eRepublik Покер Турнир

Член од
26 јуни 2009
Мислења
561
Поени од реакции
10
Organiziram poker turnir so vlez od dva gold.
Pobednikot zema 70 posto od vkupnoto Vtoriot zema 15 posto i za kucata idat 15 posto.Igracite vasite poraki ostavetegi ovde i pisite deka ce igrate goldot pratete go na Makedonski Oruzja.
Turnirot ke se odrzi utre vo 18:00 po makedonsko vreme
Igraci mozat da bidat samo deset
Prijaveni igraci
thedragon $
FLiX


$-znaci deka platil i potvrdil
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.551
И јас се пријавувам сега ќе платам.
А кај ќе се игра покерот мислам преку кој софтвер?

И дај линк од македонски оружја не ми е во пријатели.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.483
Поени од реакции
27.399
Jaс сум прилично нов, па малце опширно како оди покеров преку еRepublik?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.483
Поени од реакции
27.399
Jaс сум прилично нов, па малце опширно како оди покеров преку еRepublik?
Ako igras kazi pa da ti pratam povece informacii preku pp
LOL бе. Побарав да се објасни како оди, објаснување бла бла, за да знам дали да се пријавам.
Значи мора да се пишам дека играм ако сакам објаснување по ПП?

:pos:Не.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Se igra preku edna programa ja spustas ti kazuem kaj da vlezes i igras tolku

Еве повече информации за тие што бараа !!!
Што треба да инсталирате ?
- Го спуштате овој покер клиент, откако ќе го спуштите отпакувајте го и стартувајте потоа изберете Internet Game и врз листата на соби за играње покер ќе ја најдете собата која ќе гласи thedragon's game кликате на неа и ја внесувате лозинката која ќе ја добиете по приватна порака.

Како да се пријавам за турнирот ?

- За првиот турнир треба да донирате 2 злато на организацијата Makedonski Oruzja
- Потоа пишете порака на организацијата погоре дека се пријавувате за турнирот и ќе ви биде пратена лозинка.
- Најкасно пријавата можете да ја направите пола час пред почетокот на турнирот, доколку не дојдете на турнирот златото не се враќа.

Прв натпревар

-Првиот натпревар ќе одржи утре во 18:00 час
Пријавени играчи до сега се :
thedragon $
FLiX $
ИМА МЕСТО ЗА САМО УШТЕ 8 души
ПОБРЗАЈТЕ :helou:
Немора да си се „мачел“ да копираш се од другата тема, ццц :jaj:
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
561
Поени од реакции
10
Немора да си се „мачел“ да копираш се од другата тема, ццц :jaj:
за овие што бараа повеќе информации и видов дека ти после си отворил тема за твој покер турнир и си објаснил и реков да не се мачам ќе копирам и ќе изменим нешто

Еве повече информации за тие што бараа !!!
Што треба да инсталирате ?
- Го спуштате овој покер клиент, откако ќе го спуштите отпакувајте го и стартувајте потоа изберете Internet Game и врз листата на соби за играње покер ќе ја најдете собата која ќе гласи thedragon's game кликате на неа и ја внесувате лозинката која ќе ја добиете по приватна порака.

Како да се пријавам за турнирот ?

- За првиот турнир треба да донирате 2 злато на организацијата Makedonski Oruzja
- Потоа пишете порака на организацијата погоре дека се пријавувате за турнирот и ќе ви биде пратена лозинка.
- Најкасно пријавата можете да ја направите пола час пред почетокот на турнирот, доколку не дојдете на турнирот златото не се враќа.

Прв натпревар

-Првиот натпревар ќе одржи утре во 18:00 час
Пријавени играчи до сега се :
thedragon $
FLiX $
ИМА МЕСТО ЗА САМО УШТЕ 8 души
ПОБРЗАЈТЕ :helou:
НАГРАДИ
80 % за победникот
10 % за куќата
10 % за Македонската Банка


Останува уште само два часа до почетокот на турнирот
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.551
Значи нема да се одржи турнирот а ?

И ќе ми бидат вратени парите така?
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
561
Поени од реакции
10
Значи нема да се одржи турнирот а ?

И ќе ми бидат вратени парите така?
Ти пишав на ереп дека турнирот се одложува за утре во 15:00 часот бидејчи нема доволно пријавени играчи.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.313
Поени од реакции
19.728
Ај и ја ќе играм утре ама ако не е од 18:00.
 
На врв Bottom