Eротски филмови

Дискусија во форумот 'Филм и ТВ' започната од Marvin, 5 јули 2011.

 1. Hank Moody

  Hank Moody

  Член од:
  25 септември 2011
  Мислења:
  6.439
  Допаѓања:
  18.265
 2. kajakanu

  kajakanu

  Член од:
  16 ноември 2011
  Мислења:
  186
  Допаѓања:
  52
 3. gODHEAD

  gODHEAD Crucified

  Член од:
  6 декември 2007
  Мислења:
  1.641
  Допаѓања:
  105
  Showgirls (2005)

  [​IMG]

  Elizabeth Berkley уффффф...
  Gina Gershon ммммхммм...
  Gina Ravera ааааах
   
  На Луси_Лу му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bucio

  bucio Урбан индијанец.

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  14.803
  Допаѓања:
  6.023
  Егзотика и толку од муабетот :icon_lol:.

   
 5. Tiny Tim

  Tiny Tim

  Член од:
  23 декември 2011
  Мислења:
  980
  Допаѓања:
  1.365
  Betty Blue, француски филм koј ја истражува и ја става во искушение љубовта помеѓу две лица. На моменти и солза може да ви се испушти. Има многу клецања иначи.

  Парте еујн


  Парте дјеу


  Ова е режисерската верзија од филмот. Доколку сакате поскратената верзија каде клецањата не се толку одалечени минутажно една од друга најдете си ја скратената верзија.

  Иако е серија, The Secret Diary of a Call Girl e добро за гледање. Барем мене ми се има допаднато.
   
  На stefcho му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.521
  Допаѓања:
  28.315
  На Hank Moody и Луси_Лу им се допаѓа ова.
 7. Дивјак

  Дивјак

  Член од:
  11 јуни 2011
  Мислења:
  243
  Допаѓања:
  150
  tv 1000 :D
   
  На makakosi и stefcho им се допаѓа ова.
 8. nihilista

  nihilista

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  6.501
  Допаѓања:
  1.309
  Најнеморални филмови со еротска содржина се правеа седумдесетите и осумдесетите години и тоа иако немаше експлицитни сцени имаше гадости како сечење цицки (Емануела) секс со јагне после го коле, после секс убиство и такви гадости,инцест, силувања, педофилија...порно филмовите денес отидоа понатаму но прво ги срушија сексуалните забрани филмовите од времето на сексуалната револуција и после се отиде у пм.
   
 9. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.521
  Допаѓања:
  28.315
  Се согласувам со тебе, но пробај го Q :P најсериозно, па пиши коментар. Франција има закон продукциски куќарчиња и режисери за таква тематика. Исто и јапонциве, кинезиве имаат занимливи работи, но Јапонци се.....коси во окцата :)
   
 10. ШУБЛЕР

  ШУБЛЕР

  Член од:
  26 февруари 2012
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  19
  А некои српски филмови со сексање знае ли некој?
   
 11. VLJ

  VLJ

  Член од:
  14 ноември 2011
  Мислења:
  2.277
  Допаѓања:
  4.310
  Јас го имам пробано и ми се допадна. Но не само поради еротиката, туку и поради добрата приказна. Ако се тргне голотијата настрана ќе се види дека филмот всушност ја обработува темата за невработеноста кај младите и апатијата која владее во таквата средина. Интересно е што перцепцијата на Французите за еротика понекогаш го надминува дури и она кое Американците го нарекуваат порно. Ако некој сака да го гледа филмот треба да го бара под името Desire.
   
  На makakosi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  16.407
  Допаѓања:
  24.122
  Во ниеден универзум, ова филмче не би го класифицирал како еротика. Во ред што ја има Моника Белучи, али ова е психилошки терор.

  Српски филм, serbian movie, или како и да беше точното за да го најдеш. :D
  http://www.imdb.com/title/tt1273235/
   
  На Naked Gun и Biggus Dickus им се допаѓа ова.
 13. Reading Minds

  Reading Minds

  Член од:
  27 октомври 2011
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  5
 14. macko i

  macko i Локален шериф

  Член од:
  8 јуни 2011
  Мислења:
  2.145
  Допаѓања:
  1.065
 15. Tetro

  Tetro Гостин

  have you 2 ..?.. http://www.imdb.com/title/tt0249380/
   

Сподели преку: