Domino's Pizza во Скопје

Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Дај кажете некоја добра пицерија во Аеродром или Ново Лисиче.Оваа што ми е најблиску ем ме дере на цена ем на ништо не личи
 

koskar

Џон Клиз
Член од
27 август 2005
Мислења
566
Поени од реакции
359
муабетов ме потсеќа на србите - светско, а наше...
ги изнабранивте сите нашите пицерии, како без пари да ви даваат да јадете.

супер што ќе се отвори светски ланец за храна, да видиме и ние нешто. не само да ни раскажуваат како е...
оф топик: енрико? енрико прави/ше пици со најлошите печурки на свет - маринирани!!!
не само енрико и други има. ;)

ако толку не чинеа Доминос немаше да има низ цел свет, нели? зошто да нема кај нас, бе? секоаш за све да бидеме чмарот на светот, ли?
уште неотворени - не биле за нас, ќе ги расипеле, ние сме биле посебни. аман...
не ни требаат нас автопатишта - не дај боже да видиме како е надвор....
 
G

gk77

Гостин
Што пари е голема капричиоза во круг?
Чисто информативно...
270 е али стварно вреди , ама знаеш како оди тоа ,,нова е'' за 2-3 месеци ке ја расипат од алчност за пари или недостиг на луѓе. Може ако живееш во ск го немаш осетено тоа али во ве се утепаа од отварање -затварање на пицерии и др раб
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
муабетов ме потсеќа на србите - светско, а наше...
ги изнабранивте сите нашите пицерии, како без пари да ви даваат да јадете.

супер што ќе се отвори светски ланец за храна, да видиме и ние нешто. не само да ни раскажуваат како е...
оф топик: енрико? енрико прави/ше пици со најлошите печурки на свет - маринирани!!!
не само енрико и други има. ;)

ако толку не чинеа Доминос немаше да има низ цел свет, нели? зошто да нема кај нас, бе? секоаш за све да бидеме чмарот на светот, ли?
уште неотворени - не биле за нас, ќе ги расипеле, ние сме биле посебни. аман...
не ни требаат нас автопатишта - не дај боже да видиме како е надвор....
Кој пробал - знае :P
Погадна пица од Domino's во живот немам јадено. Мрсна, со предебело тесто, вкус само на зејтин и ништо друго. Ама, кај нас е доживљај зашто го нема и ќе нагрнат сите да јадат зашто ќе им биде интересно. Не дека е нешто посебно вкусно, храната во тие ланци ресторани никогаш не е вкусна како во малите ресторани, ама кај нас секогаш го имаме моментот на неизживеаност и се радуваме како ромчиња на цреша на ланци како Domino's, Starbucks, KFC, кои во светот и не се сметаат за нешто посебно, туку ниска средна класа на ресторани за брза храна/пијалоци во кои се оди ако немаш време/пари за нешто подобро.
 

koskar

Џон Клиз
Член од
27 август 2005
Мислења
566
Поени од реакции
359
Кој пробал - знае :P
Погадна пица од Domino's во живот немам јадено. Мрсна, со предебело тесто, вкус само на зејтин и ништо друго. Ама, кај нас е доживљај зашто го нема и ќе нагрнат сите да јадат зашто ќе им биде интересно. Не дека е нешто посебно вкусно, храната во тие ланци ресторани никогаш не е вкусна како во малите ресторани, ама кај нас секогаш го имаме моментот на неизживеаност и се радуваме како ромчиња на цреша на ланци како Domino's, Starbucks, KFC, кои во светот и не се сметаат за нешто посебно, туку ниска средна класа на ресторани за брза храна/пијалоци во кои се оди ако немаш време/пари за нешто подобро.
се е тоа точно... ама ете, некако, пак ние немаме ништо од тоа. зошто, се прашувам? јас сум пробал Pizza Hut во Будимпешта 94', и да, беше со дебело тесто и троа помрсничка. права америчка франшизна пица. не е тоа темата. темата е „еј супер фала богу и кај нас“
94' ја незнам дали кај нас имаше мекдоналдс. да, мекдоналдс не може да и се фати на седмица. ама има свои клиенти. салатите се тоБ, wrap-овите исто така.
отварањето брендови и ланец франшизи не секогаш значи недостаток од одреден производ, па да се пениме: е, дабе, ние не знаеме што е (хаНбургер, пица итн) сеа дојдоа америте да ни продаваат муда за бубрези.
отворањето брендови значи и дека ти ја есапат државата за у друштво со нормалните.
оф топик: јас бев пресреќен кога dm отвори продавници во мк. да видиме нешто повеќе од трите производи по бренд што се вртат кај нас, пошто увозникот е еден, а ние сме биле мал пазар, па државата барала регистрирање на секој производ, па незнам не ни давале мали количини, а ние јадните мал пазар...
како сега одеднаш dm донесе 30 нови производи? ако ништо друго и нашето дупе да осети 5-то слојна тоалет хартија :eek:;)

starbucks? ТоБ! чисто, фино, вкусни кафиња, уште повкусни сендвичи... е, не аутоматите (што не враќаат кусур, стари по 20 год, земени од одпад во бугарија). да видите како изгледа внатре каде што се прави кафето - ќе ви се отпие кафе за цел живот...
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Дај кажете некоја добра пицерија во Аеродром или Ново Лисиче.Оваа што ми е најблиску ем ме дере на цена ем на ништо не личи
Студио 5, Ред кафе, Пица5, Фамилија
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Дај кажете некоја добра пицерија во Аеродром или Ново Лисиче.Оваа што ми е најблиску ем ме дере на цена ем на ништо не личи
пица фамилија бесплатна достава за аеродром https://www.facebook.com/pica.familija и четири сезони во бисер-сутерен (на оној што водеше на А1 готвење). Добри пици праат во двете и добри се цените...
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
ВО СКОПЈЕ СЕ ОТВОРА ПРВИОТ РЕСТОРАН НА DOMINO’S PIZZA



Domino’s Pizza, светскиот лидер во испорака на пици, во сабота го отвора својот прв ресторан во Македонија, кој ќе биде лоциран наспроти гимназијата Јосип Броз во Скопје. Во главниот град менаџерите кои ја зедоа франшизата за овој американски бренд во следните две години планираат отворање на уште три ресторани, едниот во новиот трговски центар Сити мол, а другите два во населбите Тафталиџе и Аеродром. Според плановите на менаџментот, ресторан ќе се отвори и во Охрид, кој ќе работи од 1 мај до 1 октомври. Вкупната инвестиција во петте ресторани е над половина милион евра. Во просек, во секој ресторан ќе бидат вработени по 20 лица.Преку влегувањето во Македонија овој бренд, кој веќе е присутен во Бугарија и во Грција, планира да ги освои земјите од бивша Југославија.Domino’s Pizza е основан во 1960 година и преку системот на франшиза е присутен во 73 земји со повеќе од 10.000 ресторани.

 
M

macgowan

Гостин
Лани јадев последен пат во Фетије, Турција. Се изначекавме ама се исплатеше. Се исплати да ти се кренат триглицеридите од богато стросаните American legends.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
ВО СКОПЈЕ СЕ ОТВОРА ПРВИОТ РЕСТОРАН НА DOMINO’S PIZZA




Domino’s Pizza, светскиот лидер во испорака на пици, во сабота го отвора својот прв ресторан во Македонија, кој ќе биде лоциран наспроти гимназијата Јосип Броз во Скопје. Во главниот град менаџерите кои ја зедоа франшизата за овој американски бренд во следните две години планираат отворање на уште три ресторани, едниот во новиот трговски центар Сити мол, а другите два во населбите Тафталиџе и Аеродром. Според плановите на менаџментот, ресторан ќе се отвори и во Охрид, кој ќе работи од 1 мај до 1 октомври. Вкупната инвестиција во петте ресторани е над половина милион евра. Во просек, во секој ресторан ќе бидат вработени по 20 лица.Преку влегувањето во Македонија овој бренд, кој веќе е присутен во Бугарија и во Грција, планира да ги освои земјите од бивша Југославија.Domino’s Pizza е основан во 1960 година и преку системот на франшиза е присутен во 73 земји со повеќе од 10.000 ресторани.

Од кога завршив во ЈБТ 300 работи се отворија во тој реон :(

Acid имаше пишано на ФБ дека имале полиса во рок од 30 минути од повикот, нарачката да биде доставена, во случај да не го исполнат рокот, наредната нарачка е бесплатна. Сеа кога ќе проработи македонското :facepalm:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.701
Поени од реакции
27.639
сеа dominos карши јбт отворено е или?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom