Erepublik иницијатива - бришење на акронимот

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
@Apokalipto
И во реален живот забранети се слики од иритантни личности од реален живот. Така да... тоа е тоа.

@Propagator

Не пропагирај... се додека во ООН се водиме под референцата, така и ќе не реферираат.
Ако слушавме ние безкичмењаци како тебе одамна требаше да си ставиме јамка околу врат, за среќа не е така и нема да се откажеме никогаш од нашето основно човеково право без разлика на сите непријатели и петоколонаши.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
hr@erepublik.com е адреса за пријавување на PHP developer, но тоа не пречи ние да им ја бомбардираме адресата со барања за проблемот со името кој ни го наметнаа :)
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Абе што и да направиме НЕМА да ни ја тргнат референцата... А тоа дека се водат по ООН тоа не е точно....


Republic of Serbia, Република Србија ---> Serbia, Србија
Republic of Croatia, Republika Hrvatska ---> Croatia, Хрватска
Hellenic Republic, Ελληνική Δημοκρατία ---> Greece, Грција

Ова се само дел од државните имиња кои отстапуваат од ООН

Инаку не се бунете што се вака имињава напишани...Напишани се по овој редослед
ООН, Уставно име ---> eRep име, eRep име со македонска транскрипција


Мој предлог:

Не се ваѓајте со ООН бидејќи ќе останеме само на референцата!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom