eBay (официјална тема)

Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
денес ми дојдоа 3 пратки од декември, од ПРЦ (преку Германија дојдоа), двете во сандаче третата ќе одам на шалтер...
Е сега сакав фидбак да пратам, едната пратка наместо 4 лагерчиња во кесето се 3, ама нешто НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЛОГИРАМ на ЕБАУ.... имаат проблем, дали многу рекламации ????
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
денес ми дојдоа 3 пратки од декември, од ПРЦ (преку Германија дојдоа), двете во сандаче третата ќе одам на шалтер...
Е сега сакав фидбак да пратам, едната пратка наместо 4 лагерчиња во кесето се 3, ама нешто НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЛОГИРАМ на ЕБАУ.... имаат проблем, дали многу рекламации ????
од кој ebay?
ebay.de?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
денес ми дојдоа 3 пратки од декември, од ПРЦ (преку Германија дојдоа), двете во сандаче третата ќе одам на шалтер...
Е сега сакав фидбак да пратам, едната пратка наместо 4 лагерчиња во кесето се 3, ама нешто НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЛОГИРАМ на ЕБАУ.... имаат проблем, дали многу рекламации ????
Не можеп да се логираш на ebay или не можеш да оставиш фидбек на селерот? Можеebay да му ја тргнало сметката ако продавал производи со лажни информации како во твојот случај.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
од кој ebay?
ebay.de?
ebay.uk
.. sega uspeav, se logirav, prakam fidbek
Автоматски споено мислење:

Не можеп да се логираш на ebay или не можеш да оставиш фидбек на селерот? Можеebay да му ја тргнало сметката ако продавал производи со лажни информации како во твојот случај.
истовремено добив и друг пакет, 10 тањирасти пружини, си има на кесичката налепница со бар код
Тука со лагерчињата немаше налепница, а на кесичката има некоја шарка со црн фломастер, можно е да немале па ќе ми пратат уште еден, а јас така му напишав на селерот.... инаку бргу дојдоа пратките ,бидејќи ова е од Кина а нарачано 26.12. ...имам уште една, ама таа е со поголема маса и вредност, треба да одам утре во пошта да ја земам...
Како и да е бргу дојдоа...
Не ми се допаѓа што и многу селери од ПРЦ почнаа да НЕ ПРАКААТ кај нас, не знам што е работата, јас секогаш праќам позитивен фидбек, едино да не им наплаќаат додатни, непредвидени трошоци за поштарината, овие пакетчиња одеа преку Германија..
 
Последно уредено:

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
За колку време стигат пратките од ebay,порачката ја направив 25ти јануар?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
За колку време стигат пратките од ebay,порачката ја направив 25ти јануар?
Зависи од селерот и кој поштенски сервис го користи. Мене од 21 јануари денес ми стигна од Кина. Од Грција нарачав нешто во ноември и не ми стигна воопшто.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Зависи од селерот и кој поштенски сервис го користи. Мене од 21 јануари денес ми стигна од Кина. Од Грција нарачав нешто во ноември и не ми стигна воопшто.
Друже тоа абер нема.
1613219928191.png
 
Член од
20 јануари 2018
Мислења
91
Поени од реакции
76
Здраво. Дали може да купувам на ebay како гостин, а без да внесам телефонски број ? Затоа што немам телефонски број, а ми е за 1-2 производи ?
Мора да ставиш телефонски број, ептен апла е купуваш по интернет а немаш телефон:icon_mrgr:
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
дали сте наручувале пијалоци од ебај?
Пиши порака на продаачот на кутијата да стави дека е некој гифт или електроника и големи се шансите да не плаќаш царина ако прашуваш за тоа.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Порачав некои работи од интернет, поточно ибеј и треба да почнат да ми пристигнуваат периодов, сите се со тракинг број за следење на пратката. Сега ме интересира дали до дома ги носат пратките од кај нас, или добивам писмо, па одам во пошта за да подигнам ?

дајте повеќе информации и околу се останато кој е повеќе упатен и кој има порачувано
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.248
Поени од реакции
3.173
Порачав некои работи од интернет, поточно ибеј и треба да почнат да ми пристигнуваат периодов, сите се со тракинг број за следење на пратката. Сега ме интересира дали до дома ги носат пратките од кај нас, или добивам писмо, па одам во пошта за да подигнам ?

дајте повеќе информации и околу се останато кој е повеќе упатен и кој има порачувано
До дома ти ги носат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom