Diablo 3

N

Nessa Alcarin

Гостин
Добро е... Сите некако од Барбариан почнуваат, затоа прашав :D
Јас Демон Хантерче почнав, но некако прелесно ми стои, дали заборавив како се игра Диабло, или професионална деформација од сите игрици што ги играм и изгледам како пијанист на тастатурата, незнам...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Добро е... Сите некако од Барбариан почнуваат, затоа прашав :D
Јас Демон Хантерче почнав, но некако прелесно ми стои, дали заборавив како се игра Диабло, или професионална деформација од сите игрици што ги играм и изгледам како пијанист на тастатурата, незнам...
Кога ќе ја земеш играта, стигни на Inferno па кажи дали е прелесно :)
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Пола саат веќе серверите се зафатени неможам да влезам :place:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.116
Поени од реакции
5.877
Од тоа досега што ја играв бетата, играта изгледа фантастично.

Може уште да се прави преордер во Нико? Знам дека можам да ја порачам од Zavvi, али јеби га, првпат има release event за некоја игра кај нас и би платил ~300 денари плус да ја земам играта од Нико и да присуствувам на ивентот. :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Од тоа досега што ја играв бетата, играта изгледа фантастично.

Може уште да се прави преордер во Нико? Знам дека можам да ја порачам од Zavvi, али јеби га, првпат има release event за некоја игра кај нас и би платил ~300 денари плус да ја земам играта од Нико и да присуствувам на ивентот. :)
Не е 300 денари разликата, повеќе е, а ја имаш и во Југотон :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.116
Поени од реакции
5.877
Не е 300 денари разликата, повеќе е, а ја имаш и во Југотон :)
Не е 300, 360 е. :) Израчунав, од zavvi се фаќа околу 2960 денари со се поштарина, а во Нико со тие 10% попуст за preorder е 3320. Или па тоа 3690 е со пресметани 10% попуст?

А колку е во Југотон?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не е 300, 360 е. :) Израчунав, од zavvi се фаќа околу 2960 денари со се поштарина, а во Нико со тие 10% попуст за preorder е 3320. Или па тоа 3690 е со пресметани 10% попуст?

А колку е во Југотон?
Епа ако почекаш, може и поскапа ќе излезе на zavvi. Пред некоја недела беше 30 евра
 
Член од
16 јануари 2011
Мислења
362
Поени од реакции
127
Ќе ја продолжат ли бетава за некој ден плус? Пошто во овие 3 дена серверите беа паднати ~20 часа. А Европските не ги ни пуштија.
--- надополнето: 22 април 2012 во 14:06 ---
Btw, на Димон Хантерот мора да му се стави нов walking animation. Сегашново одење изгледа многу вештачко :tapp:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.101
Поени од реакции
9.035
Тоа беше поентата на опен бета, да се тестираат серверите и нивната издржливост. Јас затоа не се замарав да го симнам бета клиентот :)
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Ги пробав сите класи.Па вака Witch Doctorot го прекинав со игра после 2lvl,не е мој тип на херој.Wizard-от исто после 4lvl :D Барбариан не е лош ама никогаш не сум го играл, нити во двојката дибло ми беше омилен ниту сега.Се двоумам помеѓу Монк и Демон хантерот еден од тие два ќе го шибам на 15мај на релис :D А за серверите јасно беше дека ќе имаат гадни фрки, за тоа и го прават тестов за на релис да не го папаме со паднати сервери и безброј ерори :D
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.666
Нема многу игри од овој тип, на прсти се бројат. Инаку Торчлајт беше таа што ја играв. И проблемот ми беше што беше премногу лесна, јас не ги „тепав“ чудовиштата туку ги „млатев“. А викаат дека Торчлајт била многу слична со Диабло (2).
А инаку имам играно и една недиабловска игра ама е од истиот жанр, Ацк.-РПГ. Freedom Force. Таа беше интересна.
Јас ја заиграв Торчлајт. Не само што е лесна и еднолична (до каш то играв се беше подземје, па брзо здосади), туку и сите оние итеми паѓаа како дожд. Мислам на секакви раритети и уникати, делови од комплети и сл. Тоа уште толку ми го уби филмот. Се` си мислам дека играта беше направена само за да се продаде Engine-от, кој беше одлично прилагоден за послаби конфигурации. Можеби играта е инспирарана од Диабло 2, ама во никој случај не и е рамна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom