eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Epa ajde Alen pocni so rabota ja imas nasata podrska
Веќе го разработувам планот... Чувајте се до тоа што ви го кажам никакво зачленување сега ако треба гласови ќе ви кажам.... и нека остане ова во тајност немојте да пишувате на шоут!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Веќе го разработувам планот... Чувајте се до тоа што ви го кажам никакво зачленување сега ако треба гласови ќе ви кажам.... и нека остане ова во тајност немојте да пишувате на шоут!
jas i onaka ne sum vo partija,znaci sega cekame instrukcii od tebe...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Веќе го разработувам планот... Чувајте се до тоа што ви го кажам никакво зачленување сега ако треба гласови ќе ви кажам.... и нека остане ова во тајност немојте да пишувате на шоут!
Никако влагање сега во партијата ќе чекаме твој знак, само јас мислам да најдеш некоја партија со 10-15 члена па таман ние ако влеземе уште 30 ќе ја преземеме и ќе имаме и други луѓе освен македонци, пошто ќе ни треба многу повеќе од 30-40 македонци колку што сме во Индонезија
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Се кандидирав засега нема друг кандидат во 1 мала партија , доколку има потреба од гласови ќе ве известам....
Само немојте во никој случај да се зачленувате во партијата...
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
сега не сме ни во првите 5 земји ајде што е ова повеќе Срби, Турци и останати гласале за нас

http://erepublik.ws/suggest/country-macedonia-26

нели имаше над 200 играчи од Македонија, ајде нека гласаат сите...
 
П

Паган-др

Гостин
^
Стварно и мене тоа ме чуди. Нели бевме 200 играчи. Чим неможеме да се изгласаме како можеме да одржуваме држава. Нема да можеме да се собереме во Македонија.
 

Ian

Член од
28 април 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
Пријавете го овој грков
1 day ago by Thiseas
veto!
Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ!!(у превод macedonia is greek)
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
Пријавете го овој грков
1 day ago by Thiseas
veto!
Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ!!(у превод macedonia is greek)
не го пријавувајте клошарот дури и гласал за да не стават во играта:pos::smeshko:гласач 77

исто и овие гласале
Veni_Zelos
reunaudalex

ништо чудно прееска што паѓаше град :wink:

туку дај барем сите од македонија нека гласаат тие што имате по 200-300 пријатели, постарите играчи стајте во shout
 
А

Ајсшутер

Гостин
Дај не правете безвеза планови кога нема шанси во Индонезија дали ќе бидеме во првите 4-5 партии за да можеме да се кандидираме за конгрес, плус што ќе направиме со 3-4 највеке конгресменски места ? - Ништо, ај уживајте додека ја имаме подршката од Турција и сме во голем број со место на живеалиште таму, во Индонезија подршка ќе немаме сигурно со 3-4 конгресмени, и ако не сте забележале турците и останатите не се кандидираат таму ако сакаат подршка сигурно нема со зазимање на конгресменски места да им ја дадат, и кога веќе сакате подршка дискутирајте на „официјалниот“ форум додека новиот план не го реализирам а не да донесувате сами и после да викате членови и да им кажувате дека ние во глобала сме го донеле планот, дајте им мислење и на другите.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Дај не правете безвеза планови кога нема шанси во Индонезија дали ќе бидеме во првите 4-5 партии за да можеме да се кандидираме за конгрес, плус што ќе направиме со 3-4 највеке конгресменски места ? - Ништо, ај уживајте додека ја имаме подршката од Турција и сме во голем број со место на живеалиште таму, во Индонезија подршка ќе немаме сигурно со 3-4 конгресмени, и ако не сте забележале турците и останатите не се кандидираат таму ако сакаат подршка сигурно нема со зазимање на конгресменски места да им ја дадат, и кога веќе сакате подршка дискутирајте на „официјалниот“ форум додека новиот план не го реализирам а не да донесувате сами и после да викате членови и да им кажувате дека ние во глобала сме го донеле планот, дајте им мислење и на другите.
Да уживаме само додека имаме подршка од Турците?
Па зар ќе чекаме само до Турците да имаме подршка? Чекај дали имаме подршка од Турците или лазократите, зашто тие не работат заедно? а за форумот да пишуваме ли на оној форум кој го сметаме за “официјален“ а одвај пишуваат во него по 2-3?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Да уживаме само додека имаме подршка од Турците?
Па зар ќе чекаме само до Турците да имаме подршка? Чекај дали имаме подршка од Турците или лазократите, зашто тие не работат заедно? а за форумот да пишуваме ли на оној форум кој го сметаме за “официјален“ а одвај пишуваат во него по 2-3?
А ти ќе имаш подршка со 2-3 па и 5 нека бидат конгресменски места, не разбирате дека за џабе е тоа Индонезија ќе подржува 200 активни играчи (ако има толку) не гледате на србите не им помагаат што имаат толку вие планови кроите, дојдете во Турција барем имаме шанси да освоиме и 50+ проценти во конгресот.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
А ти ќе имаш подршка со 2-3 па и 5 нека бидат конгресменски места, не разбирате дека за џабе е тоа Индонезија ќе подржува 200 активни играчи (ако има толку) не гледате на србите не им помагаат што имаат толку вие планови кроите, дојдете во Турција барем имаме шанси да освоиме и 50+ проценти во конгресот.
Сигурно нема да успееш да собереш 250 души македонци во Турција со оглед на платите а и војните кои ги има таму, а со тоа пропаѓа и идејата за 50%!
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Еј само да ви кажам здраво и да ви честитам за сите успеси во еРепублик. Јас пред неколку дена се вклучив и сеуште сум ниско ниво но се надевам за некое време да слушнете и за мене ;-)

Мое скромно мислење е дека напорите во играта првенствено треба да ги правиме во зголемување на Македонците на еРепублик. Позз
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Ај ако може некој да ми позајми пола IDR, ми треба за оружје. :uvo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom