Discovery Channel

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Myth Busters - наука + уметност :) Brainiac How it's made JunkYard Megawars ги бива добро се финансирани и знаат да работат
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.666
Поени од реакции
21.730
Тоа што осбено ми се допаѓа кај каналов е неутралната поставеност. кога прават емисија на одредена тема викаат научници, верници, неверници, лаици, експериментатори со што ја доловуваат повеќеаспекно темата на дискусија. Се поднаучуваат бајаги работи плус интересно е.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Discovery ми е една од омилените телевизии,често гледам документарци..има интересни емисии, пред се омилени ми се..
Како се прави, west coasted , ultimate survuval, mitsbusters и други.. Гледате ли Discovery ?
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Dirty Jobs , Разбивачи на митови , Ultimate survuval... Супер канал на кој што за секој има по нешто интересно.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Најомилен канал ми е заедно со National geographic.Омилени емисии ми се Myth busters,Ultimate survival,Fifth gear,Deadliest catch,Brainiac и др.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Супер е. Поради нив се навлеков на Mythbusters. Почнаа многу да ме нервираат со реклами па затоа сеа си ги симињам епизодите од торенти и да ги гледам на РС. Исто така и Brainiac е многу јака серија од таму, иако во поглед на точноста во тоа што го испитуваат се далеку зад Mythbusters, дури и ко ќе размислиш подобро живи глупости се тие нивните, ама сепак се интересни. Други серии баш и не гледам, со исклучок на How It's Made и некогаш Future Weapons. Порано даваа и една серија за боречки вештини (сите од светот) и таа ја гледав ко ќе ја фатев.

PS: двојна тема, оваа најверојатно ќе заврши во канта.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Discovery ми е една од омилените телевизии,често гледам документарци..има интересни емисии, пред се омилени ми се..
Како се прави, west coasted , ultimate survuval, mitsbusters и други.. Гледате ли Discovery ?
Истиве епизоди..едноставно ептен се добри посебно ултимејт сурвајв и вест кост кастмс...
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Сто пати ја имам гледано и сеуште ми е интересна како првпат да ја гледам.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Ретко пуштам телевизор дома да гледам, а кога го пуштам гледам само Discovery, National Geographic, History Channel или Animal Planet. Друго нема што да се гледа, сите други канали се пренатрупани со реклами ( посебно нашиве ) и нема ниту еден добар филм да седнеш да гледаш, а вака на овие има бааги поучни работи и може и да научиш многу работи.
 
Г

Господ

Гостин
Man vs Wild,Brainiac,Survivor-Man и Dirty Jobs ми се омилени:vozbud:
Уствари све глеам :vozbud:
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
88
Поени од реакции
16
Scrapheap challenge
Thunder Races
Scrappy Races
Braniacs
How it's made
Grand designs(discovery travel&living)
Extreme engineering
Mega builders
Industrial revelations - Europe
MythBusters
Great biker build-off
American chopper.......

уствари све гледам, да не беше дискавери немаше да гледам тв уопште
ja zaboravi:Ultimate survival
 

Kajgana Shop

На врв Bottom