има протал и му се потребни нека ме контактира)
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Имавме еден профил што веќе 4 години беше активен и мајка ми го користеше за рекламација за бутикот , но вчера беше деактивиран со објаснување дека сме прекршиле некои фејсбук правила. Знае некој зошто би можеле да не деактивират? Да е за рекламација на роба не верувам зошто си функционираше веќе цели 4 год , зошто баш сега?

Некој контакт од фејсбук има во Македонија? Шанса некоја да се поврати профилот бидејки има над 1000 слики на него?
Профилите не се за компании, фирми, бутици, туку за личности, а фан страни се за компании, можеби и затоа е декативиран, често гледам фирма, компанија, битик и слично како користат профил наменет за личности( не знам зошто), фејсбук тоа не го дозволува.
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
34
Поени од реакции
77
Профилите не се за компании, фирми, бутици, туку за личности, а фан страни се за компании, можеби и затоа е декативиран, често гледам фирма, компанија, битик и слично како користат профил наменет за личности( не знам зошто), фејсбук тоа не го дозволува.
Затоа што може да тагира и спамира (невини луѓе) за разлика од фан страната не го може тоа и секако кога ќе објави од профил со 5000 луѓе некоја понуда поголем процент ќе ја погледнат за разлика доколку објави од фан страна со 5000 фана.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.236
Поени од реакции
1.556
Како да ја сменам маил адресата бидејки под оваа сто се конектирам одамна го имам заборавено пасвордот сакам да ја сменам и да ставам сега друга сто си ја користам
Опции и во безбедност

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.998
Поени од реакции
4.684
како се одстрануваат тие содржините на фб со голотии под името ABC(цицки,ебане и сл) што самиот спам ги испрајќа при секое логирање на фб. постои начин да се одстранат и да се избрише вирусот ?
 
B

Blade Torch

Гостин
не ми се верува. преку заебанција од трол фудбал разбрав дека може да се блокираат страни. Битно разбрав. Тоа се бараше. :cool:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.077
Поени од реакции
11.032
како се одстрануваат тие содржините на фб со голотии под името ABC(цицки,ебане и сл) што самиот спам ги испрајќа при секое логирање на фб. постои начин да се одстранат и да се избрише вирусот ?
вчера ми дојде шер некој клип од пријатели, не беше порно, барем на сликата што се појави.. ми побара да инсталирам некој си плугин Мини плауер, не сакаше и после се разви некое чудо и го препрати клипот и на други пријатели и на истите од кај дојде.. и тоа многукратно. По некое време успеав да избришам се и се нормално работеше. Денес на Логин ФБ бара чистење на ПЦ-то со Есет онлине, но не успева да тргне. Го инсталирав фрее ЕСЕТ онлине скенерот, ги исчистив малверите но ФБ на тој ПЦ пак истото го праи а чист е компјутерот, на 2-то онлине чистење не е најдено ништо. Дали има начин да се јави на ФБ да ја тргне блокадата ?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.077
Поени од реакции
11.032
вчера ми дојде шер некој клип од пријатели, не беше порно, барем на сликата што се појави.. ми побара да инсталирам некој си плугин Мини плауер, не сакаше и после се разви некое чудо и го препрати клипот и на други пријатели и на истите од кај дојде.. и тоа многукратно. По некое време успеав да избришам се и се нормално работеше. Денес на Логин ФБ бара чистење на ПЦ-то со Есет онлине, но не успева да тргне. Го инсталирав фрее ЕСЕТ онлине скенерот, ги исчистив малверите но ФБ на тој ПЦ пак истото го праи а чист е компјутерот, на 2-то онлине чистење не е најдено ништо. Дали има начин да се јави на ФБ да ја тргне блокадата ?
Решено уште вчера ... проблемот беше што кога ФБ ќе почне со довнлоад веќе треба да ти е блокиран твојот Антивирус...
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
98
Поени од реакции
12
goc.JPG ниедно видео неможе да се постира од јоутубе и од други канали,овоа го дава,да не пријавил некој на фб знам дека до скоро имаше зезанции со порновидеа што ги немав видено и се препракале од кај мене кај други....како да го тргнеме блокот,а и од мобилен истото го дава
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.957
Поени од реакции
3.387
Ајде ако некој се разбира повеќе. Се работи за хакнат акаунт т.е. поконкретно на сестра ми и го имаат хакнато, се обидов да го вратам преку се живо, сменав се, е-маил и сите работи, меѓутоа 20 минути не бев тука и веднаш пак и е хакнат и тие ги сменале адресите со нови и веќе немам никаква контрола над ситуацијата. Дали има процедура да пријавам, имаше нешто I think my account is hacked бла бла, пополнував стари лозинки ама ништо поконкретно. Дали може нешто со полиција, или имате некоја друга идеја? Имам и IP адреса, дали знаете како би можела да ми помогне или некако евентуално да ги контактирам фејсбук и да го верифицирам акаунтот т.е. да докажам дека е во нејзина сопственост со испраќање на личен документ т.е. лична карта, возачка итн.

Благодарам однапред, итно ми е, ако некој знае или пак би можел да знае некој што се разбира, нека го тагни во мислење за да го види ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom