DotA 2

Член од
22 септември 2013
Мислења
43
Поени од реакции
12
Другари дали може на било каков начин инсталирање и hard use на играва да го поебе лаптопот у смилса на греење, гасење, рестартирање, успорување и слично, пошо на претходниот лаптоп од коа почнав да играм COD Black ops 2, NFS Most wanted и други графички захтевни игри го предизивикаа горенаведеното. А да, и од конфигурации иам i7 2.6 ghz со турбо до 3.10, АМD R5 2gb, 8 ram, 700 HDD од кои 90% е слободен дискот, HP ProBook, и користам релативно, мид класа кулер.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Другари дали може на било каков начин инсталирање и hard use на играва да го поебе лаптопот у смилса на греење, гасење, рестартирање, успорување и слично, пошо на претходниот лаптоп од коа почнав да играм COD Black ops 2, NFS Most wanted и други графички захтевни игри го предизивикаа горенаведеното. А да, и од конфигурации иам i7 2.6 ghz со турбо до 3.10, АМD R5 2gb, 8 ram, 700 HDD од кои 90% е слободен дискот, HP ProBook, и користам релативно, мид класа кулер.
Јас немам никаков проблем со каде каде послаб лаптоп...Ако ти грее ќе намалиш графика од 100% на 85-90% и ќе немаш проблем
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Види го бе каков е :X3: :pos: Не ми изгледа ко тип што знае да вози кола :D Уште па Lexus си купил :notworthy: :pos:


А овој па :pos: :pos:

Тоа се тие фаци :aplauz:
 
B

beaverknight

Гостин
Можам да го замислам на семафор Envy :pos:

Обожавам да гледам стримови на EE, RTZ и the beaverknight :D :D
 
B

beaverknight

Гостин
rtz во последниов период поише праи муабет, а за Енви, го глеам пошо ми е интересно да глеам некој како игра кери улога зашто тоа најретко играм у дота
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Вчера изиграв една партија да го пробам новиот лаптоп, изгледаше одлично. Само што сум почетник овде и ќе ми требаат партии да дојдам до левелот на старата :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom