FA & Capital One Cup

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Па тоа сакам да ти кажам, знаеше дека нема толку широк состав да игра на фронта, и да не ризикува повреди, се фокусираше на побитното првенство.
А ако играа ЛЕ, од кај знаеш дека ќе вадеше ослабен состав?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Ама ич не ми чуе што прават Арсенал и Јунајтед во купови. Да, кога е во директна конкуренција за место со Челси, нормално дека ќе ми е мило да изгубат бодови. Али ја да посакувам некого да повредат, да скршат нога, што уште не, надвор од памет. Истиот тој Шокрос му ја еба ногата на Ремзи, патем.
Ете јас се ситам на секој пораз на Челси, Сити, Спарс, Јунајтед и сакам Мурињо да има повредени играчи. Што ова менува на теренот? Ако јас доволно јако посакувам такво нешто тоа ќе се случи?
Не дека го славам Шокрос, само се ситам на поразот на Челси и повредата на Коста.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
Ете јас се ситам на секој пораз на Челси, Сити, Спарс, Јунајтед и сакам Мурињо да има повредени играчи. Што ова менува на теренот? Ако јас доволно јако посакувам такво нешто тоа ќе се случи?
Не дека го славам Шокрос, само се ситам на поразот на Челси и повредата на Коста.
Не дека ќе се случи ама тоа кажува каков тип на навивач си. Арсенал да освои титула во мај, ти пак ќе го збориш Мурињо и Челси.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Тоа беше само еден коментар, никој не се согласи со тоа мислење, не треба да посакуваш повреди во други тимови кога во една вечер ти се повредуваат два првотимци во најнебитната утакмица во сезоната.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.667
Поени од реакции
63.030
А ако играа ЛЕ, од кај знаеш дека ќе вадеше ослабен состав?
Не знам. Поентата ми е дека со поголем број на утекмици, двојно се зголемува шансата за повреди. Особено кај играчи што страдаат од мускулни повреди. Читај, стариџ.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Не дека ќе се случи ама тоа кажува каков тип на навивач си. Арсенал да освои титула во мај, ти пак ќе го збориш Мурињо и Челси.
Не, само ќе си го славам тимот затоа што се изборил да освои титула. И не знам што е проблемот во тоа да се ситиш на туѓи порази и повреди на играчи што не ги сакаш? Ако сакаш да продолжиме повели по ПП, да не тераме уште офтопици.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Навијачите на Арсенал (не сите) се ситат што Челси испаднал на пенали од Премиерлигашот Стоук, а они испаднаа од второлигашот Шефилд Сабота и тоа со 3-0. Влегов у фан клуб Арсенал и еден коментар само ќе цитирам „Шоукрос го повредил Коста, се' да им повредат, догодина во Чемпионшип да играат“. (y)(y)
Пеерче, Арсенaл имaше сaмo 2цa првoтимци у тимoт вчерa, Чех и Вoлкoт и тoa втoриoв 10тинa минути изигрa. Ај и Жиру негде нa пoлa ќе гo стaиме, aмa другите беa резерви.
Oд другa стрaнa челзи игрaше сo 8-9 првoтимци...
Тoa е смешнoтo, шo и пoкрaј тoa штo игрaa сo првoтимци пaк изгубијa.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
W

wicked_1

Гостин
Навијачите на Арсенал (не сите) се ситат што Челси испаднал на пенали од Премиерлигашот Стоук, а они испаднаа од второлигашот Шефилд Сабота и тоа со 3-0. Влегов у фан клуб Арсенал и еден коментар само ќе цитирам „Шоукрос го повредил Коста, се' да им повредат, догодина во Чемпионшип да играат“. (y)(y)
:icon_lol: незнам што очекуваше друго.. дно
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.124
Поени од реакции
5.031
Ај кога дискутирате за (не) битноста на купот.
Мислам дека не се замараат поголемите клубови ама кога веќе и ако стигнат до полуфинале тогаш плус остануваат добри екипи и сепак сакаат да го освојат. Се осеќа некој желба. Баш лани Ливерпул - Челзи беше интересна и имаше борба ме боли кур мене колку пари зимаат додека гледам желба за победа и на терен и на трибина
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.582
Поени од реакции
52.412
Не, само ќе си го славам тимот затоа што се изборил да освои титула. И не знам што е проблемот во тоа да се ситиш на туѓи порази и повреди на играчи што не ги сакаш? Ако сакаш да продолжиме повели по ПП, да не тераме уште офтопици.
Сметаш дека е нормално да посакуваш повреди?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
Пеерче, Арсенaл имaше сaмo 2цa првoтимци у тимoт вчерa, Чех и Вoлкoт и тoa втoриoв 10тинa минути изигрa. Ај и Жиру негде нa пoлa ќе гo стaиме, aмa другите беa резерви.
Oд другa стрaнa челзи игрaше сo 8-9 првoтимци...
Тoa е смешнoтo, шo и пoкрaј тoa штo игрaa сo првoтимци пaк изгубијa.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Пеер4е ( :P ), Арсенал да искочи со втор тим, треба да ги тепа Шефилд Сабота...патем им се повредија и уште два играчи, не знам колку сериозно. Е сеа и кај нас една повреда и таа не знам колку сериозна е. Поентата ми е: одат даље Арсенал и Челси? Не. Према томе, никој на никого не би требало да се сити. :D Во ПЛ е друго, си заслужуваме ремет за сезонава, иако иам надеж дека ќе догураме до вашето 4то место. :D
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Пеер4е ( ), Арсенал да искочи со втор тим, треба да ги тепа Шефилд Сабота...патем им се повредија и уште два играчи, не знам колку сериозно. Е сеа и кај нас една повреда и таа не знам колку сериозна е. Поентата ми е: одат даље Арсенал и Челси? Не. Према томе, никој на никого не би требало да се сити. :D Во ПЛ е друго, си заслужуваме ремет за сезонава, иако иам надеж дека ќе догураме до вашето 4то место. :D
Арсенaл игрaше сo дечиштa, Бјелик, Кaмaрa, Ивoби и уште некoј имaше. Бaшкa игрaше и Кембел шo вкупнo 5 утaкмици дaли имa изигрaнo зa Арсенaл. Не декa сaкaм дa ги oпрaвдaм, ете мoже ствaрнo и oвoј сoстaв требaше дa гo тепa Шефилд aмa пoмaл е срaмoт нa Арсенaл oд срaмoт нa челзи зoштo oвие втoриве игрaa сo 8-9 првoтимци и сo игрaч пoвеќе едвaј се избoријa зa прoдoлжение.
Дa, ни едниве ни другите не oдaт пoнaтaму aмa ете пaк мислaм декa срaмoт нa челзи е пoгoлем, бaшкa oвие муaбети декa мурињo ќе дoбиел oткaз (не нaвлегувaм у тoa дaли се сериoзни или не) уште пoвеќе ме терaaт дa се рaдувaм штo изгубил челзи зoштo сум oгрoмен aнти-мурињo фaн зoштo еднoстaвнo aнтипaтичен ми е тoј чoвек.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Мене баш ми се јасни фановите на Арсенал. Се здробија од освојување титули, па затоа и не им е важен минорниов пивски куп.
Екипи кои не виделе трофеј, нека го сфаќаат сериозно и нека излегуваат кога се глупи, со прв состав.

:)
 
R

red.devil

Гостин
Мене баш ми се јасни фановите на Арсенал. Се здробија од освојување титули, па затоа и не им е важен минорниов пивски куп.
Екипи кои не виделе трофеј, нека го сфаќаат сериозно и нека излегуваат кога се глупи, со прв состав.

:)
И јас ги разбирам. Можеби исто така сакаат да освојат титули што се "бројат" за да се доближат барем малце на клубовите како Челзи и Сити. :)

И вие што се трескате за битноста на купов. Кажете ми како објаснувате дека на клуб му е битен купов а праќа трета постава на терен? И не, не ги мешајте фановите во ова, тие ќе навиваат за тимот без разлика против кого играат. На газдите, управата и сите кои имаат профит од клубот успешна сезона се толкува поразлично од фановите.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Па сеа, ние имаме 4 трофеи у последниве 2 години, не ни е симпатичен купов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom