ERP Софтвер

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
фирмава во која што работам е заинтересирана да менува софтвер за материјално и финансово работење,HRM,CRM, сметководство итн. знам дека има многу софтверски компании кој се занимаваат со оваа област па ме интересира дали имате некој предлог за таков софтвер.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.891
Microsoft има цел пакет за овие работи, Microsoft Dynamics. Плус, бидејќи е Microsoft, добиваш интеграција со 365, Azure, SharePoint итн...

Во споредба со Salesforce и SAP - поевтин е за она што го добиваш.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Мислам Dynamix AX ти е за помали претпријатија. SAP ти е за големи као Алкалоид, корпорации.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
sap e preskapo resenie za mala firma, nesto makedonski proizvod ako ima, nesto slusav zonel i phobos bile taka podobri ama nema nikakvo info za niv po netov
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
sap e preskapo resenie za mala firma, nesto makedonski proizvod ako ima, nesto slusav zonel i phobos bile taka podobri ama nema nikakvo info za niv po netov
Провери и PANTHEON на https://www.datalab.com.mk/ можеш да го имаш во твоја сопственост или на cloud на Телеком сервери. Цените како што гледам се ок.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.135
Поени од реакции
8.927
Зависи во која дејност работите, бидејќи сум го користел можам да го препорачам тој на ИнфоБиро.
http://www.infobiro.com.mk/index.php/en/

Ако сте ептен мала и нова компанија веројтно цената ви е клучен фактор па можеш да го разгледаш и ова
http://digitsoft.mk/en/
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
изгледа ќе биди Фобос со Деимос пакет , скоро официјално е , дали се добри овие ?
 
Член од
15 ноември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
1
фирмава во која што работам е заинтересирана да менува софтвер за материјално и финансово работење,HRM,CRM, сметководство итн. знам дека има многу софтверски компании кој се занимаваат со оваа област па ме интересира дали имате некој предлог за таков софтвер.
Microsoft Dynamics NAV е светско решение прилагодено за македонските корисници. www.ERP.mk/DynamicsNAV. Ако не сте одлучиле ...
 
S

silmarillion

Гостин
Имаш Salesforce за SME кој е моќен CRM за релативно ефтина цена/јузер. За ERP NAV-от е прилично добро ама солено решение, башка што материјалното не им е најјака страна. Провери Sage 100 може да ти фати око.

Генерално SAP Oracle Navision се отров скапи и комплексни за мали и средни претпријатија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom