Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.852
Поени од реакции
7.541
А има уствари најава коа ќе ја објавуваат нашата песна? Во принцип крај на фебруари/почеток на Март ја објавувавме.
Вечерва во вестите во 19 часот на МРТ 1 потоа и на Јутјуб.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Па не е лоша песнава ама па не е баш нешто ептен впечатливо за баш да ја гласа некој. Се зависи од самиот настап и сценографија, има шанси за финале, може да излезе многу моќна со добар настап, во спротивно ќе биде невпечатлива што сите за 2 минути ќе ја заборават.
 
Последно уредено:
S

staycalm

Гостин
Искрено, очекував повеќе. Не е лоша, спотот е тоа шо го замислував, едноставен. Песната tho, мислев дека ќе има некој бум во рефренот ама ништо. Ја преслушувам неколку пати, првиот пат најмалку ми се допаѓаше. Како и да е, гледам по групите за евровизија на повеќето им се допаѓа, е сега колку ќе гласаат не знам :D
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
98
Поени од реакции
46
Искрено, очекував повеќе. Не е лоша, спотот е тоа шо го замислував, едноставен. Песната tho, мислев дека ќе има некој бум во рефренот ама ништо. Ја преслушувам неколку пати, првиот пат најмалку ми се допаѓаше. Како и да е, гледам по групите за евровизија на повеќето им се допаѓа, е сега колку ќе гласаат не знам :D
Нешто поразлично е оваа година, и доста ни е веќе со тие бум звуци бидејќи не стигаме до никаде.


Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk
 
S

staycalm

Гостин
Нешто поразлично е оваа година, и доста ни е веќе со тие бум звуци бидејќи не стигаме до никаде.


Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk
Кое поразлично, баладите се најприсутни на евровизија хахаха. Секоја година си брчат балади, е сеа ок оваа е добра балада, ама балада не победува, за ние да успееме да напраиме нешто треба да ризикуваме, ние секоја година одиме на safe начин, и никогаш не успеваме. Искрено, се надевам дека оваа година ќе успееме, евентуално жирито би можело да не спаси ради вокалот и пораката.

Само едно би ги замолил нашиве „патриоти“ и другите на кои не им се допаѓа, искажувајте си го мслењето овде, не мора да хејтате на официјалниот канал на евровизија, лоша слика остава кога сопствените сограѓани не ја сакаат песната а не па другите да ја сакаат.
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
98
Поени од реакции
46
Кое поразлично, баладите се најприсутни на евровизија хахаха. Секоја година си брчат балади, е сеа ок оваа е добра балада, ама балада не победува, за ние да успееме да напраиме нешто треба да ризикуваме, ние секоја година одиме на safe начин, и никогаш не успеваме. Искрено, се надевам дека оваа година ќе успееме, евентуално жирито би можело да не спаси ради вокалот и пораката.

Само едно би ги замолил нашиве „патриоти“ и другите на кои не им се допаѓа, искажувајте си го мслењето овде, не мора да хејтате на официјалниот канал на евровизија, лоша слика остава кога сопствените сограѓани не ја сакаат песната а не па другите да ја сакаат.
Поразлично сакав да кажам за од кај нас. Знам дека на esc присутни се балади секоја година.. Се согласувам со тебе за гласањето а исто така и за тие што ќе хејтаат нека пишуваат тука а не под видеото.


Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.201
Поени од реакции
41.168
resivme i nie na feministickoto lobi da se shlepame, pa i na 8mi mart ja pustaat : )))
mosh i da pomine za finale, samo radi ova, inace pesna ko pesna sekako nebitno e, treba da e apla nesto wow pa da ima i toa nekoja uloga za vakov nastan, a za takvo nesto nie ne sme sposobni nit pa pesnava e takva, taka da tamara and co. pretpostavuvam ke go teraat forsot so poentata na numerava i spotot i ke se nadevaat deka toa ke gi izbutka dalje za nekoj bolji plasman.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
1. Некој гадно ја усрал работата во спотот, дали шминкерот дали камерманот. Фаците не можеле погадни да им испаднат со тоа паштетата ушлакана, скоро сите се ко немиени.
2. Песната ништо посебно, ко компјутер да ја напишал, едно нешто нема што ја прави да е барем малку леплива за уво.

И трето и најбитно, што кур бара оваа во спотот?
upload_2019-3-8_21-15-44.png
 
S

staycalm

Гостин
Не, не, што мајка бара бурето Тамара на Евровизија?
Ко модератор шо треба да брише недолични мислења убавко ти е вака ко си ја ладиш пи*ката со буре, крава, кобила и сл? Ако напишам јас недолично мислење за тебе дали ќе биде избришано или ќе остане?

Не знам бе стварно зашто секогаш се праите попаметни од што сте. Не ја ни коментираат песната, нит субјективно нит објективно, едни се фатиле еЗДеЕс други се фатиле СевЕрЏаНКА трети се фатиле ЛоБи пЕдЕрсКО ФеМИнисТиЧКо. Опрајте се еднаш веќе.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.572
Поени од реакции
81.109
Сестра и, Катарина моделов, мислам дека ја видов и ќеркава на Силвија Стојановска, оваа што се прослави месецов со песната за Битола, и булава која сакаше да ги вдоми сите мигранти у земјава + 3-4 подебелки феминистки колку да потполнат простор.

Пола СДС - пола феминистки...Ете толку треба да знаете за спотов. Само закаснија малце Северxhаниве, победи веќе една свиња од Израел пеејќи за правата на жените. Важно ќе се прошета со наши пари, ич не ја боли пич.... жила за тоа
:kafence:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.692
Поени од реакции
33.326
ама балада не победува
2017 - Amar Pelos Dois
2016 - 1944
2015 - Rise Like a Phoenix
2011 - Running Scared
2008 - Believe
2007 - Molitva

те поздравија. Од 2007 навака, 6:6 е до сега.[DOUBLEPOST=1552077473][/DOUBLEPOST]BTW:


Малце ко да им фалеле идеи, па решиле да ги позајмат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom