DennyTeChuva

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Утре свирка кај машински факултет во 20:30.Влезот е бесплатен! :lol:
 
Член од
12 мај 2005
Мислења
289
Поени од реакции
11
ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА (гнев)

нема да бидам тука, не ме потсеќај :!:
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Re: 17-јуни...ДениТеЧува,Dedicated For Life...

Mesaja напиша:
Утре свирка кај машински факултет во 20:30.Влезот е бесплатен! :lol:
Златно Славејче.....
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Nemoj samo limunatki nekoi da sfirite!Da ne doagjam za gjabe:))
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Ja идам обавезно...мора да се видат ДениТеЧува а посебно DFL.
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Ја се премислив....не идам, со Куло ќе плешам баскет.
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
MSV(support) напиша:
Ја се премислив....не идам, со Куло ќе плешам баскет.
Еве и ја не отидов...
Се плашам од Куло ПАНКЕРОТ у содејство со Фиц ДРЖАВНИКОТ......
НЕ БЕ НЕ ОДАМ!!!
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
MSV напиша:
MSV(support) напиша:
Ја се премислив....не идам, со Куло ќе плешам баскет.
Еве и ја не отидов...
Се плашам од Куло ПАНКЕРОТ у содејство со Фиц ДРЖАВНИКОТ......
НЕ БЕ НЕ ОДАМ!!!
МРЗА!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
И да не беше некој, да каже као си поминал?
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Добро беше.. кои беа првите момци, увек ги забораам, со ЏИми Хендрикс направија лом.. ДениТеЧува беа филм.. онака ем-ти-ви.. а овие дедикејтед ги тегнеа за јајца па се дереа без врска.. а пред тоа се штимаа пола саат.. иначе вуна у глобала, плус шо ми е пред зграда :D :D :D
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
Denny te Chuva

Еден од подобрите македонски панк - рок бендови.
Ако не сте ги слушнале до сега има нивни песни на http://www.myspace.com/dennytechuva
И ај кажете што мислите и како ви се свигаат:)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
неможе да се даунлоадира некоја песна?
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
Може сите да се даунлоадираат али мислам дека треба да си регистриран на тоа MySpace. Јас ги симнав сите 4.
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Види сеа ти....
Припази малце кај се го употребуваш терминот "Панк-Рок".....:wink:
Дени Ме Кува, се ОК бенд.......До пред некое време мислев дека се најзакон на нашиве простори......Ама при неколку сусрети со емпиризмот, сватив дека има/имало/и ке има бољи......
Лично, Sidewalk и Fragment многу поише ми се свиѓаа......:coffee:
(песните од тие периоди, некако се по-безвременски)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom