F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Мирен, Фантоме изедначија :) Има време, има шанси да тепаат...објективно кажано :jaj:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
ete, 2debi gola(Pizaro i Malouda)...najava za dobra sezona na celzi...
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Браво за Бирмингем бе супер играат....исто и Челзи...ова ќе биде закон утакмица :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
закон тим има бирмингем,само брус направи грешка,мекшефри треба на клупа,капо лево крило,jerome во напад со форсел,и парнаби подобро би играл од кели.и De Ridder не игра иначе ќе беа далеку посилни.ќе бидат изненадување оваа сезона
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
голманов е луд,како го ставил,боље кингстон да брани иако не го знам типот
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
голманов е луд,како го ставил,боље кингстон да брани иако не го знам типот
Кингстон не го знаеш или...? Иначе овај голман е месечар, дефинитивно на рефлекси и истегнување да поработи. :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Пред да излезам од дома гледав Чези губеше 1:0.. Арсенал пред тоа исто.. Но сепак успеале да направат пресврт..
Сега очекувано е уште Манчестер да победи со Ридинг.. па така сите фаворити да си освојат по 3 бода..


И еве во моментов крај.. Челзи 3:2 Бирмингем
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Абе овој Дојл будала е жими све.. можеше да ги фати ударите на Есиен и на Пизаро.. ама то ти е.. ај сеа од 5 да видиме Манчестер Ј. шо ќе направи.
 
T

tino097

Гостин
Како што и реков, оваа година ќе биде незгодна, има доста добри тимови,не мислам дека водечката четворка ќе направи голема бодовна разлика сезонава, а и ќе имаат и некој пораз повеќе од претходните години
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Кингстон не го знаеш или...? Иначе овај голман е месечар, дефинитивно на рефлекси и истегнување да поработи. :)
аха,познато ми е името али не ми текнува точно,мислам дека бранеше во африканскиве репрезенатции
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom