eRepublik Покер Турнир

А

Ајсшутер

Гостин
Да направиме пресметка само.
gogothor $
Gadze $
thedragon $
Karadak $
AnDR $
Aleksandar Dee_Jay $
Reex $
7 играчи по 2 злато = 14 злато

Добивки
1-60% од влоговите
2-20% од влоговите
Другите 10% одат во Народната Банка на Македонија и 10% одат кај организаторот
1. 8.4
2. 2.8
3. 1.4 (банката)
4. 1.4 (организаторот)

Ти имаш пратено кај победникот Гаџе 4.6 злато, на второпласираниот Рекс 1.2, во банката немаш донирано значи си дал само 5.8 останатото 8.2 злато профит за тебе ?
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
kako mozea site drugi da vlezat ja objaviv ubavo i plus priznavam kriv sum ama koj znael deka bas togas internetot ke mi go snema
Па и мене интернетот мош ми го снемал :)vozbud:) оти не ја одложивте вие ? Мислам најфер ќе беше да се договориме сите заедно учесниците кога ќе го играме не така тебе ќе ти текне и право почнуваме.

^ И баш би сакал да го слушнам твоето мислење околу одговорот на Ајшустер.
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Браво ајс , Браво гого... баш и јас сакам да видам шо ке одговори што си е до мене и рекс јас можам одма да вратам 4.6 а и за него гарантирам комшии сме кука до куќа ке ги вратиме парите и да изиграме како луге позздрав :helou:
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
0
plus ja ne zedov 4 tuku nikoj ne e kriv tie sto ne dojdoa da igraat a tamu ubavo pisuva parite ne se vracaat.
Извини драгон но карадак ми даде 3 злато...да го пријавам со 2 злато и за услугата 1 злато на мене а мене ич оноа не ме боле дали ке дојде или не...а и мене ме интересира твоето мисленје за останатите играчи
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Да направиме пресметка само.


7 играчи по 2 злато = 14 злато



1. 8.4
2. 2.8
3. 1.4 (банката)
4. 1.4 (организаторот)

Ти имаш пратено кај победникот Гаџе 4.6 злато, на второпласираниот Рекс 1.2, во банката немаш донирано значи си дал само 5.8 останатото 8.2 злато профит за тебе ?
Igravme samo 4 dusi
4*2=8
provo mesto 60 posto 4.6 gold
vtoro mesto 20 posto 1.2 gold
u bankata donirav denes
I vracanje na parite nema na tie sto ne igraa tamu ubavo si pisuvase nema vracanje na pari
 
П

Паган-др

Гостин
thedragon кој лаком газ си ти еј, само гледаш да ќариш нешто плус.
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Igravme samo 4 dusi
4*2=8
provo mesto 60 posto 4.6 gold
vtoro mesto 20 posto 1.2 gold
u bankata donirav denes
I vracanje na parite nema na tie sto ne igraa tamu ubavo si pisuvase nema vracanje na pari
абе ти паметен си или се прајш паметен ? А другото злато бе да не им го врна нешто јас не се бунам за добивката ама ако и го вратиш златото на тие шшто не играа или јас ке им го вратам ако ти не си фер...
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
0
абе ти паметен си или се прајш паметен ? А другото злато бе да не им го врна нешто јас не се бунам за добивката ама ако и го вратиш златото на тие шшто не играа или јас ке им го вратам ако ти не си фер...
Со еден зборр...Искрадеа не :pop:
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Кај е драгон нека пише нека се оправда нешто гледаме дека е он-лине :pos2:
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
абе ти паметен си или се прајш паметен ? А другото злато бе да не им го врна нешто јас не се бунам за добивката ама ако и го вратиш златото на тие шшто не играа или јас ке им го вратам ако ти не си фер...
Ubavo tamu pisuva deka parite ne se vrakaat
Ako sakate pak moze da igrame i sve da se resi
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Ubavo tamu pisuva deka parite ne se vrakaat
Ako sakate pak moze da igrame i sve da se resi
Абе парите не се враќале ама или да си ги дал некаде во мак .банка или било каде да донираш за добро на сите ти си ги зел за тебе од кај да знаеме сега ние дека заинает не си напраил тоа во 6 часот па демек ти паднал интернетот ? :nenene: Немој такви работи јас сега ке им ги вратам парите на тие што не играа со помош од реекс ако сака ако не ке гледам да соберам сам ама ти си тој што не играш ферски ...

П.С Сите што се пријавивте и што дониравте на турнирот , а не игравте пишете ник овде парите јас ке ви ги вратам
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Абе парите не се враќале ама или да си ги дал некаде во мак .банка или било каде да донираш за добро на сите ти си ги зел за тебе од кај да знаеме сега ние дека заинает не си напраил тоа во 6 часот па демек ти паднал интернетот ? :nenene: Немој такви работи јас сега ке им ги вратам парите на тие што не играа со помош од реекс ако сака ако не ке гледам да соберам сам ама ти си тој што не играш ферски ...

П.С Сите што се пријавивте и што дониравте на турнирот , а не игравте пишете ник овде парите јас ке ви ги вратам
Najferski site vratite gi parite i ke igrame od pocetok ako ste za pisite samo
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
thedragon кој лаком газ си ти еј, само гледаш да ќариш нешто плус.

Алал да ти е за постот... Де Драгон срамота за тебе... До кога ќе се служиш со вакви работи и ќе глеаш само своја корист...Прво тоа артиклот што го копираше од гркот па не правеше будали дека сам си го напишал, па тоа што сам се кандидира за преседател на партијата за да земеш 20 екс. и за крај ова...
А што е најлошо пак сакаш да не направиш будали...4-рица само играле? а што е со другите шо донирале? тие пари кај тебе одат? и ова покеров ти е копија од Ајсшутер , тој направи прв и ти одма за да ќариш... Па шо не кажа ако ти е за 5 голд , јас ќе ти дадев а не вака...
Уште од сега за 5 голд почнуваме да се подкрадуваме меѓусебе, а што ќе биде кога ќе ни дадат држава и ќе треба да располагаме со 2000-3000 или повеќе голд?
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Najferski site vratite gi parite i ke igrame od pocetok ako ste za pisite samo
Кој сите бе ? Јас да ги вракам парите и на тебе да ти дадам втора шанса да победиш? Ти изгледа стварно се прајш паметен... Абе попрво ке идам во минус за да и го вратам изгубеното на тие што не играа отколку да ти ги вратам парите на тебе ти не си нормален :tapp:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Igravme samo 4 dusi
4*2=8
provo mesto 60 posto 4.6 gold
vtoro mesto 20 posto 1.2 gold
u bankata donirav denes
I vracanje na parite nema na tie sto ne igraa tamu ubavo si pisuvase nema vracanje na pari
Ubavo tamu pisuva deka parite ne se vrakaat
Ako sakate pak moze da igrame i sve da se resi
Преварант си значи, па ако не играле некои од пријавените тогаш им се зголемува добивката на победниците а не да ги украдеш ти... само гледаш некого да зафркнеш те гледам од почетокот првен со оружјата после со партијата па со покерот сега.. тие не што не играле златото кај тебе браво бе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom