DotA 2

H

-HRO

Гостин
Според моите проценки, и според она што се одвиваше на трејд маркетите деновиве....

Greevil Courier (Mythical, Stock) = 2 keys

Unusual Greevil Courier со еден Unusual Essence = 5-6 keys

Unusual Greevil Courier со 2 Unusual Essences = 8-12 keys

Unusual Greevil Courier со 3 Unusual Essences = 15-20 keys

Unusual Greevil Courier со Shadow Essence = 20-35 keys

Кој го продаде својот курир уште првиот ден му честитам, затоа што тогаш луѓето даваа по 20 кејови за Unusual курир со левел 1 есенс. :pos:
Сега почнуваат да им паѓаат некако цените пошто сите трејдаат солидни курири.

Btw трејдам сетови за Furion и Omni.

Garments of The Peace Bringer Set

1ва опција: 2 клуча
2ра опција: Замена за Vandal сет за Clinkz
3та опција: Солидна понуда



_________________________________________________

Wings of The Paladin Set

3 клуча или солиден Offer

 
H

-HRO

Гостин
Peace Bringer-от го дадов за Vandal сетот за Clinkz.
Погоре пишав дека 3 кејови Паладин... грешка е.
2 кеја требаше да пишам, доцна беше за да направам едит.

Бај д веј

 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Ако имате некој добри Гривили 3х unusual адднете ме на стимче може да ви дадам некоја пара ако сте заинтересирани
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
ај нека ми објасни некој ако сака што е финтата со тие treasure chests од каде се зима тој клучот да се отклучат, и што може да се прави со Greevil egg ми се падна
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Клучот ти е 2 Евра у продавница/ Dota 2 Store, Греевил егг ставај есенци у него РГБ боја и десен клик Hatch
 
H

-HRO

Гостин
ај нека ми објасни некој ако сака што е финтата со тие treasure chests од каде се зима тој клучот да се отклучат, и што може да се прави со Greevil egg ми се падна
Treasure Keys ти се всушност еден вид на „пари“ во Дота 2. Можат да се најдат во Dota-Store и да се купат по цена од 2 евра.
Со клучевите можеш да купуваш фул-сетови за херои од другите играчи, да купуваш курири и слични ствари во зависност од нивната вредност. Тоа се прави во Дота 2 трејд маркетите.
Со клучевите можеш да отвараш и Treasure Chests. Имаш повеќе видови на chests. Имаш chests за Аксе, Урса, Инвокер и сл. Со отварање на секој Chest, добиваш item за херојот за кој е наменет chest-от. Ако отвориш chest за Инвокер, ќе ти се падне Item за Инвокер. Исто така имаш шанса да ти се падне некој курир или Battle Bonus за 3 или 6 денови.

Greevil Eggs се полнат со Essences. Кога ќе ги наполниш, имаш опција да го испилиш јајцето. Ќе добиеш курир во зависност од тоа какви Essences си додал.
Повеќе информации околу тоа имаш ТУКА.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Клучот ти е 2 Евра у продавница/ Dota 2 Store, Греевил егг ставај есенци у него РГБ боја и десен клик Hatch
Treasure Keys ти се всушност еден вид на „пари“ во Дота 2. Можат да се најдат во Dota-Store и да се купат по цена од 2 евра.
Со клучевите можеш да купуваш фул-сетови за херои од другите играчи, да купуваш курири и слични ствари во зависност од нивната вредност. Тоа се прави во Дота 2 трејд маркетите.
Со клучевите можеш да отвараш и Treasure Chests. Имаш повеќе видови на chests. Имаш chests за Аксе, Урса, Инвокер и сл. Со отварање на секој Chest, добиваш item за херојот за кој е наменет chest-от. Ако отвориш chest за Инвокер, ќе ти се падне Item за Инвокер. Исто така имаш шанса да ти се падне некој курир или Battle Bonus за 3 или 6 денови.

Greevil Eggs се полнат со Essences. Кога ќе ги наполниш, имаш опција да го испилиш јајцето. Ќе добиеш курир во зависност од тоа какви Essences си додал.
Повеќе информации околу тоа имаш ТУКА.
фала за појаснувањето, и уште нешто како се зимаат essences ?
 
H

-HRO

Гостин
фала за појаснувањето, и уште нешто како се зимаат essences ?
Essences паѓаа додека траеше Diretide Event на Дота за Haloween(До 13ти Ноември).
Се што можеш да направиш сега за да земеш Essences е да начекаш некој пријател што има да ти даде, или да разменуваш ајтеми за нив на Дота 2 маркетите за trade на items :)
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Нови дота 2 Копии за раздавање ајде кој нема нека се пријавува :) Проверете си сите инвентори би требало сите да имате по некоја копија +
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Официјално почињам да ја хејтам.

Урса плава, баланар плав? Скоро 90% од хероите ебано плави?

Јас не гледам секогаш директ во хероите, користам visual cues (БОИ) на раб од екран или што не се во фокус на видно поле за да гледам што ме брка или што ганка или што бркам итн...Ако е се плаво, ебати дизајнерската одлука.

А да, Fog of war-от навечер не знаев дека е дотолку интерактивен, ваљда е добра работа тоа кога ќе се навикнеш.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
фала за појаснувањето, и уште нешто како се зимаат essences ?
Иам вишок од сите 3 вида, ако ти требаат пиши ке ти дадам.

Официјално почињам да ја хејтам.

Урса плава, баланар плав? Скоро 90% од хероите ебано плави?

А да, Fog of war-от навечер не знаев дека е дотолку интерактивен, ваљда е добра работа тоа кога ќе се навикнеш.
Во право си и за двете работи. За урсата ќе ти требаат слушалки за да знаеш дека те брка. Рика бајаги ѕверот:icon_lol:
За fog-of-war ќе се навикнеш и ќе научиш да го користиш.


П.С.
Ако некој сака inv. нека си пише
 

marjov

Про
Член од
27 јуни 2011
Мислења
133
Поени од реакции
79
Официјално почињам да ја хејтам.

Урса плава, баланар плав? Скоро 90% од хероите ебано плави?

Јас не гледам секогаш директ во хероите, користам visual cues (БОИ) на раб од екран или што не се во фокус на видно поле за да гледам што ме брка или што ганка или што бркам итн...Ако е се плаво, ебати дизајнерската одлука.

А да, Fog of war-от навечер не знаев дека е дотолку интерактивен, ваљда е добра работа тоа кога ќе се навикнеш.
Искрено ти си првиот што го слушам дека има таков специфичен проблем со боите. Многу ме занима како сите херои може да ти бидат плави искрено. Ете разбирам дека гледаш на страна и дека не си цело време во фокусот и се тоа, ама еве сите гледаме на страна па не се соочуваме со тој проблем...
Јас гледам и во фокусот, и на сите страни, и на минимап, и кога ме ганка некој пак го забележувам од километар. Како прво осеќам од долгогодишното искуство кога некој ме ганка, дури и да не ми кажат miss (ќе гледаш и минимап), а како 2ро кога некој се избацува од гора а ти е противник, hp барот над херојот му е секогаш со црвена боја, така да тоа е ствар која дополнително ќе ти помогне за лесно да увидиш дали ти е teammate или enemy.
Иако нема потреба да се гледа hp барот, затоа што сметам дека хероите се доволно различни со што лесно се разликуваат.
Ако имаш проблем со разликување на хероите, тогаш или си нов, или немаш играно Дота многу многу одамна, или пак си LoL Player..
Не ми е јасно како може да не разликуваш мечкиште од вампир.. + има разлика од боја до боја, има итеми за хероите, и се си се разликува многу убаво, мора да си изиграл 3 доти па уште да ти е чудно.

Иначе имам 2 инвајта, на кој му треба нека пише (НЕ, нема да ги дадам на НУБОВИ, ако некој сериозно планира да почне да игра и е стар Дота играч, повелете)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не ми е јасно како може да не разликуваш мечкиште од вампир.. + има разлика од боја до боја, има итеми за хероите, и се си се разликува многу убаво, мора да си изиграл 3 доти па уште да ти е чудно.
Кажи ми ти прво дали овие два хероја (намерно ги избрав БАШ нив) се плави во оригиналната дота и која е причината да бидат плави во оваа?

Плус, која е причината мечка да изгледа како човек, пардон како Taylor Lautner сега?



Ви реков, оправдувајте си вие како сакате, паралела една меѓу кецот и двојката - даалеку е попрегледен кецот кога станува збор за хероите. Уште една работа која вака еве ми текна, ударот на Witch Doctor и станот имаат сличен ефект, за разлика од кецот. Која е поентата да имаат толку слична анимација?

Не играм LoL, сум пробал 10 партии и во тие 10 побрзо се навикнав на игра која врска немам што херој што прави и што пушта, него со 30 50 или више партии во DotA 2, каде што ги знам сите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom