Domino's Pizza во Скопје

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Не знам дали сте слушнале, но од август во Скопје ќе се отвара еден од најпознатите ланци на пицерии во светот по Pizza Hut се разбира, американското Domino's Pizza.

http://www.facebook.com/Dominosmk

Првиот ресторан ќе биде отворен во август, а вториот во септември во склоп на новиот трговски центар Skopje City Mall.

На ФБ фан пејџот имате и апликации за вработување во пицеријата.

 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Каде е лоцирана првата пицерија во Скопје ?
--- надополнето: 1 јули 2012 во 23:49 ---
И се разбира, цените ќе бидат повисоки од Robert Wadlow
Епа сеа, ќе јадеш од Domino's Pizza, не од Sesam каде што пиците на око ако ги ставиш како двоглед ќе ти служат ...
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Немам јадено пица од таму, или од Америка, или од било каде освен во Македонија но според слики(не е веродостојно знам) што имам гледано од пици не ми се верува дека ќе бидат подобри од нашите врвни пицерии.

Се разбира ќе се проба, како и да е. :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
но според слики(не е веродостојно знам) што имам гледано од пици не ми се верува дека ќе бидат подобри од нашата врвна пицерија Гиго.
Fixed, and
stf
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Имам јадено и ништо посебно не се пиците од Домино слично како и од Пица Хат и останати ланци за брза храна, единствено ме бендисува Цици Пица од причина што таму си бираш се што сакаш да ти стават и во корелација со тоа ти ја прават цената. Верувам дека цените ќе се движат скоро колку останатите во градот, додека квалитетот ќе биде помал.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Мислев само јас сум им верна на Гиговци :)) Не се споредуваат со друга пицерија :)
Поготово ако пицата ти ја прави тој дебелиот чичко, типок е гуру!!!!!!! :cuc:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.714
Поени од реакции
17.376
кај е оваа гиго пицерија:icon_mrgr:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Vie ne ste probale vo Enriko, piza ni domino ni gigo:D
Се сложувам, во Енрико ја имам јадено најубавата пица во Македонија.

Иначе кај нас сѐ повеќе ги прават танки пиците, порано беа поубави, дури и во Италија во Венеција кога јадев не беше толку танка како овде.

Инаку и во Доминос ќе може да си правиш пица по твој вкус, јас искрено едвај чекам, сакам дебели пици, и баш ме интересира какви се. А и нема да има само пици, ќе има и пилешки крилца нешто како KFC :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom