Depeche Mode

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Значи татко ми е луд по нив... и покрај него и јас почнав да ги слушам..
И стварно имаат ептен добри песни. Мене искрено повеќе ми се свиѓаат постарите песни како :
New Life, I sometimes wish I was dead, Just can't get enough, The meaning of love, A Photograph of you, The sun and The rainfall.........
Music for the Masses e феноменален....
Ми се допаѓа тоа што се единствени и уникатни...

Ја слушнав сега и новата песна... ми се допаѓа и таа...
Закон се :)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
ги слушам да само не баш мн често ... инаку омилени песни од нив ми се Enjoy the silence и Precious
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Значи татко ми е луд по нив... и покрај него и јас почнав да ги слушам..
И стварно имаат ептен добри песни. Мене искрено повеќе ми се свиѓаат постарите песни како :
New Life, I sometimes wish I was dead, Just can't get enough, The meaning of love, A Photograph of you, The sun and The rainfall.........
Music for the Masses e феноменален....
Ми се допаѓа тоа што се единствени и уникатни...

Ја слушнав сега и новата песна... ми се допаѓа и таа...
Закон се :)
Пред некое време му кажувам на татко ми дека сакам да одам на концертот на Депеш мод и му објаснувам која група се па тој почнува:
All I ever wanted, all I ever needed is here...
Ми рече ако сум сакала да одам на концерт може само ако ми прави друштво и тој. :)
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
05.14.2009
Depeche Mode have been forced to cancel a further four shows on their Sounds of the Universe tour due to further complications from singer Dave Gahan's severe bout of gastroenteritis. Dave is currently undergoing further tests.
Depeche Mode apologise to all their fans for this inconvenience and wish Dave a speedy recovery. Further information will be released in due course.
The following shows have been cancelled:
May 16th Bucharest, Romania, Izvor Park
May 18th Sofia, Bulgaria, Vasil Levski Stadium
May 20th Belgrade, Serbia, USCE Park
May 21st Zagreb, Croatia, Arena

Ticket holders for the above shows are advised to hold on to their tickets as an announcement will be made shortly in regard to rescheduled dates or final cancellation.
Преземено од официјалниот сајт на Depeche mode
http://www.depechemode.com/news.html

На моја најголема жалост, поголема и не може да биде (ми го расипаа денот), концертот во Белград за сега е откажан. Нема инфо дали ќе биде само одложен, па ќе се одржи во наредните денови или ќе е целосно откажан. Колку е густ распоредот на турнејата, поверојатно е ова второто, ама да се надеваме. Како и да е, големо разочарување :toe:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Depeche Mode ја продолжија „Tour of the Universe“

Легендарната британска група „ Depeche Mode“ синоќа одржа концерт во германскиот град Лајпциг продолжувајќи ја „ Tour of the Universe“ која беше прекината на 12 мај поради здравствени проблеми на пејачот Дејв Гахан.

Гахан на 12 мај, пред концертот во Атина, беше хоспитализиран со симптоми на гастроентеритис. Подоцна беше утврдено дека има малиген тумор во бешиката кој успешно му е отстранет. Поради ова групата беше принудена да одложи 12 концерти, меѓу кои и сите настапи на Балканот - Софија, Белград и Загреб, но и долго очекуваниот концерт во Лондон.

На синоќешниот концерт во Лајпциг групата отсвири неколку песни од најновиот албум „Sound of the Universe “, но и некои од нивните најголеми хитови „Walking in my shoes“, „It´s no good“, „Еnjoy the silence“, „Never let me down again“, „Strangelove“, „Personal Jesus“ и други.

Обожавателите од регионов се уште чекаат нови датуми за концертите кои беа откажани.



Извор: MIA
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Ај ако не ви е мака дајте линкчиња за симнување на некои подобри нивни песни.

Инаку ги немам слушано... :)
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Mислам дека во Софија за во септември е закажан концертот.
Инаку многу ми се допагаат Depeche Mode,посебно текстовите им се добри.
Од песните омилени ми се:Prechios,Dream On,It's no good,Enjoy the Silence,Personal Jesus...

Free Love

If youve been hiding from love
I can understand where youre coming from
If youve suffered enough
I can understand what youre thinking of
I can see the pain that youre frightened of
And I'm only here
To bring you free love...
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Mислам дека во Софија за во септември е закажан концертот.
Инаку многу ми се допагаат Depeche Mode,посебно текстовите им се добри.
Од песните омилени ми се:Prechios,Dream On,It's no good,Enjoy the Silence,Personal Jesus...

Free Love

If youve been hiding from love
I can understand where youre coming from
If youve suffered enough
I can understand what youre thinking of
I can see the pain that youre frightened of
And I'm only here
To bring you free love...
Ja obozavam pesnava,edna od najdobrite im e.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Леле имало тема и за Depeche Mode!!! :vozbud::vozbud::vozbud:
Во последно време ептен ги слушам, Wrong им е најдобрата песна според мене, а по неа Strangelove, Personal Jesus... и сите останати. :)
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Mислам дека во Софија за во септември е закажан концертот.
Не е, во пакет е со Белград и сите други outdoor концерти...инаку ќе го прежалевме Белград и ќе идевме таму, ама ништо и од тоа :toe:
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Не е, во пакет е со Белград и сите други outdoor концерти...инаку ќе го прежалевме Белград и ќе идевме таму, ама ништо и од тоа :toe:
Сигурен ли си?Оти јас знам дека после завршувањето со турнеата во другите држави ке дојдат во тие што ги пропуштија.
Ај не ме разочарувај :)
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Чул те Господ, последните резервирани датуми на турнејата се до 6 февруари 2010 во Москва. Септември е најразретчено (веројатно за некаков одмор го чувале), ама отворениве концерти не влегоа во таа комбинација, што ми е многу чудно, дека септември е прилично топло времето, лето е. Ако договорат за Белград некој затворен простор (саемот или арената) во текот на зимата или на пролет би било добро, додуша неспоредливо е со отворен простор на кој може да има многу повеќе гледачи. Јас ги гледав во Софија на стадионот на Локомотив, пред 40-50 000 луѓе, страшно искуство...очекував нешто слично и сега, ама ако мора и затворен простор ќе се истрпи, со тоа што борбата за купување карти ќе биде многу тешка...

http://www.depechemode.com/tour.html
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Oткажани се концертите :(:(
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6
Gi obozavam Depeche Mode. Jas sum poveke po rockot, ama Depeche Mode se edinstveni sto mi se vo omilenite grupi a ne svirat rock. Omilena pesna mi e Precious, potoa Enjoy the Silence, I just cant get enough, I feel loved, It's no good, Nothing's impossible itn :zver:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Ги слушам, но не многу. Не им ги знам сите песни, а од оние кои им ги знам како омилени би ги издвоила Wrong, Never let me down again i Personal Jesus.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom