DennyTeChuva

Член од
3 јуни 2006
Мислења
45
Поени од реакции
1
дефинивно! мн поштуем македонски бендови и слушам и не пропуштам сфирка 8) и од секад викам дека иаме квалитетна музика (барем коа се збори за рок, панк, ска-панк бендови и сл.) Sidewalk, Fragment, Two sides, Loshi deca :) и мнооогу други.....поздраф!
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Ne gi slusam mnogu Denny Te Chuva ali ne se losi....najmnogu mi se sviga "Zborovi"....interesni se...:icon_lol:
 

Chee Chi

Анархо-Гејша
Член од
4 февруари 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
Колку се избламираа вчера на Тој Долс.
Си свиркаа самите со курот у рака...

Бе срамота!
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Deni Te Chuva mozat komotno da se simnat od scena i nikad da ne se kacat i nikoj nema da zali po niv naprotiv ke se raduvaat site.Takov katastrofa bend nema.Ete se vide vcera na Toy Dolls koga svirea kolku ima sorabotka i vnimanie od publikata.Publikata revoltirase so sredniot prst da ne recam vaka :bip:.Neka ne se butaat so vrski i so pari so nadez deka ke uspeat i ke gi saka nekoj.DJABE E SVE.ne e u parite i u vrskite se.Sve e do muzikata i u stilot.A Deniblabla nema nisto od toa.KAko prvo toa e i najloso ime sto nekad bilo staveno na bend i mn pozersko.Nemaat pojma od pank tuku nekoe emo posrano.
SO ZELBA DA NE DOAGJATE VISE NA SVIRKI SO VRSKI POSTO NIKOJ NE VE SAKA! POZDRAV

Slobodno svirete na pederski emo svirki a so pravi pankeri ne se meshajte zasto se vide vcera kolku ve sakame
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
У право се и двајцата над мене... Ужасно смешни беа вчера... Дечкото пробуваше да ја анимира публиката нешо... Али, стварно не ми е јасно зашто ги ставиле за предгрупа... Нека ги пуштаат на МС, оние емисиите со пораки... Онакво лесно поп музиче... Подобро Дани да ја викнеа за предгрупа...
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Ама на крај дури се чекаа Toy Dolls да дојдат на сцена коа искочи пеачот на Дени Те Чува и кога свиркаше нешто а сите коа гледаа у видео бимот.Абе греота се.Жал ми е .Ама нека не се убутаваат па на Toy Dolls Предгрупа бе алооооооо.НЕ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom