Dark Forest Presents Psychedelic Movements Part 2 - 27.06.2009

Статус
Затворена за нови мислења.
J

JOEY JORDISON

Гостин
имаше мн народ ???? да не имаше некоја тв таму да снима (знам дека не али ај)
 

Mortron

shadow on acid
Член од
18 март 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Абе какви наши Диџеи бе ТРАМБАКАААААААААААААААААААААААА!!!
Се читаш што пишуваш или појма немаш за македонската транс сцена? Tryambaka како што вика Сателајт први го претставија bhooteshwara rec. во Македонија 2007 на белиот рај и после тоа сите земаа да го фурат.Да не беа bhooteshwara... :)

@topic
Журката екстра до организација до артисти се!Пристигнав на Кико но како што забележав не беше лајв како што се стоеше во најавата..Но мање битно тоа убаво ме измрда :D
Blisargon Demogorgon - TOP ....Како што и очекував
Tryambakа со маглата пристигна,екстра лајв ,не успеав и дј сетот да го слушнам заради возот....Музиката супер, пушташе траки од последниот албум како и се уште неиздадени траки од кое повеќето ептен во увото си ги запамтив..Се надевам ќе ке бидат издадени во скоро време :)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Абе мене Транс ми продаваат бре. Ме здоболе бе луѓе мене. Ја идам за добро да се исфурам и идам за имињата од страна што ги слушам по нет и што ми ги пуштаат фаци што слушаат транс. Идам да се исклучам. Мислам не дека неможам да се исклучам и на нашиве пошо ја и така појма си неам кој е кој и што прај и зошто али кога идам за Трамбака идам за Трамбака а не за тие пред и после него. Мислам идам за тоа што го имам веќе слушнато и што ме занима.
Мислам ипак ок незнам кој се тие нашите фаци вие си знаете кој кого пуштил и зошто ја слушам транс само рекреативно исто ко шо идам по журки. Али ипак луѓе настанот и она најбитното на журката то би онест беше Трамбака а Сателајт него не го ни спомна.. Мислам пак за тоа идат луѓето тоа е тоа што неможеме да го слушаме ние секој ден лајв го нема на секоја втора журка кај нас факат. Затоа викам тоа е моменатот ок нашиве незнам мене не ми праат разлика ама пак мислам дека најмногу се иде ради тој што дошол од негде страни артист не ради нашиве.. Да се само они ко да ќе имаше некој горе..
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127



btw @ girlll ја коа бев на Гоа Гил ти имаше 11 годинки...што значи и јас сакам да го чујам пак стариот...браво што ти текна...

поздрави

и не пишувам многу, пак да не ме банираат ова прпељициве...
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Пак трамбака..:smir: Колку што знам англиски мислам дека правилно би било Трајамбака е на Трамбака.. Иначе многу фејк фацки на клипов глеам посебно од мое школо шо немаат појма за транс ал јбг леп провод:smir::smir:
 

Mortron

shadow on acid
Член од
18 март 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
btw @ girlll ја коа бев на Гоа Гил ти имаше 11 годинки...што значи и јас сакам да го чујам пак стариот...браво што ти текна...
Имам правено муабет со стариот,не сакал да дојде пак слабо го платиле од организација :D
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
103
Поени од реакции
43
Абе мене Транс ми продаваат бре. Ме здоболе бе луѓе мене. Ја идам за добро да се исфурам и идам за имињата од страна што ги слушам по нет и што ми ги пуштаат фаци што слушаат транс. Идам да се исклучам.
Ako idesh da se iskluchish onda nema da ti pravi nikakva razlika koj pushtal muzika...

Мислам ипак ок незнам кој се тие нашите фаци вие си знаете кој кого пуштил и зошто ја слушам транс само рекреативно исто ко шо идам по журки.
Vo ovoj sluchaj mozhe da go staat na primer Pero od rakotinci da ti pushta muzika i da ti kazhat deka e Bizzare Contact, i na tebe super kje ti bide.

Затоа викам тоа е моменатот ок нашиве незнам мене не ми праат разлика ама пак мислам дека најмногу се иде ради тој што дошол од негде страни артист не ради нашиве.. Да се само они ко да ќе имаше некој горе..
Bravo, takva podrshka treba za mk dj-ite, ali so ogled toa shto go pishuvash pogore, ne ni znaesh koi se taka da.....
a kako za informaija, 90% od nashive dj-i, pogotovo na trans scenata mozhat da napravat daleku podobra zhurka od bilo koj stranec od prosta prichina shto ja poznavaat makedonskata publika i znaat shto pali a shto ne.
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Имам правено муабет со стариот,не сакал да дојде пак слабо го платиле од организација :D
стариот е катастрофа.. незнае ни песна да измикса.. забегал... дајте го космо или меног:smir:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127
Меног никој нема да се нафати да го донесе, башка и беше во белви пред 3-4 години...јбг нема ништо посебно од тогаш, освен некои фул они посрани...а сепак треба да се има респект за Гоа Гил, стариот е ипак легенда :wink:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ako idesh da se iskluchish onda nema da ti pravi nikakva razlika koj pushtal muzika...



Vo ovoj sluchaj mozhe da go staat na primer Pero od rakotinci da ti pushta muzika i da ti kazhat deka e Bizzare Contact, i na tebe super kje ti bide.



Bravo, takva podrshka treba za mk dj-ite, ali so ogled toa shto go pishuvash pogore, ne ni znaesh koi se taka da.....
a kako za informaija, 90% od nashive dj-i, pogotovo na trans scenata mozhat da napravat daleku podobra zhurka od bilo koj stranec od prosta prichina shto ja poznavaat makedonskata publika i znaat shto pali a shto ne.
Ај бе брат кулирај не ме замарзјте за транс мене. Си го слушам и си го поштувам али ја сум си раперка сепак..
Мислам иам респект за тоа што ми се свиѓа а даркот ми се свиѓа најмногу и тоа е тоа.
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
да имаш поздрав со даркот на трајамбака.. уствари ТРАМБАКА:pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom