DotA 2

Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Ми останаа уште овие сетови ако сака некој трејд нека каже .(понуди за било кој херој ) .
Remains of the dreadknight - Wrath King
Dials of claszuremen -Void
Gemmed Armor of the Priest Kings - Chen
Curse of the Malignant -Lion
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
The World Splitter - Elder Titan
The Wolf Hunter - Lone Druid
Battletrap - Clockwerk
Imperial Rellics - Dark Seer
Sanguine Royalty - QoP
Sky High Warship - Gyro
Firestarter - Batraider
The Magus Magnus - Invoker

Овие се така од "подобрите" сетови шо ги имам.

Иначе имам и од новите од bloom treasures шо се, од Nyx и Morp, ако го има некој од PA новиот, може да пишит во порака .
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Сакате некој Elemental Ice Infusion сет за tiny tradable?
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Ако продава некој ајтеми за вистински пари слободно нека ме контактира преку приватна порака. Преферирам итеми кои се за обложување и да купам многу наеднаш (аркани, battlefuries, staches), но би купил и dc hooks, timebreakers, ti2 курири, golden ti4 immortals, legacy, tobd/ef, alpine stalker's set/bundle, platinum/golden baby roshan (било кој cycle, не е битно дали base или unusual). Купувам и цел inventory (само со вредни итеми.) Не се срамете :))
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Ако продава некој ајтеми за вистински пари слободно нека ме контактира преку приватна порака. Преферирам итеми кои се за обложување и да купам многу наеднаш (аркани, battlefuries, staches), но би купил и dc hooks, timebreakers, ti2 курири, golden ti4 immortals, legacy, tobd/ef, alpine stalker's set/bundle, platinum/golden baby roshan (било кој cycle, не е битно дали base или unusual). Купувам и цел inventory (само со вредни итеми.) Не се срамете :))
hehehhee :zver:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: JFK

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Ако продава некој ајтеми за вистински пари слободно нека ме контактира преку приватна порака. Преферирам итеми кои се за обложување и да купам многу наеднаш (аркани, battlefuries, staches), но би купил и dc hooks, timebreakers, ti2 курири, golden ti4 immortals, legacy, tobd/ef, alpine stalker's set/bundle, platinum/golden baby roshan (било кој cycle, не е битно дали base или unusual). Купувам и цел inventory (само со вредни итеми.) Не се срамете :))
@Martin шитка hooks и the alpine set за урса кој кошта 800 + евра.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.758
@Martin шитка hooks и the alpine set за урса кој кошта 800 + евра.
Всушност не кошта ништо затоа што не се продава официјално. Тие 800 евра се лупнати од корисниците кои сами одлучиле дека виртуелен ајтем вреди толку пари.

И веќе го правеа муабетов:

http://forum.kajgana.com/threads/dota-2.44669/page-221#post-7102677
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Всушност не кошта ништо затоа што не се продава официјално. Тие 800 евра се лупнати од корисниците кои сами одлучиле дека виртуелен ајтем вреди толку пари.

И веќе го правеа муабетов:

http://forum.kajgana.com/threads/dota-2.44669/page-221#post-7102677
тоа пошто сетот го има во 20 примерока ... у принцип ни еден дота ајтем не вреди денар пошто е само обичен скин ништо повеќе не ја менува играта воопшто но кога има луѓе што ќе дадат толку пари да сетот вреди толку пари. тоа дека го правеле муабетот очигледно е дека другиот само спамира пошто да сакал бизнис до сега ќе го направеше.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Всушност не кошта ништо затоа што не се продава официјално. Тие 800 евра се лупнати од корисниците кои сами одлучиле дека виртуелен ајтем вреди толку пари.

И веќе го правеа муабетов:

http://forum.kajgana.com/threads/dota-2.44669/page-221#post-7102677
ne brat...ajtemot kosta spored momentalnata pobaruvacka na pazarot...mn ajtemi "oficijalnata cena" im e poskapa od taa na marketot....taka da ajtemot kosta kolku so kosta :)
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Има некој худ скин да донира ?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Всушност не кошта ништо затоа што не се продава официјално. Тие 800 евра се лупнати од корисниците кои сами одлучиле дека виртуелен ајтем вреди толку пари.

И веќе го правеа муабетов:

http://forum.kajgana.com/threads/dota-2.44669/page-221#post-7102677
Како не се продава официјално?
Ако стим маеркетот не е официјално од продавница ли треба да се купува? :)
Сетот како бундле нормално дека го нема од проста причина што на стим маркетот си ограничен со 306 евра продажна цена. Пример капата од сетов вреди повеќе од тоа, да не ги додаваме и другите ајтеми. И нормално корисниците ќе го продаваат итем по итем за "повисока" цена.
Вредноста на ајтемот можеш да ја видеш и на д2л каде има само 4 луѓе кои го трејдаат сетот како бундле затоа и повеќе кошта.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.758
Луѓе, свесен сум како иде економијата на валв, не мора да ми објаснувате (@Ryan Giggs да, знам дека е многу редок тој сет). Поентата ми е дека реалната вредност на тие ајтеми е 0 (НУЛА) денари. Зошто? Затоа што немаат никаква функција. Целата економија на валв е со вештачки вредности. Некој проценил дека некој ајтем вреди 300 евра, некој му го купил и останала таа цена. Затоа и одредени ајтеми коштаат по неколку стотици евра, затоа што има луѓе будали што ги купуваат.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Луѓе, свесен сум како иде економијата на валв, не мора да ми објаснувате (@Ryan Giggs да, знам дека е многу редок тој сет). Поентата ми е дека реалната вредност на тие ајтеми е 0 (НУЛА) денари. Зошто? Затоа што немаат никаква функција. Целата економија на валв е со вештачки вредности. Некој проценил дека некој ајтем вреди 300 евра, некој му го купил и останала таа цена. Затоа и одредени ајтеми коштаат по неколку стотици евра, затоа што има луѓе будали што ги купуваат.
pa 90% od svetov ti e na vestacki vrednosti be drugarce...toa e toa...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom