DotA 2

Член од
16 декември 2013
Мислења
1.188
Поени од реакции
1.131
Добив златните башери :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: Само со inscribed Wards Placed.........:mad::cool::oops::eek::pos::facepalm::tapp::busi: :гик::цицки::bance::popce:[DOUBLEPOST=1432858492][/DOUBLEPOST]





... :icon_mrgr: :LOL: :love: :angel::ROFLMAO:

volvo pls.
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Па ги скрил имињата :icon_lol:

Добри партии вчера mouz vs nar. 90%+ ги имаме mouz прво место дека ќе земе :tapp:
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.188
Поени од реакции
1.131
Од кај да ве знам бе, може сте некои опасни хакеришта :icon_lol: :pipi:

Иначе и онака имам од компендиумот да направам 10 асистенции, да хилам 5000 хелт и да купам 8 вардови. Guardian Greaves AM support new meta :icon_lol: :цицки:

И дајте една 5ка да се собереме, да изиграме некоја партија.....
 
Последно уредено:

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Ние се собираме, само тебе не те викаме :kuracc:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.658
Поени од реакции
21.073
navi кое дно се вау не влагаат годинава and all thanks to xboct. <3
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
navi dno dna...a ja vtoro mesto gi staiv hahaha :)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Lele Dendi Magnus cel game promasuva rps za na kraj da ja resi so nadcovekci dve rpinja svaka mu cast
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Na'Vi е стварно прејак тим. Многу ги потценија луѓево.
Некои од главниве caster-и и про играчи не ги ни ставија Na'Vi воопшто во compendium predictions ни во топ 4.
Реално е дека далеку се подолу од нивната форма која ја гледавме до пред 2 години, но требаше да се земе во предвид нивното искуство од претходните 4 Internationals. Na'Vi отсекогаш имале тактика како да се справат со критични ситуации и не ми се веруваше дека така лесно ќе отпаднат и дека нема да одат понатаму. Специјалитет им се битки кај Roshan и битки на нивни high-ground.
RP-ата на Денди беа 100% искуство и скил. Како го изведе тоа алал да му е!
Јас лично ги ставив да завршат како втори, а Alliance како први.
Дефинитивно тие што треба да се критикуваат се Alliance.
Вака да го јадеш во квалификации е срамота...
Тотално се некоординирани, и играат ко да се без компас. Loda иде 1 vs 5 и гине за секунда, Bulldog константно фида, 7ckngmad не ни треба да биде играч на Alliance затоа што нема доволно скил за да игра во таков тим, а Pajkatt една партија ќе изигра како ѕвер, а другата партија е тотално погубен и пасивен. Akke не е ни 1% од сапортот кој го гледавме во 2013'. Драфтот и гејмплејот им се селски со еден збор...
Да напоменам и дека Mouseports се огромно разочарување кое искрено не го очекував.

За мене исто така добар момент од Na'Vi е ова.... :D
Каков ѕвер Sonneiko! Сиротите поима си немаа што им се деси :pos:

 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
^^ Ne brat ne igraat navi dobro....kockite im se poklopija...inace igraat totalno ne kordinirano nikakva sinhronizacija nemaat u tim....i se vadat na individualen skill....
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Па воопшто за да создадеш тим треба да имаш индивидуален скил. Неможе да си нуб а да играш во про-тим како што е Na'Vi :D
Инаку коцките им се поклопија 10 меча по ред - да :cool: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom